Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > conductor de vehículo de reparto/conductora de vehículo de reparto > Sähköpakettiautonkuljettaja, Suomen Ekuriirit Oy, Click Henkilöstöpalvelut Oy, Vantaa, Vantaa

Sähköpakettiautonkuljettaja, Suomen eKuriirit Oy, Click Henkilöstöpalvelut Oy, Vantaa, Vantaa

Vacantes en Finlandia (Helsinki-Uusimaa) de conductor de vehículo de reparto/conductora de vehículo de reparto

Clasificación del trabajo: Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de automóviles, camionetas y motocicletas › Conductores de automóviles, taxis y camionetas › conductor de vehículo de reparto/conductora de vehículo de reparto.

Traducción de la profesión: Prosessi- ja kuljetustyöntekijät › Kuljetustyöntekijät › Henkilö-, pakettiauton- ja moottoripyöräkuljettajat › Henkilö-, taksi- ja pakettiautonkuljettajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Etsimme nyt asiakkaallemme Suomen eKuriirit Oy:lle PAKETTIAUTONKULJETTAJAA vakituiseen työsuhteeseen, lisävahvistukseksi kasvavaan PK-seudun tiimiin! Työkaluna tässä tehtävässä toimii moderni ja ekologinen Volkswagenin täyssähköinen ID.Buzz Cargo.

TYÖNKUVA

Työtehtävät koostuvat pääsääntöisesti paketti- ja lehtipisteen kuljetuksista sekä erilaisten pienpakettien toimittamisesta asiakkaille. Työpäivä alkaa ja päättyy Vantaalla, mutta kuljetukset tapahtuvat Helsingin keskustan alueella. Työpäivät sijoittuvat ma-la ja työvuoro alkaa joka päivä klo 03.30-04. Tuntimäärä on 80 h / 2 viikkoa. Palkkaus muodostuu kuorma-autoalan työehtosopimuksen mukaisesti ja aloittelevan työntekijän palkka on minimissään 14,87 eur/h. Yötunneilta saa yölisää ja ylityöt maksetaan täysin työehtosopimuksen mukaisesti.

ODOTAMME

Tehtävässä menestyminen edellyttää B-ajokortin lisäksi suomen kielen taitoa, reipasta asennetta, sosiaalisuutta sekä aitoa halua tehdä asiat hyvin ja vastuullisesti. Etsimämme henkilö on uusille asioille myönteinen ja on kiinnostunut nykyaikaisesta tekniikasta sekä sähköautoilusta. Tarvitset myös todennäköisesti omaa autoa päästäksesi työpaikalle aamuyöllä. Katsomme eduksesi aikaisemman kokemuksen vastaavan tyyppisistä tehtävistä.

TARJOAMME SINULLE

- vakituisen työn ympäristöystävällisen, uuden ajan kuljetuspalvelun parissa

- selkeät työajat

- reilun työnantajan, jossa työntekijöitä todella arvostetaan

- mahtavan työporukan, jossa kaveria autetaan aina

- uuden sähköauton työautoksi

KIINNOSTUITKO?

Hae tehtävään täyttämällä hakemus oheisen linkin kautta https://www.click-hp.fi/tyopaikat/19586 ja kerro hakemuksessasi mahdollisimman kattavasti itsestäsi ja aikaisemmasta kokemuksestasi. Ole nopea, sillä paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä!

Lisätietoja tehtävästä antaa Click Henkilöstöpalveluiden rekrytointikonsultti Tiina Rantala p. 050 411 0371, arkisin 9-15. Kaikki yhteydenotot tehtävään liittyen Click Henkilöstöpalveluiden kautta.

País del trabajo: Finlandia.

Región: Helsinki-Uusimaa.

Ver 1016 ofertas de trabajo en "Helsinki-Uusimaa" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: Click Henkilöstöpalvelut Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 29 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:b63cc83f-9013-47b2-b82d-432de08caca0.

Ver las 314 ofertas de trabajo de Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de automóviles, camionetas y motocicletas › Conductores de automóviles, taxis y camionetas › conductor de vehículo de reparto/conductora de vehículo de reparto ofertadas.