Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Croacia > Maestros preescolares > Ravnatelj/ravnateljica

Trabajar en Croacia de Maestros preescolares

Ravnatelj/ravnateljica

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Early childhood educators.

Descripción de la oferta de trabajo:

Temeljem članka 40. i 41. Zakona o ustanovama (Narodne novine broj 76/93, 29/97, 47/99, 35/08, 127/19 i 151/22), članka 37. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (“Narodne novine” broj 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22, 101/23 i 145/23), članka 53., 54., 55. i 56. Statuta Dječjeg vrtića Cvrčak (KLASA: 012-03/22-01/1, URBROJ: 2109-99-01-22-03 – proč. tekst) Upravno vijeće Dječjeg vrtića Cvrčak na 52. sjednici održanoj 23. 4. 2024. raspisuje

J A V N I N A T J E Č A J

ZA IMENOVANJE RAVNATELJA DJEČJEG VRTIĆA CVRČAK

RAVNATELJ

1 izvršitelj – m/ž

- na određeno vrijeme od 5 godina, u punom radnom vremenu

UVJETI:

  • završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnome mjestu odgojitelja ili stručnog suradnika u dječjem vrtiću, a koji može biti:
  • sveučilišni diplomski studij ili
  • integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili
  • specijalistički diplomski stručni studij ili
  • preddiplomski sveučilišni studij za odgojitelja ili
  • stručni studij odgovarajuće vrste, odnosno studij odgovarajuće vrste kojim je stečena viša stručna sprema odgojitelja u skladu s ranijim propisima,
  • položen stručni ispit za odgojitelja ili stručnog suradnika, osim ako nemaju obvezu polagati stručni ispit sukladno zakonu,
  • najmanje pet godina radnog iskustva u predškolskoj ustanovi na radnome mjestu odgojitelja ili stručnog suradnika
  • osoba koja nije pravomoćno osuđivana za kaznena odnosno prekršajna djela iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju te protiv koje se ne vodi kazneni odnosno prekršajni postupak za neko od kaznenih odnosno prekršajnih djela iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju

Kandidati uz vlastoručno potpisanu prijavu na natječaj trebaju priložiti:

  • životopis
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi (diploma/svjedodžba)
  • uvjerenje o položenom stručnom ispitu ili dokaz da je oslobođen/a obveze polaganja stručnog ispita
  • uvjerenje o nekažnjavanju da se protiv osobe ne vodi kazneni postupak, ne starije od dana objave natječaja
  • uvjerenje o nekažnjavanju u prekršajnom postupku, ne starije od dana objave natječaja
  • uvjerenje/potvrdu Centra za socijalnu skrb o neizricanju mjere za zaštitu dobrobiti djeteta, ne starije od dana objave natječaja
  • vlastoručno potpisanu izjavu da za prijam u radni odnos ne postoje zapreke iz čl. 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju.
  • dokaz o radnom iskustvu u predškolskoj ustanovi na radnom mjestu odgojitelja ili stručnog suradnika: elektronički zapis o radno pravnom statusu iz evidencije HZMO-a, ne starije od dana objave natječaja
  • Razvojni plan s aktivnostima i ciljevima za mandatno razdoblje.

Upravno vijeće pridržava pravo ne odabrati niti jednog kandidata bez obveze obrazlaganja svoje odluke i bez ikakve odgovornosti prema kandidatima.

Dokazi se prilažu u neovjerenom presliku, a kandidat koji bude izabran mora prije sklapanja ugovora o radu dostaviti dokaze o ispunjavanju uvjeta u izvorniku ili ovjerenom presliku.

Na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola koje ispunjavaju propisane uvjete. Izrazi koji se koriste u ovom natječaju, a imaju rodno značenje koriste se neutralno i odnose se jednako na muški i ženski spol.

Kandidati koji prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju, dužni su se u prijavi pozvati na to pravo i uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju o tom statusu.

Kandidati koje se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim zakonima, sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“, broj 121/17, 98/19. i 84/21, 156/23), članku 48. Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata („Narodne novine“ broj 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13. i 98/19), članku 47. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“ broj 84/21) i članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ broj 157/13, 152/14, 39/18. i 32/20) dužni su se u prijavi na javni natječaj pozvati na to pravo i priložiti odgovarajuće isprave kao dokaz o statusu te druge dokaze sukladno posebnom zakonu kojim je uređeno to pravo te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Poveznica na Internet stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“, broj 121/17, 98/19. i 84/21, 84/21, 156/23) je:

Poveznica na Internet stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“ broj 84/21) je:

Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ broj 157/13, 152/14, 39/18. i 32/20) uz prijavu na javni natječaj dužna je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom te dokaz o prestanku radnog odnosa kod posljednjeg poslodavca (ugovor, rješenje, odluka i slično).

U skladu s Općom uredbom o zaštiti podataka, zaprimljeni podaci koristiti će se isključivo u svrhu provedbe javnog natječaja.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati. Osobe koje podnesu nepotpunu i nepravovremenu prijavu i osobe koje ne zadovoljavaju formalne uvjete ne smatraju se kandidatima prijavljenim na natječaj.

Urednom prijavom smatra se svaka prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju.

Prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja dostavljaju se u roku 15 dana od objave natječaja u „Narodnim novinama“ u zatvorenoj omotnici, isključivo pisanim putem na adresu: Dječji vrtić Cvrčak, Lavoslava Ružičke 2, 40 000 Čakovec, uz naznaku „za javni natječaj za ravnatelja“

Kandidati koji udovoljavaju formalnim uvjetima natječaja biti će pozvani na sjednicu Upravnog vijeća, a o točnom datumu i vremenu kandidati će biti obaviješteni elektroničkim Putem.

Natječaj će biti objavljen na mrežnim stranicama Dječjeg vrtića Cvrčak i Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te službenom listu Republike Hrvatske „Narodnim novinama“.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od isteka roka za podnošenje prijava.

KLASA: 007-04/24-01/05

URBROJ: 2109-99-01-24-08

Čakovec, 23. 4. 2024.

PREDSJEDNICA UPRAVNOG VIJEĆA

Asja Supančić Balog, dipl. soc. radnik

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Experiencia: 5 años.

Empleador: Dječji vrtić Cvrčak.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: L. Ružičke 2, 40000 Čakovec

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 04 de Mayo de 2024, y con identificador de la vacante:2495654.

Ver las 144 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares ofertadas.