Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Ingenieros químicos > Viši/a Asistent/ica

VIŠI/A ASISTENT/ICA. Croacia

Ofertas de trabajo de Ingenieros químicos en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de las ciencias y de la ingeniería › Ingenieros (excluyendo electrotecnólogos) › Ingenieros químicos.

Traducción de la profesión: Professionals › Science and engineering professionals › Engineering professionals (excluding electrotechnology) › Chemical engineers.

Descripción de la oferta de trabajo:

NATJEČAJ

za izbor na suradničko radno mjesto viši asistent, područje biotehničkih znanosti, polje poljoprivreda, 1 izvršitelj/ica, za rad na projektu i za vrijeme trajanja projekta Hrvatske zaklade za znanost IPS-2022-02-2099 „Valorizacija ostataka iz prerade maslina pomoću mikrobnog viševrstnog biokatalitičkog agregat -VALOLIVEWASTE“, a najduže u trajanju od 24 mjeseca, u punom radnom vremenu.

Uvjeti: Završen poslijediplomski sveučilišni studij i stečen akademski stupanj doktora znanosti iz područja biotehničkih znanosti, polje poljoprivreda ili interdisciplinarnog znanstvenog područja, u kojem je jedno od znanstvenih polja, polje poljoprivreda. Kandidat mora zadovoljavati i uvjete Hrvatske zaklade za znanost za zapošljavanje viših asistenata dostupne na sljedećoj poveznici https://hrzz.hr/wp-content/uploads/Upute_Zaposljavanje-asistenata-i-visih-asistenata-na-HRZZ-projekte2023.pdf.

Dodatni uvjeti: prednost će imati kandidati čija je znanstvena djelatnost usmjerena na ekotehnologiju, mikrobiologiju ili zaštitu okoliša s naglaskom na primjeni organskih gnojiva, bioremedijacija i poznavanjem mikrobne ekologije. Nadalje, prednost će imati kandidati koji su kao prvi autori objavili više članaka u visokokvalitetnim međunarodnim znanstvenim časopisima u gore navedenim znanstvenim područjima te koji posjeduju dugogodišnja analitička iskustva u određivanju fizikalnokemijskih karakteristika tla ili komposta i elementarnim analizama biljnog materijala.

Uz prijavu treba priložiti: motivacijsko pismo, životopis, dokaz o završenom diplomskom studiju, dokaz o stečenom akademskom stupnju doktora znanosti u odgovarajućem području i polju i sažetak znanstvene djelatnosti s popisom radova.

Kandidati koji su visokoškolsku kvalifikaciju stekli u inozemstvu moraju uz prijavu priložiti Mišljenje o vrednovanju inozemne visokoškolske kvalifikacije izdano od Agencije za znanost i visoko obrazovanje ili Potvrdu o pokretanju postupka vrednovanja inozemne visokoškolske kvalifikacije Agencije za znanost i visoko obrazovanje.

Potpunom prijavom smatra se ona koja je vlastoručno potpisana i sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju.

Osoba koja nije podnijela pravodobnu ili potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja, ne smatra se kandidatom u postupku javnog natječaja.

Podnošenjem prijave na natječaj, kandidati natječaja su izričito suglasni da Institut za poljoprivredu i turizam kao voditelj zbirke osobnih podataka može prikupljati, koristiti se i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno propisima koji uređuju zaštitu osobnih podataka.

Kandidati koji na temelju posebnih propisa ostvaruju prednost pri zapošljavanju, dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo te priložiti sve dokaze koje posebni propisi propisuju za ostvarivanje rečenog prava. Prednost pri zapošljavanju po predmetnom natječaju ostvarit će u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima, utvrđenim ovim natječajem.

Kandidati koji na temelju članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19, 84/21, 156/23) ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti sve dokaze za ostvarivanje navedenog prava te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Dokazi za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju sukladno Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji navedeni su na slijedećoj internetskoj stranici: https://branitelji.gov.hr/userdocsimages/ng/12%20prosinac/zapo%C5%A1ljavanje/popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20pri%20zapo%C5%A0ljavanju.pdf

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

Izabrani kandidat bit će pozvan da u primjerenom roku dostavi izvornike drugih dokaza o ispunjavanju formalnih uvjeta iz javnog natječaja, uz upozorenje da se nedostavljanje traženih isprava smatra odustajanjem od zasnivanja radnog odnosa.

Stručno povjerenstvo za provedbu javnog natječaja imenuje Znanstveno vijeće Instituta za poljoprivredu i turizam. U slučaju potrebe provest će se provjera znanja i vještina pismenim i/ili usmenim testiranjem, intervjuom i/ili razgovorom, a o sadržaju i načinu testiranja, intervjua i/ili razgovora i izvorima za pripremu kandidata, mjestu i vremenu održavanja bit će obaviješteni na mrežnoj stranici Instituta: www.iptpo.hr. Kandidati koji ne pristupe provjeri znanja i vještina testiranjem, intervjuom i/ili razgovorom smatrat će se da su povukli prijavu na natječaj i neće se smatrati kandidatima natječaja. Vrijeme i mjesto održavanja testiranja objavit će se najmanje pet (5) dana prije dana određenog za testiranje na web-stranici Instituta za poljoprivredu i turizam: www.iptpo.hr.

Ako se na javni natječaj ne prijave osobe koje ispunjavaju osnovne propisane uvjete, odnosno ako prijavljeni kandidati ne zadovolje na testiranju, ravnatelj Instituta će obustaviti postupak po ovom natječaju.

Institut zadržava pravo, djelomično ili u cijelosti, poništiti natječaj i zadržava pravo ne donijeti odluku o odabiru kandidata bez posebnog obrazloženja.

Dostava odluke svim kandidatima smatra se obavljenom istekom osmoga dana od objave na web-stranici Instituta za poljoprivredu i turizam: www.iptpo.hr.

Na natječaj se, pod jednakim uvjetima, imaju pravo javiti osobe oba spola.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Neizabrani kandidati mogu na odluku o izboru drugog kandidata uputiti prigovor čelniku Instituta.

Rok za podnošenje prijava na natječaj je 30 dana od dana objave u Narodnim novinama.

Prijave na natječaj i dokazi o ispunjavanju kriterija podnose se u elektroničkom obliku na e-mail milicaiptpo.hr s naznakom “Prijava na natječaj za radno mjesto viši asistent – projekt IPS-2022-02-2099 „Valorizacija ostataka iz prerade maslina pomoću mikrobnog viševrstnog biokatalitičkog agregat -VALOLIVEWASTE“.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni objavom putem web stranice Instituta www.iptpo.hr.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: INSTITUT.

Instrucciones para solicitar:

Email: milicaiptpo.hr

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 28 de Enero de 2024, y con identificador de la vacante:2443595.

Ver las 13 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de las ciencias y de la ingeniería › Ingenieros (excluyendo electrotecnólogos) › Ingenieros químicos ofertadas.