Europeos.es : Inicio > Trabajo en Finlandia > recepcionista de alojamientos turísticos > Vastaanottovirkailija / Receptionist, Garantiföreningen För Evangeliska Folkhögskolan I Svenskfinl, Ec Hostel, Vaasa

Vastaanottovirkailija / Receptionist, Garantiföreningen för Evangeliska folkhögskolan i Svenskfinl, EC Hostel, Vaasa

Ofertas de empleo de recepcionista de alojamientos turísticos en Finlandia (Pohjanmaa)

Clasificación del trabajo: Personal de apoyo administrativo › Empleados en trato directo con el público › Empleados de servicios de información al cliente › Recepcionistas de hoteles › recepcionista de alojamientos turísticos.

Traducción de la profesión: Toimisto- ja asiakaspalvelutyöntekijät › Asiakaspalvelutyöntekijät › Muut asiakaspalvelutyöntekijät › Hotellin vastaanottovirkailijat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Tietoa meistä

EC Hostel on arvostettu hostelli Vaasassa. Tavoitteenamme on tarjota vieraillemme mukava ja ikimuistoinen oleskelu yhdistämällä vieraanvaraisuutta, laadukasta palvelua ja lämmintä ilmapiiriä.

Työnkuvaus

Vastaanottovirkailijana EC Hostellissa olet tärkeä osa tiimiämme ja toimit ensimmäisenä kontaktina vieraillemme. Pääasialliset vastuualueesi sisältävät:

Vieraiden tervetulleeksi toivottaminen saapuessaan ja heille positiivisen ensivaikutelman antaminen.

Sisään- ja uloskirjautuminen tarkkuudella ja tehokkuudella.

Varausten ja varauksien käsittely puhelimitse, sähköpostitse ja henkilökohtaisesti.

Tietoa ja suosituksia paikallisista nähtävyyksistä, ravintoloista ja kuljetuksista.

Maksujen käsittely.

Mahdollisten ongelmien tai kysymysten ratkaiseminen vieraiden oleskelun aikana.

Pätevyydet

Vahva asiakaspalvelutaito ystävällisellä ja ammattimaisella asenteella.

Kyky työskennellä tehokkaasti paineen alla ja hoitaa useita tehtäviä samanaikaisesti.

Hyvät kielitaidot, ruotsi, suomi ja englanti, sekä suullisesti että kirjallisesti. Lisäkielet ovat eduksi.

Kokemus asiakaspalvelusta tai vastaanottotyöstä on etu, mutta ei välttämätöntä.

Työaika

Joustava työaikataulu, mukaan lukien viikonlopputyöt.

Hakeminen

Lähetä CV:si ja henkilökohtainen kirjeesi, jossa kerrot, miksi sopisit EC Hostellin vastaanottovirkailijan tehtävään, osoitteeseen infoechostel.fi . Merkitse sähköpostin aihekenttään "Kesätyö vastaanottovirkailija". Otamme yhteyttä haastatteluun valittuihin hakijoihin.

EC Hostel kannustaa monimuotoisuuteen ja rohkaisee erilaisista taustoista ja kokemuksista tulevia henkilöitä hakemaan tätä tehtävää. Odotamme innolla yhteistyötä kanssasi ja jaamme jännittävän kokemuksen luoda ikimuistoisia vierailuja EC Hostellissa.

Job Advertisement: Summer job as a Receptionist at EC Hostel

About us

EC Hostel is a highly regarded hostel in Vaasa. Our goal is to provide our guests with a comfortable and memorable stay by combining hospitality, quality service, and a warm atmosphere.

Position

Summer job as a receptionist (17.6-11.8.2024 or as per agreement)

Location

EC Hostel, Korsholmanpuistikko 2, Vaasa

Job Description

As a receptionist at EC Hostel, you will be an essential part of our team and serve as the first point of contact for our guests. Your main responsibilities will include:

Welcoming guests upon arrival and providing them with a positive first impression.

Checking guests in and out with accuracy and efficiency.

Handling bookings and reservations via phone, email, and in-person.

Providing information and recommendations about local attractions, restaurants, and transportation.

Managing payments.

Resolving any issues or questions that guests may have during their stay.

Qualifications

Strong customer service skills with a friendly and professional demeanor.

Ability to work effectively under pressure and manage multiple tasks simultaneously.

Good communication skills in Swedish, Finnish and English, both verbal and written; additional language skills are a plus.

Experience in customer service or receptionist work is an advantage but not required.

Work Hours

Flexible schedule, including weekend shifts.

How to apply

Please send your CV and a cover letter explaining why you are suitable for the receptionist role at EC Hostel to infoechostel.fi . Please indicate "Summer Job Receptionist" in the subject line. We will contact the candidates selected for an interview.

EC Hostel welcomes diversity and encourages individuals from different backgrounds and experiences to apply for this position. We look forward to working with you and sharing the exciting experience of creating memorable stays for our guests at EC Hostel.

38,25 h / vko

País del trabajo: Finlandia.

Región: Pohjanmaa.

Ver 90 ofertas de trabajo en "Pohjanmaa" (Finlandia).

Empleador: Garantiföreningen för Evangeliska folkhögskolan i Svenskfinl.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 11 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:5b902c5c-9f7e-4bd7-ae69-f8e25d5b8574.

Ver las 166 ofertas de trabajo de Personal de apoyo administrativo › Empleados en trato directo con el público › Empleados de servicios de información al cliente › Recepcionistas de hoteles › recepcionista de alojamientos turísticos ofertadas.