Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Finlandia > conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura > Vaihtolava-auton Kuljettajia Pirkanmaalle, Kesäty, 2 Paikkaa, Lassila & Tikanoja Oyj, Kangasala

Vaihtolava-auton kuljettajia Pirkanmaalle, kesäty, 2 paikkaa, Lassila & Tikanoja Oyj, Kangasala

Búsqueda de conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura en Finlandia (Pirkanmaa)

Clasificación del trabajo: Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados › conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura.

Traducción de la profesión: Prosessi- ja kuljetustyöntekijät › Kuljetustyöntekijät › Kuorma-auton- ja linja-autonkuljettajat › Kuorma-auton ja erikoisajoneuvojen kuljettajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Yrityksen kuvaus:

Lassila & Tikanoja on palveluyritys, joka tekee kiertotaloudesta totta. L&T toimii Suomessa ja Ruotsissa. Yhtiön liikevaihto oli vuonna 2022 844,1 miljoonaa euroa ja yhtiö työllistää 8371 henkilöä.

Työn kuvaus:

On iso ero teetkö töitä roskakuskina vai L&T:n raaka-aineenkerääjänä: väkivahvan ja nykyaikaisen kaluston lisäksi tarjoamme hyvän liksan ja säännölliset työajat. Että vaikka ratin takana viihtyykin, niin onhan se mukava tietää milloin on kotona. Vakituisten työntekijöiden viettäessä ansaittuja lomapäiviään aukenee tilaisuus luotettaville ja reippaille lomasijaisille. Haemme nyt Pirkanmaalle

KESÄTYÖNTEKIJÖITÄ kesäkaudelle 2024!

Tehtävässä vastaat itsenäisesti reittisi ajoista vaihtolava-auton puikoissa. Työtä tehdään 2-vuorotyönä aamulla ja illalla ja työvuorot sijoittuvat klo 6-22 väliselle ajalle. Arkipyhäviikoilla töitä tehdään myös viikonloppuisin, joten huomioithan tämän jo hakuvaiheessa. Työt alkavat toukokuun alusta ja hommia riittää aina elokuun loppuun saakka.

Edellytämme vähintään C-ajokorttia ja voimassa olevaa kuljettajan ammattipätevyyttä sekä kokemusta kuorma-autolla ajamisesta muutakin kuin autokoulun verran. Tarvittavien laitteiden käytön opetamme kattavan perehdytyksemme aikana. E-kortin, Digipiirturi-, tieturva- ja työturvakortit laskemme eduksesi. Arvostamme kuljettajissamme asiakasystävällisyyttä, IT-taitoja sekä turvallisuusnäkökulmasta rauhallista työskentelytyyliä.

Työt voit aloittaa toukokuun alusta ja meillä on mahdollisuus työskennellä elokuun lopppuun saakka.

Hakuaika päättyy 15.2.! Käsittelemme hakemuksia jo hakuaikana ja täytämme kesätyöpaikat sopivien henkilöiden löydyttyä. Lisätietoja työnjohtaja Timo Leinolta p. +358503856489 arkisin klo: 13-15.

Asiasanat: kesätyö, kuorma-autonkuljettaja, vaihtolava-autonkuljettaja, kuljettaja, kiertotalous, kierrätys, kokoaikainen, määräaikainen, Kangasala, Tampere, Pirkanmaa

País del trabajo: Finlandia.

Región: Pirkanmaa.

Ver 424 ofertas de trabajo en "Pirkanmaa" (Finlandia).

Número de puestos: 2.

Empleador: Lassila & Tikanoja Oyj.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 15 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:fa8ae208-73f5-4985-b69b-0240574d58eb.

Ver las 61 ofertas de trabajo de Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados › conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura ofertadas.