Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Bibliotecarios, documentalistas > Stručni Suradnik/ica - Knjižničar/ka

STRUČNI SURADNIK/ICA - KNJIŽNIČAR/KA. Croacia

Trabajos de Bibliotecarios, documentalistas en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Archivistas, bibliotecarios, curadores y afines › Bibliotecarios, documentalistas y afines.

Traducción de la profesión: Professionals › Legal, social and cultural professionals › Librarians, archivists and curators › Librarians and related information professionals.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“, 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18,98/19,64/20, 151/22; 156/23), članka 7. školskog Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje ( u daljnjem tekstu: Pravilnik) i članka 6. Pravilnika o radu, OŠ Komiža objavljuje

NATJEČAJ ZA ZASNIVANJE RADNOG ODNOSA na radnom mjestu:

  • STRUČNI SURADNIK/ICA - KNJIŽNIČAR/KA

1 izvršitelj na neodređeno, nepuno radno vrijeme, 20 sati tjednog radnog vremena, uz uvjet probnog rada u trajanju od 6 mjeseci, sukladno čl. 25. Temeljnog kolektivnog ugovora za službenike i namještenike u javnim službama („Narodne novine“, 56/22). Sukladno Zakonu o ravnopravnosti spolova („Narodne novine“, 82/08; 69/17), na natječaj se mogu javiti osobe oba spola. Izrazi koji se koriste u natječaju koriste se neutralno i odnose se jednako na muške i na ženske osobe.

TRAŽENI UVJETI:

  • posebni uvjeti iz članka 105. stavak 2. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“, 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20; u daljnjem tekstu Zakon): poznavanje hrvatskog jezika i latiničkog pisma u mjeri koja omogućava izvođenje odgojno-obrazovnog rada, odgovarajuća vrsta i razina obrazovanja kojom su osobe stručno osposobljene za obavljanje odgojno-obrazovnog rada;
  • odgovarajuća vrsta i razina obrazovanja sukladno članku 105., stavak 6. Zakona , te vrsta obrazovanja iz članka 29. (f) Pravilnika o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (NN, broj 6/19; 75/20).
  • Kandidat koji je stekao obrazovnu kvalifikaciju izvan Republike Hrvatske, dužan je dostaviti ispravu(e) kojom se dokazuje priznavanje inozemne obrazovne kvalifikacije i kojom se ostvaruje pravo na pristup i obavljanje regulirane profesije.
  • uvjeti prema članku 106. Zakona;
  • U vlastoručno potpisanoj prijavi (zamolbi) na natječaj potrebno je navesti osobne podatke podnositelja prijave (osobno ime, adresa stanovanja, broj telefona odnosno mobitela te po mogućnosti e-adresu).

Uz vlastoručno potpisanu prijavu, kandidati su dužni priložiti:

  • životopis,
  • presliku dokaza o vrsti i razini obrazovanja,
  • preslika dokaza o državljanstvu,
  • preslika uvjerenja nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, ne starije od 30 dana od dana objavljivanja natječaja
  • elektroničku potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje.
  • ostale potrebne priloge/isprave/dokaze (za kandidate koji su stekli inozemnu obrazovnu kvalifikaciju, te za kandidate koji se prema posebnim propisima pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju pod jednakim uvjetima).
  • Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, a izabrana osoba dužna je prije sklapanja ugovora o radu dostaviti sve navedene priloge u izvorniku ili u preslici ovjerenoj od strane javnog bilježnika sukladno Zakonu o javnom bilježništvu (Narodne novine, broj 78/93., 29/94., 162/98., 16/07., 75/09. i 120/16.).

Navedene isprave dostavljaju se u neovjerenim preslikama. Prije sklapanja ugovora o radu odabrani/a kandidat/kinja dužan/na je sve navedene priloge dostaviti u izvorniku ili u preslici ovjerenoj od strane javnog bilježnika sukladno Zakonu o javnom bilježništvu ( „Narodne novine, 78/93; 29/94; 162/98; 16/07; 75/09; 120/16)

Kandidat/kinja koji/a ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine 121/17; 98/19. i 84/21), članka 48. Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/92., 57/92., 77/92., 27/93., 58/93., 02/94., 76/94., 108/95., 108/96., 82/01., 103/03; 148/1 i 398/19 ) ili članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13., 152/14. ; 39/18. i 32/20) dužan/na je u prijavi na javni natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu na natječaj pored navedenih priloga priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu. Prednost u odnosu na ostale kandidate/kinje ima samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 102. stavaka 1.-3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji dužan je uz prijavu na natječaj pored navedenih isprava odnosno priloga priložiti i sve potrebne dokaze iz članka 103. stavka 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji koji su dostupni na poveznici na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 48. stavaka 1.-3. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine broj: 84/21) dužan je uz prijavu na natječaj pored navedenih isprava odnosno priloga priložiti i sve potrebne dokaze iz članka 49. stavka 1. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine broj: 84/21) koji su dostupni na poveznici:

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objavljivanja na internet stranicama i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i internet stranicama i oglasnoj ploči Škole.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati. Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti osobno u tajništvo Škole ili na adresu:

Osnovna škola Komiža, Školska 11, 21485 Komiža; s naznakom: „ZA NATJEČAJ-KNJIŽNIČAR“.

Slanjem zamolbe za posao i životopisa pristajete na obradu Vaših osobnih podataka isključivo za potrebe procesa zapošljavanja. Kandidat koji je pravodobno dostavio vlastoručno potpisanu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama i ispunjava uvjete natječaja dužan je pristupiti procjeni odnosno testiranju prema odredbama Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje u Osnovnoj školi Komiža. Povjerenstvo za procjenu i vrednovanje kandidata/kinja pozvat će kandidate/kinje na procjenu/testiranje najmanje pet dana prije dana određenog za procjenu odnosno testiranje. Način procjene odnosno testiranja kandidata te pravni i drugi izvori za pripremu kandidata objavit će se na javno dostupnim mrežnim stranicama Škole. Poziv kandidatima se u pravilu dostavlja putem elektroničke pošte.

O rezultatima natječaja svi kandidati/kinje bit će obaviješteni u zakonskom roku putem web stranice Škole.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA 'KOMIŽA'.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: OŠ Komiža, Školska 11, 21485 Komiža

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 04 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2464598.

Ver las 20 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Archivistas, bibliotecarios, curadores y afines › Bibliotecarios, documentalistas y afines ofertadas.