Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales > Sairaanhoitaja Ortopedia Ja Traumatologia, Hus, Helsinki

Trabajos en Finlandia (Helsinki-Uusimaa) de enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales

Sairaanhoitaja Ortopedia Ja Traumatologia, Hus, Helsinki

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la salud › Profesionales de enfermería y partería › Profesionales de enfermería › enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales.

Traducción de la profesión: Erityisasiantuntijat › Terveydenhuollon erityisasiantuntijat › Hoitotyön erityisasiantuntijat › Ylihoitajat ja osastonhoitajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Kiinnostaako sinua kirurgisen potilaan hoito akuuteissa ja tapaturmaisissa elämäntilanteissa? Ortopedis-traumatologinen vuodeosasto S6 etsii positiivisella asenteella varustettua uutta työkaveria tiimiinsä vakituiseen tehtävään.

            Hoidamme osastolla S6 ortopedisia traumapotilaita. Lisäksi osastolla hoidetaan käsikirurgisia-, lantio- ja alaraajapotilaita sekä tarkkailumoduulissa vaativampia traumapotilaita. Työskentelemme osaamismoduuleissa ja teemme tiivistä moniammatillista yhteistyötä. Käytössä ovat uudet Siltasairaalan tilat, joiden varustelussa on hyödynnetty uutta sairaalateknologiaa. Työ on kolmivuorotyötä ja alkaa sopimuksen mukaan. Vakituisten tehtävien lisäksi myös sijaisuudet sekä osa-aikainen työ ovat mahdollisia.

            Työkulttuuriimme kuuluu "puhalletaan yhteen hiileen" -ajattelu ja haluamme aidosti olla luomassa itsellemme ja toisillemme hyvää työyhteisöä sekä mukavia työpäiviä. Ajattelemme, että vastuu yhteishengestä on meidän kaikkien tehtävä. Me olemme joustavia ja iloisia työkavereita, ja sovit hyvin joukkoomme, mikäli olet akuuttihoitotyötä pelkäämätön hyvä tyyppi!

            Toimintaamme ohjaa halu tarjota ortopedis-traumatologisille potilaillemme huippulaadukasta erikoissairaanhoitoa. Kirurgisen hoitotyön kokemus ja osaaminen ovat eduksi, mutta eivät ole välttämättömiä. Yksilöllisesti suunnitellun perehdytyksen lisäksi osastollamme työskentelee opetushoitaja, joka toimii perehdytyksesi ja osaamisesi kehityksen tukena. Mikäli toiveenasi on kehittyä ortopedisen hoitotyön syväosaajaksi, tarjoaa osasto S6 siihen erinomaiset puitteet. Meillä opit valtavan paljon, ja varmasti myös sinä tuot osaamista mukanasi.

            Lisäksi HUS tarjoaa työntekijöilleen monipuolisia työsuhde-etuja, kuten ePassin, mahdollisuuden hakea HUSin vuokra-asuntoja, vuokrattavia lomamökkejä, alennuksia liikunta- ja kulttuuriharrastusten parissa, ja monia muita etuja. Lisäksi HUS tarjoaa työntekijälle tuettua työpaikkaruokailua.

            Innostuitko tehtävästä? Kerromme mielellämme lisää, jos kysyttävää ilmaantuu. Tehtäväkohtainen palkka on 2801,42 EUR/kk sekä mahdolliset kokemus- ja muut lisät.

            Tehtävän kelpoisuusehdot

            Laillistettu sairaanhoitaja

            Edellytämme asiakas- ja potilastiloissa työskentelevältä tartuntatautilain mukaista rokotussuojaa, ja terveydenhuollon toimintayksiköissä työskentelevältä terveydentilan selvitystä keuhkotuberkuloosista.

            Yhteystiedot

            Osastonhoitaja Kerstin Steffansson-Öhman 050 466 0501

            Ylihoitaja Susanna Virrankoski 050 427 4450

            Rekrytoija Pia Packalén p. 040 194 2388

País del trabajo: Finlandia.

Región: Helsinki-Uusimaa.

Ver 1035 ofertas de trabajo en "Helsinki-Uusimaa" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: HUS.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 29 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:89801c59-4f53-4621-b1b7-f6640955d5bd.

Ver las 398 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la salud › Profesionales de enfermería y partería › Profesionales de enfermería › enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales ofertadas.