Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Limpiadores y asistentes domésticos > Radnik / Radnica Za Pomoć U Kući

Oferta de empleo de Limpiadores y asistentes domésticos en Croacia

Radnik / Radnica Za Pomoć U Kući

Clasificación del trabajo: Ocupaciones elementales › Limpiadores y asistentes › Limpiadores y asistentes domésticos de hoteles y oficinas › Limpiadores y asistentes domésticos.

Traducción de la profesión: Elementary occupations › Cleaners and helpers › Domestic, hotel and office cleaners and helpers › Domestic cleaners and helpers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju Odluke o financiranju Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike iz Poziva „Zaželi – prevencija institucionalizacije“, Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte koji se financiraju iz Europskog socijalnog fonda plus - kodni broj SF.3.4.11.01.0207 od 18. ožujka 2024. godine u sklopu projekta „Zaželi – prevencija institucionalizacije u Općini Darda“, načelnik Općine Darda Anto Vukoje objavljuje

JAVNI OGLAS

za zasnivanje radnog odnosa na određeno vrijeme

U sklopu projekta „Zaželi – prevencija institucionalizacije u Općini Darda“ na radno mjesto:

RADNIK/ICA za pružanje usluge potpore i podrške u svakodnevnom životu starijim osobama i osobama s invaliditetom

- na određeno vrijeme - 33 mjeseca

Opis poslova:

Svaki zaposleni djelatnik pružat će potporu i podršku za minimalno 6 starijih i/ili osoba s invaliditetom koje će obilaziti nekoliko puta tjedno te im pružati odgovarajuću pomoć i podršku u cilju prevencije prerane institucionalizacije.

Konkretni opis poslova:

  • organiziranje prehrane (pomoć u pripremi obroka, pomoć u nabavi hrane i dr.)
  • obavljanje kućanskih poslova (pranje posuđa, pospremanje stambenog prostora, donošenje vode, ogrjeva i slično, organiziranje pranja i glačanja rublja, nabava lijekova i drugih potrepština i dr.)
  • održavanje osobne higijene (pomoć u oblačenju i svlačenju, u kupanju i obavljanju drugih higijenskih potreba i dr.)
  • zadovoljavanje drugih svakodnevnih potreba.

*Sadržaj prava i obveza iz radnog odnosa urediti će se Ugovorom o radu.

Od zaposlenih djelatnika očekuje se odgovornost, organiziranost, komunikativnost, točnost u izvršavanju poslova, otvorenost, poštivanje različitosti, fleksibilnost, dosljednost, emocionalna stabilnost i motiviranost.

Opći uvjeti:

  • razina obrazovanja:
  • osobe bez obrazovanja i nezavršena osnovna škola
  • završena osnovna škola
  • najviše završena srednja škola (trogodišnja ili četverogodišnja)
  • punoljetnost
  • hrvatsko državljanstvo
  • moraju biti u evidenciji nezaposlenih HZZ-a

Podaci o plaći:

Plaća radnika za pružanje usluge potpore i podrške u svakodnevnom životu starijom osobama i/ili osobama s invaliditetom je minimalna plaća propisana Zakonom o minimalnoj plaći i Uredbom o visini minimalne plaće za 2024. godinu.

Potrebna dokumentacija:

  1. ispunjen i vlastoručno potpisan obrazac (Obrazac 1) prijave na oglas za zapošljavanje (obrazac je moguće preuzeti i u prostorijama Općine Darda, na adresi: Darda, Sv. I. Krstitelja 89, svakog radnog dana od 08,00 do 14,00 sati)
  2. životopis
  3. potvrda o vođenju u evidenciji nezaposlenih Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (datum izdavanja potvrde mora biti nakon datuma objave ovog oglasa)
  4. preslika osobne iskaznice
  5. dokaz o radnom stažu – elektronički zapis ili potvrda Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (datum izdavanja potvrde mora biti nakon datuma objave ovog oglasa)
  6. preslika dokaza o završenoj osnovnoj ili srednjoj školi ukoliko je ista završena

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju temeljem članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17 i 98/19) i koja u trenutku podnošenja prijave ispunjava uvjete za ostvarivanje tog prava, dužan/na je uz prijavu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja i sve potrebne dokaze navedene na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages/NG/12%20Prosinac/Zapo%C5%A1ljavanje/popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju.pdf

Prednost u odnosu na ostale kandidate ostvaruje se samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju temeljem članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20), dužan se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo te uz prijavu na natječaj, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o invaliditetu. Prednost u odnosu na ostale kandidate/kinje ostvaruje se samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji nije podnio pravodobnu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz oglasa (punoljetnost, najviše završeno srednjoškolsko obrazovanje, nezaposlene osobe prijavljene u evidenciji nezaposlenih HZZ-a bez obzira na duljinu prijave) ne smatra se prijavljenim kandidatom.

Prijave na Javni oglas s podacima i dokazima o ispunjavanju propisanih uvjeta oglasa potrebno je dostaviti u u zatvorenoj kuverti s naznakom: „Za Javni oglas „Zaželi – prevencija institucionalizacije u Općini Darda “ - NE OTVARAJ“.

Isprave koje se prilažu u neovjerenoj preslici potrebno je prije potpisivanja Ugovora o radu predočiti u izvorniku.

Svi kandidati bit će obaviješteni o rezultatima natječaja u zakonskom roku te će uspješni kandidati biti obaviješteni o terminu razgovora za posao.

Prijavom na ovaj Oglas, kandidati su izričito suglasni da Općina Darda može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno propisima koji reguliraju zaštitu osobnih podataka, a sve u skladu s Uredbom (EU) 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. o zaštiti pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka te o stavljanju izvan snage Direktive 95/46/EZ (Opća uredba o zaštiti podataka) i Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/2018.).

S osobama koje ispunjavaju uvjete obavit će se intervju na temelju kojeg će se napraviti lista prioriteta.

Općina Darda zadržava pravo poništenja javnog oglasa.

País del trabajo: Croacia.

Número de puestos: 20.

Nivel educativo: Educación primaria.

Empleador: OPĆINA DARDA.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: SV.  I.  KRSTITELJA 89, DARDA

Zamolba: SV.  I.  KRSTITELJA 89, 31326 DARDA

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 08 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:2484406.

Ver las 153 ofertas de trabajo de Ocupaciones elementales › Limpiadores y asistentes › Limpiadores y asistentes domésticos de hoteles y oficinas › Limpiadores y asistentes domésticos ofertadas.