Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Maestros preescolares > Odgojitelj / Odgojiteljica

Empleos en Croacia de Maestros preescolares

Odgojitelj / Odgojiteljica

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Early childhood educators.

Descripción de la oferta de trabajo:

Temeljem članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (N.N. broj. 10/97., 107/07., 94/13. , 98/19. i 57/22 i 101/23) članka 50. Statuta Dječjeg vrtića Bubamara Gornji Kneginec (KLASA: 012-03/22-01/1, URBROJ: 2186-05-02-22-2), na prijedlog ravnateljice, Upravno vijeće Dječjeg vrtića Bubamara Gornji Kneginec donosi odluku o raspisivanju

NATJEČAJA

za obavljanje poslova radnog mjesta

ODGOJITELJA/ICA - na puno radno vrijeme (40 sati tjedno), određeno, do povratka odgojitelja s bolovanja -1 izvršitelja/ice

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola, a izrazi koji se koriste u ovom natječaju, a imaju rodno značenje, koriste se neutralno i odnose se jednako na muški i ženski rod.

UVJETI ZA RADNA MJESTA : Sukladno čl. 24. i 25. Zakonu o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“, br:10/97.,107/07.,94/13. 98/19 i 57/22) i čl.2. Pravilnika o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u Dječjem vrtiću („Narodne novine“, br:133/97) su:

1. Poslove odgojitelja djece od navršenih šest mjeseci života do polaska u osnovnu školu može obavljati osoba koja je završila studij odgovarajuće vrste za rad na radnome mjestu odgojitelja, a koji može biti:

a) preddiplomski sveučilišni studij,

b) preddiplomski stručni studij,

c) studij kojim je stečena viša stručna sprema u skladu s ranijim propisima,

d) diplomski sveučilišni studij,

e) specijalistički diplomski stručni studij,

Napomena: ukoliko se na natječaj ne javi osoba koja ispunjava neku od prethodno navedene vrste i razine obrazovanja, poslove odgojitelja može obavljati osoba koja je završila učiteljski studij, i to: specijalistički diplomski stručni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski studij ili četverogodišnji diplomski stručni studij primarnog obrazovanja, uz daljnji uvjet da u roku od dvije godine od dana zasnivanja radnoga odnosa stekne kvalifikaciju odgojitelja temeljem priznavanja stečenih ishoda učenja na studiju za učitelja i razlike programa za prekvalifikaciju ili dokvalifikaciju učitelja u svrhu stjecanja kvalifikacije odgojitelja.

2. Utvrđena zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova odgojitelja/ice.

Kandidati na natječaj kandidati trebaju priložiti:

- Vlastoručno potpisanu prijavu

- Životopis

- Dokaz o stečenoj stručnoj spremi

- Uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak za kazneno djelo navedeno u čl. 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, ne starije od 30 dana

- Uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak, za kazneno djelo navedeno u čl. 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, ne starije od 30 dana

- Uvjerenje/Potvrdu Hrvatskog zavoda za socijalni rad (prema mjestu stanovanja) da kandidatu nisu izrečene mjere iz čl. 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, ne starije od 30 dana

- Vlastoručno potpisanu Izjavu kandidata da ne postoje zapreke za zasnivanje radnog odnosa iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju

- Elektronički zapis/Potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (izdanu u vrijeme objave natječaja )

- Dokaz o državljanstvu

U prijavi je potrebno navesti osobne podatke podnositelja prijave (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona te po mogućnosti adresu elektroničke pošte).

Isprave se prilažu u elektroničkom zapisu ili preslici, a kandidat koji bude izabran, u obvezi je prije sklapanja Ugovora o radu dostaviti dokaze o ispunjavanju uvjeta u izvorniku ili ovjerenoj preslici.

Potvrdu o zdravstvenoj sposobnosti dostavlja izabrani kandidat prije zasnivanja radnog odnosa.

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom Zakonu: Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ br.121/17.,98/19. i 84/21.), Zakonu o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata („Narodne novine“ br. 33/92., 57/92., 77/92., 27/93., 58/93., 2/94., 76/94., 108/95., 108/96., 82/01., 94/01., 103/03., 148/13. i 98/19.), Zakonu o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine br. 84/21.) i Zakonu o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ br.157/13.,152/14., 39/18. i 32/20.), dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu priložiti sve dokaze o pravu na koje se poziva uz napomenu da prednost u odnosu na ostale kandidate ostvaruje samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju temeljem:

- Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“, 121/17., 98/19. i 84/21.), da bi stekao pravo prednosti uz prijavu na javni natječaj dužan je priložiti, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843, a dodatne informacije o dokazima koji su potrebni pri zapošljavanju , potražiti na sljedećoj poveznici: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20ZOHBDR%202021.pdf

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju temeljem Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine br. 84/21), uz prijavu na javni natječaj dužan je priložiti, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843, a dodatne informacije o dokazima, https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Nikola/popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju temeljem članka 48. f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine 33/92. 77/92,86/92-pročišćeni tekst 27/93,58/93,2/94,76/94.,108/95, 108/96,82/01,94/01, 103/03, 148/13, 198/19) uz prijavu na javni natječaj dužan je, osim sve tražene dokumentacije koja se odnosi na uvjete iz natječaja priložiti rješenje ili potvrdu o priznatom statusu iz kojeg je vidljivo to pravo te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, odluka, sporazum i sl.).

Kandidat/kandidatkinja koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s odredbom članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20. u daljnjem tekst: ZPRZOI) uz prijavu na javni natječaj dužan je, osim sve tražene dokumentacije koja se odnosi na uvjete iz natječaja priložiti i dokaz o invaliditetu (dokazom o invaliditetu smatraju se javne isprave o invaliditetu na temelju kojih se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom sukladno odredbi članka 13. ZPRZOI) te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, odluka, sporazum i sl.). Podaci na poveznici https://www.zakon.hr/z/493/Zakon-o-profesionalnoj-rehabilitacijiizapo%C5%A1ljavanju-osoba-s-invaliditetom.

Urednom prijavom se smatra pravodobna i potpisana prijava kandidata koja ispunjava formalne uvjete natječaja te sadrži sve podatke i priloge navedene u natječaju.

Nepotpune i nepravodobno dostavljene prijave neće se razmatrati.

Vrednovanje kandidata provesti će se razgovorom (intervjuom). Vrijeme i raspored razgovora te popis kandidata biti će objavljeni na mrežnoj stranici vrtića https://vrtic-bubamara-kneginec.hr.

Kandidat koji se ne odazove razgovoru smatra se da je odustao od natječaja.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku, putem mrežne stranice, https://vrtic-bubamara-kneginec.hr/, oglasne ploče Dječjeg vrtića Bubamara Gornji Kneginec i poštom.

Natječaj se objavljuje na mrežnoj stranici i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i mrežnim stranicama (https://vrtic-bubamara-kneginec.hr) i oglasnim pločama Vrtića.

Natječajni rok za prijave je osam (8) dana od dana objave natječaja.

Natječaj vrijedi od 14.06.2024. - 24.06.2024. godine

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja dostaviti u zakonskom roku, neposredno ili poštom preporučenom pošiljkom na adresu:

Dječji vrtić Bubamara

Gornji Kneginec

Ulica učitelja Vjekoslava Kezele 8

42 204 Turčin

s naznakom: „Natječaj za odgojitelja na određeno, zamjena za bolovanje“

Upiti vezani uz Natječaj na tel: 042/ 690 661 ili elektroničkom poštom na mail: bubamara.kneginec1gmail.com

Sukladno odredbama Uredbe (EU) 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2018. godine o zaštiti pojedinaca u svezi s obradom osobnih podataka i slobodnog kretanja takvih podataka, svi dokumenti dostavljeni na natječaj poslani su slobodnom voljom kandidata te se smatra da je kandidat dao privolu za obradu svih podataka, a koji će se obrađivati isključivo u svrhu provođenja natječajnog postupka. Dostavljeni dokumenti kandidatima se vraćaju na njihov zahtjev.

Opis poslova: poslovi odgojitelja/ice.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Empleador: DJEČJI VRTIĆ BUBAMARA.

OsobniDolazak: Gornji Kneginec, Ul. učitelja Vjekoslava Kezele 8

Zamolba: Gornji Kneginec, Ul. učitelja Vjekoslava Kezele 8

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 17 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:2521181.

Ver las 134 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares ofertadas.