Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Maestros preescolares > Odgojitelj / Odgojiteljica

ODGOJITELJ / ODGOJITELJICA. Croacia

Trabajos de Maestros preescolares en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Early childhood educators.

Descripción de la oferta de trabajo:

Opis poslova:

  • Odgojno obrazovni rad sa djecom predškolske dobi

Na temelju čl. 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22 i 101/23 ) i članka 41. Statuta Dječjeg vrtića More (od 15. ožujka 2019. godine; Izmjene Statuta Dječjeg vrtića More od 28. srpnja 2021. godine; Pročišćeni tekst Statuta Dječjeg vrtića More od 31. svibnja 2022. godine; Izmjene i dopune Statuta Dječjeg vrtića More od 19. prosinca 2022. godine; Izmjene Statuta Dječjeg vrtića More od 2. studenog 2023. godine; Pročišćeni tekst Statuta Dječjeg vrtića More od 11. travnja 2024. godine), Upravno vijeće Dječjeg vrtića More raspisuje

NATJEČAJ ZA RADNO MJESTO

ODGOJITELJ

4 izvršitelja na određeno vrijeme, u punom radnom vremenu

Kandidati moraju ispunjavati uvjete iz članka 24., 25. i 28. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22 i 101/23), članka 2. Pravilnika o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u vrtiću („Narodne novine“ broj 133/97) i članka 10. Pravilnika o radnim mjestima Dječjeg vrtića More (od 26. listopada 2023. godine).

Uvjeti su: prema članku 24. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22 i 101/23)

Završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnome mjestu odgojitelja, a koji može biti:

a) preddiplomski sveučilišni studij,

b) preddiplomski stručni studij,

c) studij kojim je stečena viša stručna sprema u skladu s ranijim propisima,

d) diplomski sveučilišni studij,

e) specijalistički diplomski stručni studij.

Radni odnos u Dječjem vrtiću ne može zasnovati osoba koja ima zapreke iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju.

Na natječaj se pod ravnopravnim uvjetima mogu prijaviti osobe oba spola.

Natjecati se mogu i kandidati/kinje bez radnog iskustva u svojstvu pripravnika.

Uz prijavu za natječaj (vlastoručno potpisanu) kandidati prilažu:

  • životopis
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi
  • dokaz o položenom stručnom ispitu (ukoliko ga kandidat posjeduje)
  • dokaz o državljanstvu
  • dokaz o radnopravnom statusu (elektronički zapis o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje ne stariji mjesec dana od dana objave Natječaja)
  • dokaz o nepostojanju zapreka za zasnivanje radnog odnosa sukladno čl.25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (ne stariji od 6 mjeseci od dana objave natječaja):

a) potvrda nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (čl.25.st.2. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju );

b) potvrda nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak (čl.25.st.4. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju);

c) potvrda Hrvatskog zavoda za socijalni rad da protiv kandidata nisu izrečene mjere za zaštitu dobrobiti djeteta (članak 25. stavak 10. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju).. Kandidati su istu dužni dostaviti prije potpisivanja ugovora o radu.

Dokaz o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova predloženi kandidat je dužan dostaviti prije potpisivanja ugovora o radu.

Osim pisane prijave na natječaj, kandidati cjelokupnu dokumentaciju mogu dostaviti u izvornicima ili neovjerenim preslikama. Izabrani kandidat dužan je prije sklapanja ugovora o radu dostaviti na uvid isprave u izvorniku.

Ako kandidat/kinja ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan/na je u prijavi pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate/kinje samo pod jednakim uvjetima. Kandidat/kinja koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju dužan/na je uz prijavu na natječaj priložiti svu propisanu dokumentaciju odnosno dokaze prema posebnom zakonu kao i rješenje ili potvrda o priznatom statusu, potvrda o nezaposlenosti Hrvatskog zavoda zapošljavanje izdanom u vrijeme trajanja natječaja te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji način je prestao radni odnos kod prethodnog poslodavca (rješenje, odluka, obavijest i sl.).

Pozivaju se osobe iz članka 102. stavak 1.-3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj 121/17, 98/19, 84/21) da uz prijavu na natječaj i dokaza o ispunjavanju uvjeta iz natječaja, dostave dokaze iz članka 103. citiranog Zakona. Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja Republike Hrvatske https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 , a dodatne informacije o dokazima koji su potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju, potražiti na sljedećoj poveznici:

Pozivaju se osobe iz članka 48. stavaka 1. do 3. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“ broj 84/21) da uz prijavu na natječaj i dokaza o ispunjavanju uvjeta iz natječaja, dostave dokaze iz članka 49. citiranog Zakona. Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja Republike Hrvatske https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 , a dodatne informacije o dokazima koji su potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju, potražiti na sljedećoj poveznici:

Kandidati / kandidatkinje koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata („Narodne novine“ broj 33/92, 77/92, 86/92-pročišćeni tekst, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 94/01, 103/03, 148/13 i 98/19), uz prijavu na javni natječaj dužan je priložiti rješenje ili potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo to pravo, potvrdu o nezaposlenosti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje izdanom u vrijeme trajanja ovog natječaja, te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.).

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ broj 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20) uz prijavu na natječaj dužni su, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

Prijavom na natječaj kandidati su izričito suglasni da Dječji vrtić More može prikupljati, koristiti i obrađivati njihove podatke isključivo u svrhu provođenja natječajne procedure, a sukladno odredbama Uredbe (EU) 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27.travnja 2018.godine o zaštiti pojedinaca u svezi s obradom osobnih podataka i slobodnog kretanja takvih podataka te ostalim propisima koji uređuju područje zaštite osobnih podataka.

Za kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja Dječji vrtić More zadržava pravo provođenja provjere znanja i vještina intervjuom. O održavanju intervjua kandidati će biti pravodobno obaviješteni. Ako kandidat ne pristupi intervjuu, smatra se da je povukao svoju prijavu.

Prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku od 8 (osam) dana od dana objave natječaja, poštom ili osobno, na adresu: Dječji vrtić More, Marohnićeva 12, Rijeka s naznakom „Za natječaj – Odgojitelj (na određeno vrijeme)“.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati. Osoba koja nije podnijela potpunu i pravodobnu prijavu ili ne ispunjava uvjete iz ovog natječaja ne smatra se kandidatom prijavljenim na natječaj. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni na mrežnim stranicama Dječjeg vrtića More. Vraćanje natječajne dokumentacije vrši se na zahtjev kandidata.

Natječaj je objavljen na mrežnoj stranici i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Ustanove dana 4.6.2024. i traje do 12.6.2024.

País del trabajo: Croacia.

Número de puestos: 4.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Empleador: Dječji vrtić More.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: Marohnićeva 12

Zamolba: Marohnićeva 12

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 06 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:2515459.

Ver las 134 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares ofertadas.