Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Maestros preescolares > Odgojitelj/ica

ODGOJITELJ/ICA. Croacia

Ofertas de trabajo en Croacia de Maestros preescolares

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Early childhood educators.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (Narodne novine 10/97, 107/07, 94/13, 98/19 i 57/22) i Odluke Upravnog vijeća od 15.10.2024., Dječji vrtić „Siget“ objavljuje

N A T J E Č A J

Za izbor kandidata za zapošljavanje na upražnjenim radnim mjestima

1.ODGOJITELJ/ICA, 1 izvršitelj/ica u radni odnos na određeno vrijeme – do 31.08.2025. (za program predškole)

1.UVJETI:

- prema članku 24. i 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (Narodne novine 10/97, 107/07 i 94/13, 98/19 i 57/22) i članku 2. Pravilnik o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u Vrtića (NN 133/97 i 4/98):

- preddiplomski sveučilišni studij

- Studij kojim je stečena viša stručna sprema u skladu s ranijim propisima

- Diplomski sveučilišni studij

- Specijalistički diplomski stručni studij

Radni odnos u Dječjem vrtiću ne može zasnovati osoba koja ima zapreke iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, te osoba koja nema zdravstvenu sposobnost za obavljanje navedenih poslova.

Uz pisanu prijavu na natječaj (vlastoručno potpisanu) potrebno je priložiti slijedeće dokaze (u neovjerenoj preslici):

•dokaz o stečenoj stručnoj spremi, odnosno o odgovarajućoj razini i vrsti obrazovanja;

•dokaz o državljanstvu

•uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela navedenih u čl. 25 st. 1. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (NN 10/97, 107/07 i 94/13, 98/19 i 57/22) (ne stariji od 30 dana)

•uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak (ne stariji od 30 dana)

•elektronički zapis (e-radna knjižica) ili potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (ne stariji od 30 dana)

•potvrda Zavoda za socijalnu skrb da kandidatu nisu izrečene zaštitne mjere prema čl. 25. st. 10. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (ne starije od 30 dana)

•Životopis

Na natječaj se mogu, pod ravnopravnim uvjetima, prijaviti osobe oba spola.

Osobe koje ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju po posebnim propisima dužne su dostaviti dokaze o ostvarivanju prava prednosti:

Kandidati koji mogu ostvariti pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/2017, 98/19), članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19), članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) i članku 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (84/21) dužni su se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Sukladno čl. 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine, broj 121/17, 98/19 i 84/21), uz prijavu na natječaj, kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti, su dužni priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Informacije o dokazima koji su potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju nalaze se na poveznici:

-sukladno čl. 47.-50. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine, broj 84/21), uz prijavu na natječaj dužna je priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

-sukladno čl. 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine, broj 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19), uz prijavu na natječaj dužna je priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, kao i rješenje, odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo te dokaz o tome na koji način je prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca;

- sukladno čl. 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine, broj 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20), uz prijavu na natječaj dužna je osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom, te dokaz o tome na koji način je prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca.

Kandidat/kinja predložen/na za izbor bit će pozvan/a da u primjerenom roku, a prije sklapanja ugovora o radu, dostavi ispravu o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnoga mjesta.

Za predloženog kandidata/kinju provest će se provjera postojanja/nepostojanja zapreka za zasnivanje radnoga odnosa iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju.

U skladu sa Uredbom EU 20167679 Europskog parlamenta i Vijeća od 17.04.2016. te Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka (NN 42/18) prijavom na natječaj osoba daje privolu za prikupljanje i obradu podataka iz natječajne dokumentacije, a sve u svrhu provedbe natječaja za zapošljavanje

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objavljivanja natječaja.

Pisane prijave na natječaj s obveznom dokumentacijom dostavljaju se poštom na adresu:

Dječji vrtić „Siget“, Siget 12, 10020 Zagreb, s naznakom „za natječaj“

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 8 dana od dana donošenja odluke o odabiru kandidata, na web stranici www.vrtic.sigetzagreb.hr (http://www.vrtic.sigetzagreb.hr)

Natječaj je objavljen dana 17.10.2024. na Internet stranici i oglasnoj ploči Vrtića, te na Internet stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i traje do 25.10.2024.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Empleador: DJEČJI VRTIĆ SIGET.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Dječji vrtić Siget, Siget 12, Zagreb

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 20 de Octubre de 2024, y con identificador de la vacante:2582558.

Ver las 87 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares ofertadas.