Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Trabajadores de los cuidados personales a domicilio > Njegovatelj/ica

NJEGOVATELJ/ICA. Croacia

Ofertas de empleo en Croacia de Trabajadores de los cuidados personales a domicilio

Clasificación del trabajo: Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los cuidados personales › Trabajadores de los cuidados personales en servicios de salud › Trabajadores de los cuidados personales a domicilio.

Traducción de la profesión: Service and sales workers › Personal care workers › Personal care workers in health services › Home-based personal care workers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 259. Zakona o socijalnoj skrbi (NN 18/22, 46/22, 119/22, 71/23 i 156/23), članka 24. Temeljnog kolektivnog ugovora za službenike i namještenike u javnim službama (NN 56/22, 127/22 i 58/23), članka 16. Kolektivnog ugovora za djelatnost socijalne skrbi (NN br. 61/18), članka 6. Pravilnika o radu Doma za starije i nemoćne osobe Koprivnica – pročišćeni tekst KLASA: 555-01/22-01/22; URBROJ: 2137-26-23-14 od 28. srpnja.2023.g, a u skladu sa člankom 37. stavak 3. alineja 13. Statuta Doma za starije i nemoćne osobe Koprivnica KLASA: 555-01/22-01/208; URBROJ: 2137-26-23-19 od 6. listopada 2023.g. ravnateljica Doma za starije i nemoćne osobe Koprivnica objavljuje

N A T J E Č A J

za sklapanje ugovora o radu na neodređeno vrijeme

u Domu za starije i nemoćne osobe Koprivnica

Ugovor o radu se sklapa na neodređeno vrijeme, za puno radno vrijeme, a mjesto rada je u Koprivnici.

Za poslove:

2. NJEGOVATELJ/NJEGOVATELJICA - 2 (dva) izvršitelja -probni rad 1 mjesec

Uvjeti:

  • završeno osnovnoškolsko obrazovanje
  • završena izobrazba za njegu

Osim navedenih uvjeta kandidati moraju ispunjavati opće i zakonom propisane uvjete. Za kandidata ne smiju postojati zapreke iz članka 261. stavak 1. i 2. Zakona o socijalnoj skrbi (NN br. 18/22, 46/22, 119/22 i 71/23), a koje se odnose na to da isti ne mogu biti pravomoćno osuđeni za određena kaznena dijela ili im je pravomoćno izrečena prekršajna sankcija za propisane prekršaje, ili protiv koje se vodi propisani kazneni postupak. Napomena: dokaz da kod pojedinog kandidata/kinje ne postoji zapreka iz Zakona o socijalnoj skrbi pribavit će po službenoj dužnosti poslodavac (Dom).

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola sukladno Zakonu o ravnopravnosti spolova.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema posebnim propisima dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i imaju prednost u odnosu na druge kandidate samo pod jednakim uvjetima. Da bi kandidat ostvario to pravo dužan je u prijavi priložiti svu potrebnu dokumentaciju propisanu zakonom kojom to potvrđuje, kao i rješenje o priznatom statusu, odnosno potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo spomenuto pravo.

Kandidati koji smatraju da ostvaruju pravo prednosti prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/2017,18/19 i 84/21) dužni su uz prijavu priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta te dokaze nabrojane na stranici Ministarstva hrvatskih branitelja koji se nalaze na ovoj poveznici: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20ZOHBDR%202021.pdf

Kandidat/kandidatkinja koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20), uz prijavu, dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

Kandidat/kandidatkinja koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno odredbi čl. 48.f Zakona o zaštiti civilnih i vojnih invalida rata (NN 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03,148/13 i 98/19), uz prijavu na natječaj dužan/na je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo.

Kandidati prijavljeni na natječaj čije su prijave uredne i koji ispunjavaju formalne uvjete bit će pozvani na razgovor. Ako kandidat ne pristupi razgovoru smatrat će se da je povukao prijavu na natječaj.

Uz prijavu, vlastoručno potpisanu, kandidat/kandidatkinja treba navesti osobne podatke (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresa stanovanja, broj telefona, e-mail adresu), te sve tražene priloge priložiti u presliku:

  • dokaz o odgovarajućem obrazovanju (presliku svjedodžbe) – svi kandidati
  • presliku odobrenja za samostalni rad-licence -samo za medicinske sesre/tehničare
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslik domovnice ili osobne iskaznice)-svi kandidati
  • izvornik uvjerenja nadležnog suda da se ne vodi kazneni postupak, ne stariji od 3 mjeseca- svi kandidati
  • životopis vlastoručno potpisan – svi kandidati

Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, a izabrani kandidati naknadno će priložiti originale traženih dokaza prije sklapanja ugovora o radu na neodređeno vrijeme.

Rok za podnošenje prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta je 8 dana od dana objave oglasa.

Natječaj će se objaviti na web stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te internetskoj stranici Doma za starije i nemoćne osobe Koprivnica.

Ponude se dostavljaju u zatvorenoj omotnici na adresu Dom za starije i nemoćne osobe Koprivnica uz naznaku “Za natječaj: medicinska sestra/tehničara ili njegovatelj/njegovateljica ili čistačica”, 48000 Koprivnica, Trg Eugena Kumičića br. 17, te napomenu «NE OTVARATI».

Vlastoručno nepotpisane, nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti pismeno obaviješteni u zakonskom roku. S izabranim kandidatima sklopit će se ugovor o radu na neodređeno vrijeme s probnim radom u skladu sa Zakonom o radu i Temeljnim kolektivnim ugovorom za službenike i namještenike u javnim službama.

Osobni podaci kandidata prikupljaju se i obrađuju isključivo radi provođenja natječajnog postupka sukladno odredbama Opće uredbe (EU) 2016/679 o zaštiti osobnih podataka i Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/18).

Dom za starije i nemoćne osobe Koprivnica pridržava diskrecijsko pravo ne izvršiti izbor kandidata po ovom Natječaju, bez obrazloženja kao i pravo poništenja natječaja.

País del trabajo: Croacia.

Número de puestos: 2.

Nivel educativo: Primer ciclo de enseñanza secundaria.

Empleador: DOM ZA STARIJE I NEMOĆNE OSOBE KOPRIVNICA.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: TRG E. KUMIČIĆA 17, 48000 KOPRIVNICA

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 01 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2463820.

Ver las 83 ofertas de trabajo de Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los cuidados personales › Trabajadores de los cuidados personales en servicios de salud › Trabajadores de los cuidados personales a domicilio ofertadas.