Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > recolector de frutas y verduras/recolectora de frutas y verduras > Mansikanpoimijoita, Luomutila Makumarja

Oferta en Finlandia de recolector de frutas y verduras/recolectora de frutas y verduras

Mansikanpoimijoita, Luomutila Makumarja

Clasificación del trabajo: Ocupaciones elementales › Peones agropecuarios, pesqueros y forestales › Peones agropecuarios, pesqueros y forestales › Peones de explotaciones agrícolas › recolector de frutas y verduras/recolectora de frutas y verduras.

Traducción de la profesión: Muut työntekijät › Maa-, metsä- ja kalatalouden avustavat työntekijät › Maa-, metsä- ja kalatalouden avustavat työntekijät › Maanviljelyn avustavat työntekijät.

Descripción de la oferta de trabajo:

Asiakkaamme Luomutila Makumarja Elimäellä etsii viittä reipasta ja ahkeraa työntekijää avomaan luomumansikan poimintaan kesäkaudelle 2024.

Satokauden arvioitu alkamisaika on juhannuksen jälkeen, ja toivomme sinun sitoutuvan koko poimintakauteen, joka säästä riippuen kestää noin 4 - 5 viikkoa. Marjojen poimimisen lisäksi työ voi sisältää myös muita luomumarjojen hoitoon liittyviä tehtäviä. Työt alkavat varhain aamulla jatkuen tarpeen ja olosuhteiden mukaan. Toivomme joustavuutta, jotta voimme huomioida asiakkaidemme toiveet.

Muutamalle henkilölle tarjoamme töitä myös toukokuussa kahden viikon ajalle. Tämä työ on marjakasvustojen kitkemistä.

Sinun tulee puhua joko suomea tai englantia sillä tasolla, että pärjäät työarjessa ja kommunikointi tiimissä sujuu. Satokausi on tiivis rutistus, jossa tiimityöskentely korostuu ja kaikki auttavat toisiaan.

Sinulla ei tarvitse olla aikaisempaa kokemusta mansikanpoiminnasta, mutta on eduksi, jos olet aikaisemmin tehnyt vastaavia tehtäviä ja/tai maatalous on jollain tasolla tuttua. Mansikanpoiminta on työtä, jossa ollaan koko ajan liikkeessä ja tarvitaan tarkkuutta. Parhaiten tehtävässä pärjäät, jos olet fyysisesti hyvässä kunnossa ja näppäräsorminen.

Palkkaus on TES:n mukainen urakka-/tuntipalkka.

Tila sijaitsee Kymenlaaksossa Elimäellä noin 100 kilometrin etäisyydellä Helsingistä. Elimäelle on helppo tulla moottoritietä pitkin tai bussilla. Majoitus järjestyy tilan pihapiirissä yhteismajoituksessa. Asukkaat huolehtivat itse taloustöistä.

País del trabajo: Finlandia.

Número de puestos: 5.

Empleador: Töitä Suomesta Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 02 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:1d01a278-7493-433b-b9e7-4128ed969b78.

Ver las 15 ofertas de trabajo de Ocupaciones elementales › Peones agropecuarios, pesqueros y forestales › Peones agropecuarios, pesqueros y forestales › Peones de explotaciones agrícolas › recolector de frutas y verduras/recolectora de frutas y verduras ofertadas.