Europeos.es : Inicio > Empleo en Finlandia > cocinero/cocinera > Kokki, Mat Distrikt, Helsinki

Kokki, Mat Distrikt, Helsinki. Helsinki-Uusimaa. Finlandia

Búsqueda en Finlandia (Helsinki-Uusimaa) de cocinero/cocinera

Clasificación del trabajo: Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los servicios personales › Cocineros › Cocineros › cocinero/cocinera.

Traducción de la profesión: Palvelu- ja myyntityöntekijät › Palvelutyöntekijät › Kokit, keittäjät ja kylmäköt › Kokit, keittäjät ja kylmäköt.

Descripción de la oferta de trabajo:

Mat Distrikt on kaksi vuotta sitten avattu ravintola Tehtaankadulla Ullanlinnassa. Keittiömme on saanut vaikutteita eurooppalaisista liharavintoloista, joissa tunnelma on katossa tiistaista lauantaihin! Hyödynnämme paljon hiiligrilliä raaka-aineiden valmistuksessa.

Etsimme keittiötiimiimme kokkia, jolla olisi jo useampi vuosi kokemusta vastaavassa keittiössä työskentelystä, sekä alan koulutus. Kaikkea ei tarvitse osata. Opetamme sinulle mielellämme kaiken, missä me olemme parhaimmillamme. Innokas asenne ja perusopit on hyvä olla hallussa.

Meillä on tarjota sinulle mukava työpaikka, jossa työpäivät eivät ole liian pitkiä, ja vapaat pyörivät rutiininomaisesti. Olemme avoinna tiistaista lauantaihin illallisella. Pyrimme rakentamaan työvuorolistan niin, että kahden iltaviikon (ti-la) jälkeen on aamuviikko (ti-pe) viikonloppuvapaalla (la-su-ma). Palkkaa maksamme kokemuksen perusteella, haitarilla 2100-2500 €/kk + mara tes lisät. Halutessasi on mahdollista tehdä sopimus myös pienemmillä tunneilla, esimerkiksi 90h/3vko.

Meillä on mukava ja tiivis työporukka, joten on ehdottoman tärkeää, että omaat hyvät tiimi- ja kommunikaatiotaidot. Vaikka teemme työtä intohimolla ja rakkaudella, emme hermostu pienistä vaan kestämme pientä painettakin hymy suussa.

Jos kiinnostuit niin laita hakemus meidän keittiömestarille Janne Aholalle jannematdistrikt.fi niin sovitaan haastattelu ja lyhyt tutustumisvuoro. Palkkaamme heti oikean tyypin löydyttyä, eli hae heti!

Mat Distrikt on 2022 tammikuussa perustettu ravintola, jonka ravintoloitsijoina toimii Albinasta ja Le Coucou Vertistä tuttu porukka Teemu Aura, Janne Ahola, Riku Stenros, Antti Paasonen ja Maiju Åstedt. Ravintoloitsijoita yhdistää rakkaus ravintoloihin. Ravintoloitsijat ovat vahvasti mukana ravintolan päivittäisessä toiminnassa päälliköiden tukena.

País del trabajo: Finlandia.

Región: Helsinki-Uusimaa.

Ver 1016 ofertas de trabajo en "Helsinki-Uusimaa" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: Mat Distrikt, RiMa Ja AnTe Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 22 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:5f35707d-fa9e-45f3-bdcc-4075373f48fd.

Ver las 805 ofertas de trabajo de Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los servicios personales › Cocineros › Cocineros › cocinero/cocinera ofertadas.