Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Profesores de universidades y de la enseñanza superior > Docent / Docentica

DOCENT / DOCENTICA. Croacia

Oferta de trabajo en Croacia de Profesores de universidades y de la enseñanza superior

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Profesores de universidades y de la enseñanza superior › Profesores de universidades y de la enseñanza superior.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › University and higher education teachers › University and higher education teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Opis poslova:

1. svi oblici neposrednog izvođenja prijediplomske, diplomske i poslijediplomske nastave: predavanja, seminari, vježbe, terenska nastava, e-kolegiji

2. priprema za nastavu te nadzor i organizacija rada suradnika na predmetu

3. poslovi koji se smatraju sastavnim dijelom nastavnog opterećenja: (ispiti, kolokviji, konzultacije, seminarski radovi)

4. poslovi mentorstva u samostalnom radu studenata (završni, diplomski radovi, mentorstvo doktorata i slično)

5. ostali poslovi vezani za nastavu kao na primjer: – sudjelovanje u raznim stručnim povjerenstvima (obrane i ocjene završnih radova na svim razinama studija) – usavršavanje u nastavnim vještinama – izrada vodiča i godišnjaka studija – korekcije programa, pregled programa i dnevnika prakse – dežurstva na ispitima; izrada satnice - pisanje, uređivanje i recenziranje udžbenika i priručnika, skripti zbirke zadataka i slično

6. Poslovi zaposlenika u znanosti i istraživanju u okviru ukupnog godišnjeg fonda radnih sati su: – znanstvenoistraživački rad te znanstveno usavršavanje i publiciranje radova kroz rad na kompetitivnim nacionalnim i međunarodnim projektima te rad na znanstveno-istraživačkim projektima ustanove – rad na pripremi projekata – uredništvo znanstvenih časopisa u znanstvenom dijelu posla (editorial board), recenziranje znanstvenih radova i projekata – stručni rad kao pretpostavka ili posljedica znanstvenog istraživanja uključujući rad na inovacijama (razvoj koncepta, patenti)

7. Znanstveni i stručni rad za tržište

8. Poslovi institucijskog doprinosa - rad u stručnim vijećima i povjerenstvima ustanove, rad u senatu sveučilišta, matičnim povjerenstvima, nacionalnim tijelima, organizacija znanstvenih i stručnih konferencija, uređivanje i izdavanje znanstvenih časopisa, stručni rad, popularizacija znanosti te administrativni poslovi uz nastavu i znanost ulaze u godišnji fond standardnog redovnog radnog vremena. Za svoj je rad neposredno odgovoran predstojniku zavoda te dekanu

Sveučilište u Rijeci

TEHNIČKI FAKULTET

raspisuje

NATJEČAJ

za izbor

1. jednog nastavnika na znanstveno-nastavno radno mjesto docent, u radnom odnosu na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom, za znanstveno područje Tehničke znanosti, znanstveno polje Strojarstvo, za rad na Zavodu za automatiku i elektroniku.

Pisanoj prijavi na natječaj se prilaže:

1. životopis

2. diploma

3. dokaze o ispunjavanju nužnih uvjeta za ocjenu nastavne i stručne djelatnosti propisanih Odlukom Rektorskog zbora (Narodne novine br. 122/2017, br. 120/2021)

4. popis radova i relevantne radove

5. uvjerenje medicine rada o zdravstvenoj sposobnosti – potrebnim psihofizičkim osobinama (ne starije od 6 mjeseci)

7. identifikacijska isprava

•Kandidati na natječaju moraju ispunjavati uvjete propisane Zakonom o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti i Odlukom o nužnim uvjetima za ocjenu nastavne i znanstveno-stručne djelatnosti u postupku izbora u znanstveno-nastavna zvanja Rektorskog zbora i Nacionalnog vijeća za znanost, visoko obrazovanje i tehnološki razvoj (NN 122/17., 120/21.)

•Probni rad je šest mjeseci.

•Na natječaj pod jednakim uvjetima mogu se prijaviti osobe obaju spolova. Pojmovi koji imaju rodni značaj koriste se neutralno i odnose se jednako na muški i ženski rod.

•Kandidati kojima hrvatski jezik nije materinji jezik moraju priložiti dokaz o poznavanju hrvatskog jezika (razina B2) prema Zajedničkom europskom referentnom okviru za jezike. Kandidati koji su stekli obrazovanje izvan Republike Hrvatske, moraju dostaviti obrazloženo mišljenje nadležne agencije o inozemnoj obrazovnoj kvalifikaciji.

•Pristupnik koji ostvaruje pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema posebnim propisima, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo te priložiti svu potrebnu dokumentaciju predviđenu posebnim propisom, a kojom dokazuje svoje pravo prednosti.

•Pristupnik koji ostvaruje pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17., 98/19., 84/21, 156/23.), dužan je uz prijavu na natječaj priložiti svu potrebnu dokumentaciju predviđenu člankom 103. predmetnog Zakona, a koja dokumentacija je objavljena na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja https://bra­nitelji.gov.hr/

•Prijavom na natječaj, pristupnici natječaja su izričito suglasni da Tehnički fakultet, Sveučilišta u Rijeci kao voditelj zbirke osobnih podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno važećim pozitivnim pravnim propisima.

•Prijave se podnose najkasnije u roku od 30 dana od raspisivanja natječaja u Narodnim novinama.

•Prijave na natječaj i traženi prilozi u skeniranom obliku dostavljaju se isključivo putem elektroničke pošte, u PDF formatu na adresu: pisarnicariteh.uniri.hr

•Fakultet pridržava pravo provesti testiranje kandidata, a o čemu će kandidati koji su predali pravovremene i potpune prijave na natječaj biti naknadno obaviješteni.

•Fakultet pridržava pravo poništiti natječaj i ne izabrati ni jednog kandidata bez posebnog obrazloženja.

•Nepotpune, nepravovremene te prijave koje ne udovoljavaju formalnim uvjetima natječaja neće se razmatrati.

•Obavijest o ishodu natječajnog postupka će biti objavljena po završetku natječajnog postupka na: www.riteh.uniri.hr

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: TEHNIČKI FAKULTET U RIJECI.

Instrucciones para solicitar:

Email: pisarnicariteh.uniri.hr

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 08 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:2450443.

Ver las 61 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Profesores de universidades y de la enseñanza superior › Profesores de universidades y de la enseñanza superior ofertadas.