Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Profesores de universidades y de la enseñanza superior > Znanstveni/a Suradnik/ica

ZNANSTVENI/A SURADNIK/ICA. Croacia

Trabajo de Profesores de universidades y de la enseñanza superior en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Profesores de universidades y de la enseñanza superior › Profesores de universidades y de la enseñanza superior.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › University and higher education teachers › University and higher education teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju Programskog ugovora sklopljenog s Ministarstvom znanosti i obrazovanja dana 8. prosinca 2023. godine te članaka 39. i 40. Zakona o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti (NN 119/22) i Odluke Znanstvenog vijeća Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu, Institut raspisuje

NATJEČAJ

za izbor na slobodno sistematizirano znanstveno radno mjesto

• znanstvenog suradnika, znanstveno područje društvenih znanosti - polje sociologija – 1 izvršitelj/ica.

Radni odnos zasniva se na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom, s obvezom provođenja reizbora ili izbora svakih pet godina.

Kandidati moraju:

• ispunjavati uvjete za izbor na znanstveno radno mjesto znanstvenog suradnika određene Zakonom o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti (NN 119/2022),

• ispunjavati uvjete za izbor na znanstveno radno mjesto znanstvenog suradnika određene Pravilnikom Instituta o izboru na znanstvena radna mjesta (https://wwwadmin.idi.hr/uploads/Pravilnikoizborunaznanstvenaradnamjesta_dfa2341a48.pdf)

• imati iskustvo aktivnog sudjelovanja na znanstveno-istraživačkim projektima u području društvenih znanosti.

Prednost pri zapošljavanju imaju kandidati koji ispunjavaju sljedeće uvjete:

• iskustvo rada na znanstveno-istraživačkim projektima koji obuhvaćaju teme iz polja sociologije

• vođenje kompetitivnih znanstveno-istraživačkih projekata

• objavljene znanstvene radove u znanstvenim časopisima indeksiranim u bazama podataka WoSCC ili Scopus (u prvom ili drugom kvartilu)

• objavljene autorske knjige indeksirane u bazama podataka WoSCC ili Scopus

• istraživački interes povezani sa socijalno-ekološkim temama

Kandidati uz prijavu na natječaj prilažu:

• životopis

• diplomu akademskog stupnja doktora znanosti

• odluku o izboru za znanstvenog suradnika u traženom znanstvenom polju

• popis objavljenih znanstvenih radova (s naznačenim Q1 i Q2 radovima) i popis znanstveno-istraživačkih projekata na kojima je kandidat sudjelovao kao istraživač ili voditelj

• dokaze o ispunjavanju uvjeta iz Pravilnika o izboru na znanstvena radna mjesta

• potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podacima evidentiranim u bazi podataka HZMO-a

• rješenje o priznavanju inozemne obrazovne kvalifikacije za kandidate koji su kvalifikaciju stekli u inozemstvu

• dokaz o poznavanju hrvatskog jezika, razina B2 (za strance).

Kandidatom na natječaju smatrat će se osoba koja podnese pravovremenu i potpunu prijavu sa svim prilozima te ispunjava uvjete iz natječaja.

Kandidati koji uđu u uži izbor mogu biti pozvani na razgovor/testiranje.

Plaća za navedeno radno mjesto određena je Uredbom o nazivima radnih mjesta, uvjetima za raspored i koeficijentima za obračun plaće u javnim službama. Radni odnos se zasniva na probni rok od 6 mjeseci. Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju dužni su priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu. Kandidati koji se pozivaju na prednost pri zapošljavanju u skladu s odredbama članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19, 84/21, 156/23) i kod kojih ne postoje zapreke iz članka 104. tog zakona, dužni su dostaviti svu potrebnu dokumentaciju iz članka 103. tog zakona kako bi mogli ostvariti tu prednost. Kandidati koji se pozivaju na prednost pri zapošljavanju u skladu s odredbama članka 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (NN 84/21) i kod kojih ne postoje zapreke iz članka 50. tog zakona, dužni su dostaviti svu potrebnu dokumentaciju iz članka 49. tog zakona kako bi mogli ostvariti tu prednost.

Kandidati koji se pozivaju na prednost pri zapošljavanju u skladu s odredbama članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) i kod kojih ne postoje zapreke iz članka 9. stavka 18. tog zakona, dužni su dostaviti dokaz o invaliditetu kako bi mogli ostvariti tu prednost. Prijavom na natječaj smatra se da kandidat daje Institutu privolu za prikupljanje i obradu osobnih podataka navedenih u prijavi i priloženoj dokumentaciji u svrhu odabira kandidata.

Prijave s dokumentacijom podnose se u roku 30 dana od objave natječaja u Narodnim novinama, na e-adresu Instituta: natjecaj-idizidi.hr , s naslovom: »Za natječaj – znanstveni suradnik«. Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati, niti će podnositelji takvih prijava naknadno biti pozvani na dopunu prijave.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku putem mrežnih stranica Instituta.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Experiencia: 5 años.

Empleador: IDIZ.

Instrucciones para solicitar:

Email: natjecaj-idizidi.hr

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 09 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:2515594.

Ver las 50 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Profesores de universidades y de la enseñanza superior › Profesores de universidades y de la enseñanza superior ofertadas.