Europeos.es : Inicio > Empleo en Finlandia > director de centros y residencias infantiles y juveniles/directora de centros y residencias infantiles y juveniles > Yksikönjohtaja, Solum Maahanmuutto, Jyväskylän Ryhmäkoti

Yksikönjohtaja, Solum Maahanmuutto, Jyväskylän ryhmäkoti

Oferta de trabajo en Keski-Suomi (Finlandia) de director de centros y residencias infantiles y juveniles/directora de centros y residencias infantiles y juveniles

Clasificación del trabajo: Directores y gerentes › Directores y gerentes de producción y operaciones › Directores y gerentes de servicios profesionales › Directores de servicios de bienestar social › director de servicios sociales/directora de servicios sociales › director de centros y residencias infantiles y juveniles/directora de centros y residencias infantiles y juveniles.

Traducción de la profesión: Johtajat › Tuotantotoiminnan ja yhteiskunnan peruspalvelujen asiantuntijajohtajat › Yhteiskunnan peruspalvelujen sekä rahoitus- ja vakuutuspalvelujen johtajat › Sosiaalihuollon johtajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Tule mukaan joukkoomme!

Tervetuloa työskentelemään kanssamme Jyväskylän ryhmäkotiin. Etsimme joukkoomme maahanmuuttotyön ammattilaista. Jyväskylän ryhmäkoti on joulukuussa 2022 avattu ilman huoltajaa tulleiden alaikäisten turvapaikanhakijoiden ja tilapäistä suojelua saavien vastaanottokeskus.  Ryhmäkoti tarjoaa ilman huoltajaa tulleille alaikäisille, 0 - 17 vuotiaille asiakkailleen vastaanottolain mukaiset vastaanottopalvelut, sekä päivittäisen hoito- ja kasvatustyön palvelut. Haemme nyt yksikönjohtajaa Jyväskylän ryhmäkodin rautaiseen tiimiin.

Työtä, joka merkitsee

Tarjoamme työpaikan, jossa työlläsi on aidosti merkitystä. Me rohkaisemme työntekijöitämme kouluttautumaan ja kehittymään entistä paremmiksi ammattilaisiksi. Kannustamme kaikkia osallistumaan toimintamme kehittämiseen. Luotamme vahvasti työntekijöidemme ammattitaitoon, ja siksi heillä onkin vapaus vaikuttaa työhönsä ja tehdä sitä omaksi tuntemallaan tavalla. Haluamme, että tulet onnistumaan kanssamme!

Odotamme sinulta:

- Sosiaali- tai terveysalan AMK-tutkintoa

- Työkokemusta ilman huoltajaa tulleiden alaikäisten palveluista tai lastensuojelusta vähintään kaksi vuotta

- Esihenkilötyön kokemusta, tai riittävää koulutusta

- Tehtävä edellyttää ammattimaista työotetta, hyviä tiimityötaitoja, mutta kykyä myös itsenäiseen työskentelyyn, joustavuutta, halua ja kykyä aktiiviseen yhteistyöhön eri sidosryhmien kanssa.

- Kyky sitoutua tavoitteelliseen, nopeatempoiseen ja vaihtelevaan työskentelyyn ovat asioita, joita arvostamme hakijoissa.

Työ pitää sisällään mm.

- Hoito- ja kasvatustyöstä vastaaminen

- Vastaanottopalveluista vastaaminen

- Sote-tiimin ja ohjaustiimin johtaminen

- Laatuprosesseista vastaaminen

- Taloudenhallinta yksikössä

Työ alkaa heti tai sopimuksen mukaan. Valitun henkilön tulee ennen tehtävässä aloittamista esittää lasten kanssa työskentelevien rikostaustan selvittämisestä annetun lain (504/2002) mukainen rikosrekisteriote sekä hyväksyttävä lääkärintodistus terveydentilastaan. Toimessa noudatetaan 6 kk:n koeaikaa. Työntekijä valitaan heti sopivan henkilön löydyttyä, joten ota pikaisesti yhteyttä.

Meillä tehdään maahanmuuttotyötä isolla sydämellä ja iloisella meiningillä, liity mukaan tiimiin!

Hakemukset lähetetään osoitteeseen jenny.joensuusolum.fi . Lisätietoja työtehtävästä antaa palvelujohtaja Jenny Joensuu, puhelin 044 491 9656

Mitä me teemme?

Tuotamme ihmisen arvoisia maahanmuutto- ja lastensuojelupalveluja, mielenterveys- ja päihdepalveluja sekä tarjoamme palveluasumista ikäihmisille. Toimintamme kattaa yli 20 yksikköä eripuolella Suomea ja meillä työskentelee yli 600 ammattilaista.

Lue lisää meistä:

solum.fi

solumyhtiot

#solumilaiset

País del trabajo: Finlandia.

Región: Keski-Suomi.

Ver 156 ofertas de trabajo en "Keski-Suomi" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Con permiso de conducir: b.

Empleador: Solum Yhtiöt.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 05 de Julio de 2024, y con identificador de la vacante:f6c7543e-faa4-4af1-9927-d83be623b550.

Ver las 4 ofertas de trabajo de Directores y gerentes › Directores y gerentes de producción y operaciones › Directores y gerentes de servicios profesionales › Directores de servicios de bienestar social › director de servicios sociales/directora de servicios sociales › director de centros y residencias infantiles y juveniles/directora de centros y residencias infantiles y juveniles ofertadas.