Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Bomberos > Vatrogasac/ica

VATROGASAC/ICA. Croacia

Búsqueda de Bomberos en Croacia

Clasificación del trabajo: Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Personal de los servicios de protección › Personal de los servicios de protección › Bomberos.

Traducción de la profesión: Service and sales workers › Protective services workers › Protective services workers › Fire-fighters.

Descripción de la oferta de trabajo:

NATJEČAJ

za radno mjesto

VATROGASAC

RJ Poslovna logistika, odjel Zaštita

(4 izvršitelja na neodređeno vrijeme)

Uvjeti koje kandidati trebaju ispunjavati:

- SSS – vatrogasni tehničar

- znanje jednog stranog jezika

- znanje rada na računalu (i aplikacijama za rad)

- vozačka dozvola B kategorije

- 1 godina radnog iskustva

Dodatna znanja, osobine, vještine i sposobnosti:

- komunikacijske vještine

- preciznost i temeljitost u radu

- vještina rada na složenim uređajima pod stresom

- poznavanje tehnologije rada sustava na dojavu i gašenje požara

Probni rad: 4 mjeseca

Poslovi radnog mjesta:

- neprekidno preventivno obilazi štićene objekte i prostore u svrhu zaštite od požara osoba i imovine HRT-a, prema Planu zaštite od požara, Planu zaštite osoba i imovine i uputama o radu i postupanju dežurnih ili nalogu nadređenih

- redovito kontrolira radnu ispravnost sustava za tehnički nadzor za zaštitu od požara

- periodično provjerava funkcionalnu ispravnost alarmnih elemenata stabilnog sustava za dojavu i gašenje požara te ručnih i prijevoznih vatrogasnih aparata i armatura

- procjenjuje požarne opasnosti, određuje i primjenjuje potrebne mjere zaštite te dežura u požarno ugroženim prostorima pri izvođenju opasnih radova

- dežura na mjestima okupljanja većeg broja ljudi u objektima ili prilikom snimanja emisija u studijima

- provjerava pridržavanje mjera zabrane pušenja, korištenja otvorenog plamena, zapaljivih tekućina i eksplozivnih plinova, pirotehničkih sredstava te primjenu drugih mjera zaštite u prostorima HRT-a

- gasi početne požare, vrši tehničke intervencije i obavještava nadređenog,

- vodi knjige dežurstva i upisnike o kontrolama sustava za dojavu i gašenje požara prema propisima i pravilima struke

- u posebnim okolnostima ugroze sudjeluje u spašavanju osoba i imovine

- sudjeluje u vježbama zaštite i spašavanja prema planu

- obavlja i druge srodne poslove prema potrebi posla, odnosno nalogu nadređenog

Odgovornosti radnog mjesta:

- za sigurnost osoba i imovine prema propisima iz područja zaštite od požara, Planu zaštite od požara te Planu zaštite osoba i imovine i uputama o radu i postupanju

- za postupanje u skladu s Pravilnikom o kućnom redu i mjerama sigurnosti

- za provjeru ispravnosti uređaja za koje je zadužen

- za točnost i ažurnost evidencija koje vodi

- za preventivne preglede objekata, uređaja i opreme za zaštitu od požara, gašenje početnih požara i tehničke intervencije,za očuvanje tragova na mjestima nastanka štetnog događaja radi utvrđivanja uzroka nastanka

Uz prijavu, kandidati moraju priložiti:

- vlastoručno potpisanu prijavu na natječaj

- životopis

- dokaz o državljanstvu (preslika domovnice ili važeće osobne iskaznice ili važeće putovnice)

- dokaz o stečenoj stručnoj spremi (preslika svjedodžbe). Ako je riječ o inozemnoj svjedodžbi, odabrani kandidat do trenutka stupanja u radni odnos treba dostaviti potvrdu o priznanju školske kvalifikacije izdane od nadležnog tijela u Republici Hrvatskoj

- svjedodžbu ili potvrdu škole stranih jezika o znanju stranog jezika ili drugi odgovarajući dokaz

- dokaz o poznavanju upotrebe informatičkih sustava (preslika odgovarajuće isprave od obrazovnih institucija)

- dokaz o radnom iskustvu

- presliku vozačke dozvole

Ako je dokumentacija kojom se dokazuje stručna sprema u izvorniku na stranom jeziku, kandidati moraju priložiti i ovjereni prijevod na hrvatski jezik od strane sudskog tumača za određeni strani jezik.

Osobne izjave se ne prihvaćaju kao dokaz o ispunjavanju formalnih uvjeta.

Potpunom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju.

Osoba koja nije podnijela pravodobnu ili potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja, ne smatra se kandidatom u postupku javnog natječaja.

Osobe koje prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju, moraju se u prijavi pozvati na to pravo i priložiti propisane dokaze o tom statusu.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2021_07_84_1556.html), i kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja sukladno članku 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2021_07_84_1555.html), a koji u trenutku podnošenja prijave ispunjavaju uvjete za ostvarivanje toga prava, dužni su uz prijavu na javni natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja i dokaze za ostvarivanje prava prednosti prilikom zapošljavanja. Popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti prilikom zapošljavanja po obje osnove nalaze se na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843;

Izrazi koji se u ovom natječaju koriste za fizičke osobe u muškom rodu, odnose se na jednak način na osobe muškog i ženskog spola. Na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola.

Podnošenjem prijave na natječaj kandidat daju privolu Hrvatskoj radioteleviziji da kao voditelj obrade osobnih podataka smije obrađivati njegove osobne podatke isključivo u svrhu provedbe natječajnog postupka u skladu s propisima koji uređuju zaštitu osobnih podataka.

Prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostavljaju se u roku 8 dana od dana objave natječaja, poštanskim putem na adresu: Hrvatska radiotelevizija, RJ Ljudski potencijali (soba 152, B 30 ), Prisavlje 3, 10000 Zagreb s naznakom "Za natječaj Vatrogasac“.

País del trabajo: Croacia.

Número de puestos: 4.

Nivel educativo: Segundo ciclo de enseñanza secundaria.

Experiencia: 1 años.

Con permiso de conducir: b.

Empleador: HRT.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Prisavlje 3, 10000 Zagreb (soba 152, B30)

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 30 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:2493912.

Ver las 10 ofertas de trabajo de Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Personal de los servicios de protección › Personal de los servicios de protección › Bomberos ofertadas.