Europeos.es : Inicio > Empleo en Finlandia > encargado de almacén de materias primas/encargada de almacén de materias primas > Varastonhoitaja, Oy Säätö Ab, Vantaa, Vantaa

Demanda en Finlandia (Helsinki-Uusimaa) de encargado de almacén de materias primas/encargada de almacén de materias primas

Varastonhoitaja, Oy Säätö Ab, Vantaa, Vantaa

Clasificación del trabajo: Personal de apoyo administrativo › Empleados contables y encargados del registro de materiales › Empleados encargados del registro de materiales y de transportes › Empleados de control de abastecimientos e inventario › coordinador de inventario/coordinadora de inventario › encargado de almacén de materias primas/encargada de almacén de materias primas.

Traducción de la profesión: Toimisto- ja asiakaspalvelutyöntekijät › Laskennan ja varastoinnin toimistotyöntekijät › Kuljetuksen ja varastoinnin toimistotyöntekijät › Varastonhoitajat ym.

Descripción de la oferta de trabajo:

Miisan hakiessa takaisin opiskelemaan etsimme henkilön vuoden määräaikaiseen työsuhteeseen  back office-tiimiin varaston puolelle.

Päivittäiset työtehtäväsi ovat tavaran vastaanotto, pakkaaminen ja lähettäminen. Lähetykset vaihtelevat pienistä paketeista lavatavaraan. Pääsääntöisesti varastoon saapuvat lähetykset tarkistetaan, pakataan uudelleen ja lähetetään eteenpäin saman päivän aikana. Teet lähetyksiin tarvittavat lähetysasiakirjat ja hoidat kuljetustilaukset. Asennuskokemusta katsotaan eduksi. Perehdytämme sinut myös muihin back officen työtehtäviin, kuten asiakirjakäsittelyyn ja tilauskäsittelyyn, joten sinulla tulee olla perustason it-taidot.

Toivomme sinulta tarkkuutta, reipasta asennetta ja ripeää otetta työntekoon. Arvostamme järjestelmällisyyttä, paineen sietokykyä ja positiivista asennetta. Varastossa työskentelet itsenäisesti, ottaen vastuun omasta tekemisestäsi, mutta tarvittaessa kykenet myös tiimityöskentelyyn. Kielivaatimuksena on sujuva suomi ja englanti. Sinulla voi olla esimerkiksi logistiikan perustutkinto suoritettuna tai aiempaa kokemusta varastotöistä, mutta perehdytämme kattavasti työtehtäviin ja sinulla on jatkuva tiimin tuki.

Toimitilamme sijaitsevat Vantaalla lentokentän läheisyydessä. Meillä on mukava ja huumorintajuinen työyhteisö, jossa vallitsee hyvä henki ja tekemisen meininki.

Viikoittainen työaika on 37,5 h ja työtä tehdään toimistotyöaikoina ma-pe klo 8-16,

País del trabajo: Finlandia.

Región: Helsinki-Uusimaa.

Ver 980 ofertas de trabajo en "Helsinki-Uusimaa" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: Oy Säätö Ab.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 10 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:bcda10af-5a2d-42d1-a9f1-02553469e450.

Ver las 10 ofertas de trabajo de Personal de apoyo administrativo › Empleados contables y encargados del registro de materiales › Empleados encargados del registro de materiales y de transportes › Empleados de control de abastecimientos e inventario › coordinador de inventario/coordinadora de inventario › encargado de almacén de materias primas/encargada de almacén de materias primas ofertadas.