Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Croacia > Bibliotecarios, documentalistas > Stručni/stručna Suradnik/suradnica - školski/školska Knjižničar/knjižničarka

STRUČNI/STRUČNA SURADNIK/SURADNICA - ŠKOLSKI/ŠKOLSKA KNJIŽNIČAR/KNJIŽNIČARKA

Vacantes en Croacia de Bibliotecarios, documentalistas

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Archivistas, bibliotecarios, curadores y afines › Bibliotecarios, documentalistas y afines.

Traducción de la profesión: Professionals › Legal, social and cultural professionals › Librarians, archivists and curators › Librarians and related information professionals.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“, broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22, 155/23 i 156/23) Srednja škola „August Šenoa“ Garešnica, raspisuje

NATJEČAJ

za popunu radnog mjesta:

1. stručni/a suradnik/ica – školski/a knjižničar/ka – 1 izvršitelj/ica uz uvjet probnog rada od šest mjeseci

- neodređeno puno radno vrijeme.

Kandidati koji se prijavljuju na natječaj uz opći uvjet za zasnivanje radnog odnosa, u skladu s općim propisima o radu, trebaju ispunjavati i posebne uvjete u skladu s člancima 105. i 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i članka 53. r.br. 5. Pravilnika o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju nastavnika u srednjem školstvu („Narodne novine“, broj 1/96 i 80/99).

Za prijavu na natječaj potrebno je dostaviti slijedeću dokumentaciju:

  • prijavu na natječaj (koja obavezno mora sadržavati osobne podatke kandidata i to osobno ime i prezime, adresa stanovanja te kontakt podatke: broj telefona ili/i mobitela te e-mail adresu) ,
  • životopis,
  • dokaz o državljanstvu (neovjerena preslika),
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi (neovjerena preslika),
  • dokaz o potrebnom pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičkom obrazovanju (kandidati sa završenim ne nastavničkim smjerom – neovjerena preslika),
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak za kaznena djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (izdano za vrijeme trajanja natječaja).

NAPOMENA: Kandidat koji je stekao inozemnu stručnu kvalifikaciju dužan je uz prijavu na natječaj priložiti rješenje o priznavanju inozemnih stručnih kvalifikacija sukladno Zakonu o reguliranim profesijama i priznavanju inozemnih stručnih kvalifikacija („Narodne novine“, broj 82/15, 70/19, 47/20 i 123/23).

Kandidati u prijavi na natječaj dužni su navesti adresu odnosno e-mail adresu na koju će im biti dostavljena obavijest o datumu i vremenu postupka vrednovanja kandidata.

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objave natječaja na mrežnoj stranici Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica i na oglasnoj ploči Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica, te mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Kandidati koji se prijavljuju na natječaj, a ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju po posebnim propisima, dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, te priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta natječaja i dokaze o pravu na prednost pri zapošljavanju, a imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji se na temelju posebnih propisa pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju, dužni su, osim dokaza o ispunjavanju svih uvjeta iz natječaja, priložiti i sve dokaze koje posebni propisi propisuju za ostvarivanje navedenog prava i to sukladno:

  • članku 48. f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata („Narodne novine“, broj 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03 i 148/13, 98/19):

    • dokaz iz kojeg je vidljivo spomenuto pravo,
    • ako je kandidat bio zaposlen, dokaz o tome na koji mu je način prestao zadnji radni odnos,
    • dokaz o tome da prilikom ranijih zapošljavanja nije koristio pravo prednosti iz ovog zakona;

  • članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“, broj 157/13, 152/14, 39/18, 32/20):

    • dokaz o utvrđenom invaliditetu,
    • ako je kandidat bio zaposlen, dokaz o tome na koji mu je način prestao zadnji radni odnos;

Kandidati čije su prijave na natječaj pravodobne, potpune i ispunjavaju formalne uvjete natječaja, bit će pozvani na provjeru znanja i sposobnosti kroz postupke testiranja i/ili razgovora na adresu odnosno e-mail adresu, prema podacima navedenim u prijavi na natječaj.

Mjesto, vrijeme i način održavanja provjere znanja i sposobnosti kao i područje provjere, pravni i drugi izvori za pripremu kandidata radi provjere znanja i sposobnosti bit će objavljeni na mrežnoj stranici škole www.ss-asenoa.hr u rubrici „Natječaji“ najmanje 5 dana prije održavanja provjere.

Ako kandidat ne pristupi procjeni odnosno testiranju smatra se da je odustao od prijave na natječaj.

Prijave na natječaj, s dokazima o ispunjavanju uvjeta, dostavljaju se osobno, poštom ili putem e-maila u roku od 8 (osam) dana od dana objave natječaja, s naznakom „ ZA NATJEČAJ – KNJIŽNIČAR “ na adresu:

Srednja škola „August Šenoa“ Garešnica, Kolodvorska 6, 43280 Garešnica

odnosno e-mail adresu: ssasenoass-asenoa.hr

Natječaj je objavljen 7. lipnja 2024. godine na mrežnoj stranici Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica www.ss-asenoa.hr u rubrici „Natječaji“ i na oglasnoj ploči Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica, te mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i traje do 15. lipnja 2024. godine.

Nepotpune i nepravodobno zaprimljene prijave neće se razmatrati, a natječajna dokumentacija se ne vraća.

Na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola.

Kandidati prijavom na natječaj daju privolu za obradu osobnih podataka navedenih u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama za potrebe natječajnog postupka.

O rezultatu natječaja kandidati će biti obaviješteni putem Obavijesti o izboru kandidata na mrežnoj stranice Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica: www.ss-asenoa.hr u roku 8 dana od dana sklapanja ugovora o radu s izabranim kandidatom, odnosno donošenja odluke o ne zasnivanju radnog odnosa.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: SREDNJA ŠKOLA AUGUST ŠENOA.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: Kolodvorska 6, 43280 Garešnica

Zamolba: Kolodvorska 6, 43280 Garešnica

Email: ssasenoass-asenoa.hr

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 10 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:2517832.

Ver las 18 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Archivistas, bibliotecarios, curadores y afines › Bibliotecarios, documentalistas y afines ofertadas.