Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Ingenieros civiles > Savjetnik/ca 1. Za Održavanje

SAVJETNIK/CA 1. ZA ODRŽAVANJE. Croacia

Contrato en Croacia de Ingenieros civiles

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de las ciencias y de la ingeniería › Ingenieros (excluyendo electrotecnólogos) › Ingenieros civiles.

Traducción de la profesión: Professionals › Science and engineering professionals › Engineering professionals (excluding electrotechnology) › Civil engineers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Temeljem članaka 17. i 19. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi („Narodne novine“ broj 86/08, 61/11, 04/18 i 112/19, dalje u tekstu: ZSN), službenica privremeno ovlaštena za obavljanje poslova pročelnika Upravnog odjela za urbanizam, investicije i razvojne projekte Grada Pula - Pola raspisuje

JAVNI NATJEČAJ

za prijam u službu u Upravni odjel za urbanizam, investicije i razvojne projekte Grada Pula - Pola, Odsjek za komunalne poslove, na radno mjesto: Savjetnik 1. za održavanje – 1 izvršitelj/ica na neodređeno vrijeme

Opći uvjeti za prijam u službu:

  • punoljetnost,
  • hrvatsko državljanstvo,
  • zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se osoba prima.

Pored općih uvjeta za prijam u službu kandidati moraju ispunjavati i sljedeće posebne uvjete:

  • sveučilišni diplomski studij ili sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij ili stručni diplomski studij građevinske struke ili elektrotehničke struke,
  • najmanje 3 (tri) godine radnog iskustva na odgovarajućim poslovima,
  • posjedovanje ECDL Start certifikata,
  • poznavanje talijanskog jezika,
  • položen državni ispit.

Izrazi koji se koriste u ovom javnom natječaju, a imaju rodno značenje, neutralni su i odnose se jednako na muški i ženski rod.

Natjecati se mogu kandidati oba spola, sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova („Narodne novine“ broj 82/08 i 69/17).

Natjecati se mogu i kandidati koji nemaju položen državni ispit ili ne posjeduju ECDL Start certifikat, uz uvjet da navedene ispite polože u roku od godine dana od prijma u službu.

Radnim iskustvom na odgovarajućim poslovima podrazumijeva se radno iskustvo (služba u upravnim tijelima jedinice lokalne ili područne (regionalne) samouprave, državna služba, javna služba, radni odnos, samostalno obavljanje profesionalne djelatnosti ili obavljanje poslova u međunarodnim organizacijama) ostvareno na poslovima navedenog stupnja obrazovanja (stručne spreme) i struke.

Viši stupanj obrazovanja (stručne spreme) od traženog nije zapreka za prijam u službu, ali ne može nadomjestiti traženu stručnu spremu.

Kandidati se primaju u službu uz probni rad u trajanju od tri mjeseca.

U službu ne mogu biti primljeni kandidati za čiji prijam postoje zapreke iz članka 15. i 16. ZSN-a.

Ako kandidat ostvaruje pravo prednosti kod prijma u službu po posebnim propisima, dužan je pozvati se na to pravo u prijavi na javni natječaj radi ostvarivanja prednosti pod jednakim uvjetima u odnosu na ostale kandidate, te o tome priložiti u preslici: rješenje ili potvrdu o priznatom statusu, dokaz o nezaposlenosti izdan u vrijeme trajanja ovog javnog natječaja i dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca, a po potrebi i drugu dokumentaciju propisanu posebnim zakonom.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu na javni natječaj kandidati su dužni priložiti sljedeću dokumentaciju:

  1. životopis,
  2. preslik domovnice,
  3. preslik diplome,
  4. dokaz o radnom iskustvu: elektronički zapis ili potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje („ispis staža“) iz koje je razvidan poslodavac, trajanje staža osiguranja, stvarna i potrebna stručna sprema ili potvrda poslodavca odnosno druga isprava (preslik ugovora o radu, rješenja i sl.) iz koje je vidljivo u kojoj struci, na kojim poslovima i u kojem trajanju je ostvareno radno iskustvo. Napomena: ne dostavljati potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o plaći.
  5. uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak, ne starije od 3 mjeseca od dana objave javnog natječaja,
  6. vlastoručno potpisana izjava da ne postoje zapreke iz članka 15. i 16. ZSN-a,
  7. preslik svjedodžbe o položenom državnom ispitu,
  8. preslik diplome o posjedovanju ECDL Start certifikata.

Provjera poznavanja talijanskog jezika obavit će se na intervjuu.

Zdravstvena sposobnost utvrdit će se naknadno.

Urednom prijavom smatra se vlastoručno potpisana prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju. Osoba koja nije podnijela pravodobnu i urednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja ne smatra se kandidatom prijavljenim na javni natječaj, o čemu joj se dostavlja pisana obavijest.

Za kandidate prijavljene na javni natječaj koji ispunjavaju formalne uvjete iz javnog natječaja provest će se testiranje radi provjere znanja i sposobnosti putem pisanog testiranja i intervjua. Svaki kandidat bit će evidentiran šifrom koja se sastoji od prvog slova imena i prvog slova prezimena i 5 posljednjih brojeva OIB-a kandidata (npr. Jozo Jozić 12345678901- JJ78901) te će pod tom šifrom biti pozvan na testiranje.

Ako kandidat ne pristupi testiranju, sukladno članku 22. stavku 2. ZSN-a smatra se da je povukao prijavu na javni natječaj, o čemu će mu se dostaviti pisana obavijest.

Na web-stranici Grada Pula - Pola www.pula.hr naveden je opis poslova i podaci o plaći radnog mjesta koje se popunjava, način obavljanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata i iz kojeg područja te pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za tu provjeru.

Na istoj web-stranici i na oglasnoj ploči Grada Pula - Pola, Upravni odjel za urbanizam investicije i razvojne projekte (Pula, Forum 2) najmanje pet dana prije održavanja provjere objavit će se vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata te popis šifri kandidata koji imaju pravo pristupiti testiranju. Kandidatima koji u prijavi na javni natječaj navedu adresu elektroničke pošte (e-mail), poziv za testiranje dostaviti će se i elektroničkim putem.

Rok za podnošenje prijava je osam dana od dana objavljivanja javnog natječaja u „Narodnim novinama“.

Prijave zajedno s podacima i dokazima o ispunjavanju propisanih uvjeta javnog natječaja potrebno je dostaviti na adresu: Grad Pula - Pola, Pisarnica, Stara tržnica 1, 52100 Pula.

Zadržava se pravo poništenja javnog natječaja.

Kandidati će o rezultatima javnog natječaja biti obaviješteni u zakonskom roku.

Kandidati podnošenjem prijave daju svoju suglasnost Gradu Pula - Pola da u njoj navedene osobne podatke prikuplja i obrađuje u svrhu zapošljavanja, te da ih može koristiti i u svrhu kontaktiranja i objave na internetskim stranicama i/ili u javnom glasilu Grada Pula - Pola.

Prava kandidata i postupanje u odnosu na njegove osobne podatke kandidat može vidjeti na https://www.pula.hr/hr/gdpr/.

KLASA: 112-02/24-01/31

URBROJ: 2163-7-04-0540-24-1

Pula, 16.08.2024.

p. o. PROČELNICA

Samanta Barić, univ. mag. oec.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Experiencia: 3 años.

Empleador: GRAD PULA.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: STARA TRŽNICA 1, 52100 PULA

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 25 de Agosto de 2024, y con identificador de la vacante:2547357.

Ver las 54 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de las ciencias y de la ingeniería › Ingenieros (excluyendo electrotecnólogos) › Ingenieros civiles ofertadas.