Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Cuidadores de niños > Pomoćni Radnik/radnica Za Njegu, Skrb I Pratnju

POMOĆNI RADNIK/RADNICA ZA NJEGU, SKRB I PRATNJU. Croacia

Empleos en Croacia de Cuidadores de niños

Clasificación del trabajo: Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los cuidados personales › Cuidadores de niños y auxiliares de maestros › Cuidadores de niños.

Traducción de la profesión: Service and sales workers › Personal care workers › Child care workers and teachers’ aides › Child care workers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Dječji vrtić Jelenko

Katarine Zrinske 3 Domašinec

40318 Dekanovec

KLASA: 112-03/24-01/14

URBROJ: 2109-88-05/2-24-14

Domašinec, 13. lipnja 2024. godine

Na temelju Odluke Upravnog vijeća Dječjeg vrtića Jelenko od dana 13.lipnja 2024. i članka 26. točke 2. i 3. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (NN 10/97, 107/07 ,94/13 ,98/19, 57/22 i 101/23, u daljnjem tekstu: Zakona) raspisuje se

NATJEČAJ

za zasnivanje radnog odnosa

za radno mjesto POMOĆNI RADNIK ZA NJEGU, SKRB I PRATNJU

- jedan (1) pomoćni radnik za njegu skrb i pratnju m/ž na neodređeno puno radno vrijeme, novootvoreni poslovi

Uvjeti:

prema člancima 24. i 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, članku 2. stavku 1. Pravilnika o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u vrtiću („Narodne novine“ broj 133/37, 94/13, 57/22)

Razina obrazovanja:

-završena najmanje osnovna škola, srednja škola

Na natječaj se pod ravnopravnim uvjetima mogu prijaviti osobe oba spola.

Izrazi koji se koriste u ovom natječaju su neutralni i odnose se na muške i ženske osobe.

Kandidati zainteresirani za radno mjesto pomoćnog radnika za njegu, skrb i pratnju m/ž trebaju uz vlastoručno potpisanu prijavu koja sadrži adresu stanovanja, kontakt broj, adresu elektronske pošte, su dužni priložiti preslike slijedećih dokumenata:

  1. životopis
  2. dokaz o hrvatskom državljanstvu
  3. dokaz o stečenoj stručnoj spremi
  4. dokaz o radnom stažu – ispis Elektroničkog zapisa o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje ili Potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje
  5. dokaz o nepostojanju zapreka za zasnivanje radnog odnosa sukladno članku 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj 10/97, 107/07., 94/13. i 57/22.)

    1. uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (čl. 25. st. 2. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj 10/97, 107/07, 94/13 i 57/22), ne starije 60 dana od dana objave natječaja
    2. uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak (čl. 25. st. 4. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj 10/97, 107/07, 94/13 i 57/22), ne starije 60 dana od dana objave natječaja
    3. potvrda Hrvatskog zavoda za socijalni rad (prema mjestu stanovanja) da kandidatu nisu izrečene mjere iz članka 25. Zakona, ne starija 60 dana od dana objave natječaja

  6. izjava kandidata o nepostojanju zapreka iz članka 25. Zakona za prijem u radni odnos (vlastoručno potpisana)

Ako kandidat ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju dužan je uz prijavu na natječaj priložiti svu propisanu dokumentaciju odnosno dokaze prema posebnom zakonu kao i rješenje ili potvrdu o priznatom statusu, potvrdu o nezaposlenosti Hrvatskog zavoda zapošljavanje izdanom u vrijeme trajanja natječaja te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji način je prestao radni odnos kod prethodnog poslodavca (rješenje, odluka, obavijest i sl.).

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti temeljem članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj: 121/17, 98/19 ,84/21 i 156/23) dužan je uz prijavu na natječaj osim dokaza o ispunjavanju uvjeta iz natječaja priložiti i sve potrebne dokaze iz članka 103. citiranog Zakona navedene na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja Republike Hrvatske

https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 i poveznici:

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ broj 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20), dužan je uz prijavu na natječaj priložiti svu propisanu dokumentaciju, odnosno dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta, kao i dokaz o invaliditetu.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 48. stavak 1. do 3. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“ broj: 84/21) dužan je uz prijavu na natječaj priložiti svu propisanu dokumentaciju, odnosno dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta sukladno članku 49. citiranog Zakona. Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja Republike Hrvatske: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843, a dodatne informacije o dokazima koji su potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju, potražiti na sljedećoj poveznici:

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu sa Zakonom o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19), uz prijavu na natječaj dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje, odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, te dokaz o tome na koji način je prestao prethodni radni odnos.

Prijavom na natječaj kandidati daju izričitu privolu za prikupljanje, korištenje i obradu svih osobnih podataka, isključivo u svrhu provođenja natječajnog postupka, sve sukladno odredbama Uredbe (EU) 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27.travnja 2018. godine o zaštiti pojedinaca u svezi s obradom osobnih podataka i slobodnog kretanja takvih podataka kao i ostalim propisima koji uređuju područje zaštite osobnih podataka te se smatra se da su prijava i priloženi dokumenti dostavljeni slobodnom voljom kandidata.

Upravno vijeće Dječjeg vrtića Jelenko zadržava pravo poništavanja i ponovnog objavljivanja natječaja. Kandidati koji zadovoljavaju uvjete natječaja mogu biti pozvani na testiranje o čemu će biti obaviješteni najmanje tri dana prije dana određenog za testiranje na mrežnoj stranici Dječjeg vrtića Jelenko. Ukoliko kandidat ne pristupi informativnom razgovoru smatra se da je povukao svoju prijavu.

Dokaz o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova traženog radnog mjesta, elektronički zapis HZMO (dokaz o radnom stažu), te ostalu propisanu dokumentaciju u originalu ili ovjerenoj preslici dostavit će izabrani kandidat po dostavljenoj obavijesti o izboru, a prije zasnivanja radnog odnosa.

Prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose putem pošte ili osobno (uz prethodnu najavu) u roku od 8 (osam) dana od dana objave natječaja na adresu: Dječji vrtić Jelenko, Katarine Zrinske 3 Domašinec, 40318 Dekanovec, s naznakom “natječaj za pomoćnog radnika za njegu, skrb i pratnju-ne otvarati”.

Natječaj se objavljuje 13.lipnja 2024. godine do 21.lipnja 2024. godine na internet stranicama Dječjeg vrtića Jelenko i Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te oglasnim pločama Dječjeg vrtića „Jelenko“.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Kandidati će o ishodu natječaja biti obaviješteni u zakonskom roku.

Predsjednica Upravnog vijeća

Dijana Novak v.r

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Primer ciclo de enseñanza secundaria.

Empleador: Dječji vrtić JELENKO.

OsobniDolazak: katarine Zrinske 3 Domašinec, 40318 Dekanovec

Zamolba: Katarine Zrinske 3 Domašinec, 40318 Dekanovec

NajavaMobitel: 099 7476403

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 15 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:2520791.

Ver las 42 ofertas de trabajo de Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los cuidados personales › Cuidadores de niños y auxiliares de maestros › Cuidadores de niños ofertadas.