Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Auxiliares de maestros > Pomoćnik-ica U Nastavi

Ofertas de empleo de Auxiliares de maestros en Croacia

Pomoćnik-ica U Nastavi

Clasificación del trabajo: Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los cuidados personales › Cuidadores de niños y auxiliares de maestros › Auxiliares de maestros.

Traducción de la profesión: Service and sales workers › Personal care workers › Child care workers and teachers’ aides › Teachers’ aides.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 87/08, 86/09, 91/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22 i 156/23), te članka 57. Statuta škole, Osnovna škola Ivana Perkovca, Zagrebačka 30, Šenkovec, OIB: 84672704356, dana 11.09.2024. objavljuje

NATJEČAJ

za zapošljavanje pomoćnika u nastavi

za školsku godinu 2024./2025.

I.

POMOĆNICI U NASTAVI

Škola objavljuje Natječaj za zapošljavanje pomoćnika u nastavi za školsku godinu 2024./2025. (dalje: Natječaj), a koji će biti zaposleni u okviru projekta „Prsten potpore VII“ u okviru Poziva „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovanim ustanovama – faza VII“ koji se financira sredstvima Europskog socijalnog fonda plus u okviru Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2021-2027.

Broj traženih pomoćnika u nastavi (PUN): 3

Mjesto rada: Šenkovec (mjesto rada nije u potpunosti prilagođeno osobama s invaliditetom)

Prijevoz na rad: u skladu s propisima za zaposlene u osnovnim i srednjim školama

Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme za školsku godinu 2024./2025.

Probni rok: 30 dana

Početak rada: nakon završetka natječajnog postupka i edukacije kandidata

II.

UVJETI

•Završena najmanje razina obrazovanja 4.2 HKO-a

•Nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22, 155/23 i 156/23) i članka 23. Zakona o osobnoj asistenciji (Narodne novine br. 71/23)

•Punoljetnost

Iznimno, na Natječaj se može prijaviti i osoba koja ne ispunjava uvjet završene najmanje razine obrazovanja 4.2. HKO-a, ali ispunjava uvjet da ima završenu najmanje razinu obrazovanja 4.1. HKO-a i završen program obrazovanja odraslih (osposobljavanja) za pomoćnika u nastavi, ali samo ako na području osnivača odgojno-obrazovane ustanove nije moguće zaposliti pomoćnika u nastavi, a to nije u suprotnosti s interesima učenika s teškoćama u razvoju.

POŽELJNO:

Poštivanje različitosti, afinitet prema djeci s teškoćama u razvoju, otvorenost, odgovornost, fleksibilnost, razvijene komunikacijske vještine, podjednaka sklonost individualnom i timskom radu, točnost u izvršavanju poslova, organiziranost, emocionalna stabilnost i dosljednost.

Osnovna razina znanja stranog jezika (engleski jezik, njemački jezik); iskustvo u neposrednom radu s djecom s teškoćama u razvoju; iskustvo u volontiranju.

Pomoćnik u nastavi ne može pružati potporu tijekom odgojno-obrazovanog procesa svom članu obitelji, osim kada na području osnivača odgojno-obrazovane ustanove nije moguće zaposliti pomoćnika u nastavi, a to nije u suprotnosti s interesima učenika s teškoćama u razvoju.

Na Natječaj se mogu ravnopravno javiti kandidati oba spola. Izrazi koji se koriste u Natječaju, a imaju rodno značenje, koriste se neutralno i odnose jednako na muške i ženske osobe.

III.

OPIS POSLOVA:

•Pomoćnik u nastavi (PUN) – potpora u komunikaciji i socijalnoj uključenosti, pomoć u kretanju, potpora pri uzimanju hrane i pića, potpora u obavljanju higijenskih potreba (samo u slučaju nepostojanja adekvatne medicinske/njegovateljske pomoći za obavljanje tih potreba), potpora u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka, suradnja s radnicima škole, roditeljima/starateljima te vršnjacima u razredu radi osiguravanja razmjene informacija potrebnih za praćenje i unapređivanje rada s učenikom

•Stručni komunikacijski posrednik (SKP) – pružati komunikacijsku potporu u onom sustavu komunikacije koji učenik preferira, pripremiti se za nastavu i neposredni rad s učenikom u svrhu objašnjavanja/prevođenja određenih pojmova učeniku prema uputama učitelja/nastavnika, pružati potporu učeniku pri uporabi radnih materijala i korištenju udžbenika, dodatno objasniti/prevesti pojmove učeniku, poticati učenika na pisanje i izražavanje u onom sustavu komunikacije koji učenik preferira, a u skladu s učenikovim mogućnostima i sklonostima, poticati učenika na suradnju s ostalim učenicima, suradnja s djelatnicima škole uključenima u rad učenika kojem se pruža pomoć, suradnja s roditeljima/starateljima te vršnjacima u razredu radi osiguravanja razmjene informacija potrebnih za praćenje i unapređivanje rada s učenikom

IV.

S odabranim PUN/SKP škole će sklopiti ugovor o radu na određeno, nepuno radno vrijeme kojim će se definirati međusobna prava i obveze.

Ugovor o radu s izabranim kandidatima sklopit će se po donošenju Odluke o financiranju Projekta.

V.

Cjelovita prijava kandidata na Natječaj sadrži:

•Prijavu kandidata

•Životopis

•Dokaz o stručnoj spremi (neovjerena preslika)

•Dokaz o prebivalištu (neovjerena preslika osobne iskaznice ili uvjerenja o prebivalištu)

•Dokaz da se ne vodi kazneni i istražni postupak (neovjerena preslika uvjerenja– ne starije od 60 dana od dana objave Natječaja)

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužan je u prijavi na Natječaj pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji može ostvariti pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 101. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine br. 121/17, 98/19, 84/21 i 156/23), članku 48. f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine br. 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19), članku 47. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine br. 84/21), članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine br. 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20) i članku 22. Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina (Narodne novine br. 155/02, 47/10, 80/10 i 93/11), dužan se u prijavi na Natječaj pozvati na to pravo te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 101. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji i člankom 47. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata uz prijavu na natječaj dužan je priložiti, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom uz prijavu na Natječaj dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 22. Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina uz prijavu na Natječaj, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, nije dužan dokazivati svoj status pripadnika nacionalne manjine.

Škola zadržava pravo uvida u originale dokumenta.

VI.

Prijave se podnose preporučenom poštom na adresu škole: Osnovna škola Ivana Perkovca, Zagrebačka 30, 10292 Šenkovec ili predaju osobno u tajništvu Škole s naznakom „Ne otvaraj - Natječaj - pomoćnik u nastavi“

Rok za predaju prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta: 8 dana od dana objave Natječaja na web stranici škole.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Kandidati koji zadovoljavaju formalne uvjete Natječaja bit će pozvani na selekcijski postupak koji provodi škola.

Izabrani kandidat bit će po potrebi upućen na liječnički pregled u ustanovu medicine rada u svrhu dobivanja svjedodžbe o zdravstvenoj sposobnosti i sanitarne knjižice o čemu odlučuje škola u kojoj je izabrani kandidat zaposlen.

Izabrani kandidat obavezan je, prije početka rada, proći program uvođenja u rad u vidu osposobljavanja za rad kao pomoćnik u nastavi.

Osobni podaci kandidata obradit će se isključivo u svrhu provedbe Natječaja sukladno Zakonu o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (Narodne novine br. 42/18 i Uredbe (EU) 2016/679).

Dokumentacija dostavljena uz prijavu, ne vraća se kandidatima.

Za sve informacije možete se obratiti na: 01/3395-758 ili 01/3312-143.

O rezultatima Natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

País del trabajo: Croacia.

Número de puestos: 2.

Nivel educativo: Educación postsecundaria no terciaria.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA IVANA PERKOVCA.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Osnovna škola Ivana Perkovca, Zagrebačka 30, 10292

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 13 de Septiembre de 2024, y con identificador de la vacante:2561119.

Ver las 22 ofertas de trabajo de Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los cuidados personales › Cuidadores de niños y auxiliares de maestros › Auxiliares de maestros ofertadas.