Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Finlandia > guía de montaña > Opas, 3 Paikkaa, Luxury Action Oy, Rovaniemi

Empleos de guía de montaña en Lappi (Finlandia)

Opas, 3 Paikkaa, Luxury Action Oy, Rovaniemi

Clasificación del trabajo: Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de nivel medio de servicios jurídicos, sociales, culturales y afines › Entrenadores de deportes y aptitud física › Instructores de educación física y actividades recreativas › guía de montaña.

Traducción de la profesión: Asiantuntijat › Lainopilliset avustajat sekä sosiaali- ja kulttuurialan asiantuntijat › Urheilijat, urheiluvalmentajat, liikunnanohjaajat ym › Liikunnan ja vapaa-ajan ohjaajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Luxury Action Oy on Rovaniemellä päätoimipaikkaansa pitävä luksusmatkailun pioneeri, joka järjestää räätälöityjä privaattimatkoja ympäri pohjoismaita läpi vuoden.

Luxury Action omistaa myös korkeatasoisen Octola Private Wilderness -kohteen, jossa yhdistyy puhdas luonto, paikallisuus ja laadukkaat majoitus-, ruoka- ja ohjelmapalvelut.

Haemme talvikaudelle 2024-2025 vahvuuteemme oppaita Rovaniemelle, Leville ja tarvittaessa muualle Lappiin. Pystymme tarjoamaan töitä noin marraskuun puolivälistä maaliskuun loppuun, mutta lyhyemmät sopimukset, esimerkiksi vain joulukuulle ovat mahdollisia.

Oletko oma-aloitteinen, ulospäinsuuntautunut, joustava, pystyt toimimaan hyvin paineen alla ja palvelualttius tulee sinulta luonnostaan? Oppaan työ Luxury Actionilla on erittäin monipuolista. Työtehtäviisi kuuluu esimerkiksi isännöidä ja kuljettaa vieraita, sekä toimia heille oppaana erilaisissa aktiviteeteissa ml. moottorikelkkailu. Sen lisäksi tarjolla on muitakin työtehtäviä riippuen kokemuksestasi ja osaamistasostasi.

Emme vaadi aikaisempaa kokemusta opastyöstä, mutta reipas ja joustava asenne ovat kultaakin arvokkaampaa!

Edellytämme oppailtamme:

Oma-aloitteisuutta

Yhteistyökykyä muiden oppaiden ja työnjohdon kanssa

Asiakaslähtöistä asennetta

Kielitaitovaatimus sujuva suullinen englannin kielen taito

Vähintään B-ajokortti

Aikaisempi työkokemus matkailualalta katsotaan eduksi

Lapin ja erityisesti Rovaniemen paikallistuntemus katsotaan eduksi

Tarjoamme:

Monipuolisen ja viihtyisän työympäristön tiimissämme!

Mahdollisuuden luoda unohtumattomia elämyksiä asiakkaille

Kattavan perehdytyksen ja edellytykset kehittää osaamistasi

Kilpailukykyisen palkkauksen

Etuja paikallisista yrityksistä

Apua majoituksen löytämisessä

Noudatamme ohjelmapalvelualan työehtosopimusta.

Ole rohkeasti yhteyksissä niin kerromme mielellämme lisää.

Luxury Action Oy is a pioneer in the luxury tourism industry, with its headquarters in Rovaniemi. We specialize in organizing tailor-made private trips across the Nordic countries throughout the year. Moreover, we own the exquisite Octola Private Wilderness destination, which combines the best of pure nature, local experiences, and top-notch accommodation, food, and program services.

For the upcoming winter season of 2024-2025, we are seeking enthusiastic guides to join our team in Lapland, primarily in Rovaniemi and Levi areas. If you are self-motivated, outgoing, flexible, and customer-oriented, then we want you!

The role of a guide at Luxury Action is highly varied, encompassing responsibilities such as being a host/hostess, a driver, and a snowmobile guide. Depending on your experience and skills, there may be other tasks available as well.

While previous work experience as a guide is not a mandatory requirement, an upbeat and flexible attitude is more valuable than anything else!

The following are the requirements for guide positions:

Self-motivated and proactive

Ability to work well in a team

Customer-oriented mindset

Professional fluency in spoken English

B driving license at a minimum

Previous experience in the tourism industry will be an added advantage

Knowledge of Lapland, particularly Rovaniemi and Levi, will be an added advantage.

We provide:

A diverse and comfortable work environment as a member of our team

Possibility to create unforgettable and unique experiences for our guests

Comprehensive training, and a chance to develop your skills as a guide

Competitive compensation

Benefits from the local companies

Help with finding accommodation

We follow the collective agreement of the Adventure Services Sector.

Please feel free to reach out and we will be delighted to provide you with further information!

Sopimuksen mukaan

País del trabajo: Finlandia.

Región: Lappi.

Ver 237 ofertas de trabajo en "Lappi" (Finlandia).

Número de puestos: 3.

Empleador: LUXURY ACTION OY.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 04 de Octubre de 2024, y con identificador de la vacante:a8d80a9d-f952-4c5b-8cd7-f0441df8b049.

Ver las 8 ofertas de trabajo de Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de nivel medio de servicios jurídicos, sociales, culturales y afines › Entrenadores de deportes y aptitud física › Instructores de educación física y actividades recreativas › guía de montaña ofertadas.