Europeos.es : Inicio > Empleo en Finlandia > cuidador en centro de menores/cuidadora en centro de menores > Ohjaaja Nuorisokotiin

Ohjaaja Nuorisokotiin. Keski-Suomi. Finlandia

Ofertas en Finlandia (Keski-Suomi) de cuidador en centro de menores/cuidadora en centro de menores

Clasificación del trabajo: Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de nivel medio de servicios jurídicos, sociales, culturales y afines › Profesionales de nivel medio, de servicios jurídicos, sociales y religiosos › Trabajadores y asistentes sociales de nivel medio › trabajador social/trabajadora social › cuidador en centro de menores/cuidadora en centro de menores.

Traducción de la profesión: Asiantuntijat › Lainopilliset avustajat sekä sosiaali- ja kulttuurialan asiantuntijat › Lainopilliset asiantuntijat sekä sosiaalialan ja seurakunnan työntekijät › Sosiaalialan ohjaajat ja neuvojat ym.

Descripción de la oferta de trabajo:

Vaahteramäen nuorisokoti on syksyllä 2022 toimintansa aloittanut yksityinen lastensuojeluyksikkö. Vaahteramäen nuorisokoti tarjoaa kodin seitsemälle kodin ulkopuolelle sijoitetulle lapselle ja nuorelle. Vaahteramäen nuorisokodilla on uudet ja nykyaikaiset tilat, jotka sijaitsevat Äänekosken keskustan tuntumassa.

Nuorisokodilla eletään aikuisjohtoista arkea, johon kuuluu nuorten yksilöllistä tukemista ja yhteisiä hetkiä. Ohjaajien työtehtävät ovat monipuolisia, eikä yksikään päivä ole samanlainen. Nuorten ja perheiden tilanteet ovat erilaisia, erityisiä ja haastavia. Ohjaajan työtehtäviin kuuluu nuorten ohjaamisen lisäksi verkostoyhteistyötä, perhetyötä sekä kodinhoidollisia töitä. Työ on kaksivuorotyötä.

Yksikön esihenkilö on jatkuvasti läsnä arjessa, mikä tukee omalta osaltaan työntekijöiden työssäjaksamista. Työntekijöiden yksilölliset toiveet ja tarpeet pyritään huomioimaan mahdollisimman hyvin työvuorosuunnittelussa. Koska Vaahteramäen nuorisokodin yksikkö on pieni, ja työyhteisö on tiivis, etsimme työyhteisöömme ennen kaikkea porukkaan sopivaa persoonaa.

Toivomme hakijalta

-alalle soveltuvaa ammattikorkeakoulututkintoa (sairaanhoitaja, sosionomi), myös loppuvaiheen opiskelijat huomioidaan

-hyvää huumorintajua

-joustavuutta

-intoa kehittää uutta yksikköämme

-hyviä yhteistyötaitoja

-kokemusta lasten, nuorten tai perheiden kanssa tehtävästä työstä

Suhtaudumme positiivisesti työntekijöiden henkilökohtaisiin koulutustarpeisiin ja tuemme sitä palkallisten koulutuspäivien muodossa. Lisäksi tarjoamme kilpailukykyisen palkan, smartum- tykysetelit, työnohjauksen ja työterveyden.

País del trabajo: Finlandia.

Región: Keski-Suomi.

Ver 190 ofertas de trabajo en "Keski-Suomi" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Con permiso de conducir: b.

Empleador: Vaahteramäen Nuorisokoti Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 26 de Julio de 2024, y con identificador de la vacante:912917dc-99e9-4f0c-a02c-217581458f53.

Ver las 15 ofertas de trabajo de Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de nivel medio de servicios jurídicos, sociales, culturales y afines › Profesionales de nivel medio, de servicios jurídicos, sociales y religiosos › Trabajadores y asistentes sociales de nivel medio › trabajador social/trabajadora social › cuidador en centro de menores/cuidadora en centro de menores ofertadas.