Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > profesor de artes visuales/profesora de artes visuales > Muu Taideaineiden Opettaja, åbo Konstskolan Oy, Turun Kuvataidekoulu, Turku

Muu taideaineiden opettaja, Åbo Konstskolan Oy, Turun Kuvataidekoulu, Turku

Vacante en Finlandia (Varsinais-Suomi) de profesor de artes visuales/profesora de artes visuales

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Otros profesionales de la enseñanza › Otros profesores de artes › profesor de artes visuales/profesora de artes visuales.

Traducción de la profesión: Erityisasiantuntijat › Opettajat ja muut opetusalan erityisasiantuntijat › Muut opetusalan erityisasiantuntijat › Muut taideaineiden opettajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Turun Kuvataidekoulu/Åbo Konstskola hakee ruotsin kielen osaavaa taideopettajaa opettamaan koulun ruotsinkielistä kuvataideryhmää. Työ tapahtuu kerran viikossa tiistaisin klo 17-17:45. On mahdollista että ryhmiä alkaa useampi, jolloin työtunteja tulee lisää. Oppilaat ovat viidestä ikävuodesta ylöspäin. Kuvataidekoulussa annetaan taiteen perusopetusta.

Odotamme opettajalta vähintään perusosaamista eri tekniikoista ja materiaaleista, sekä ruotsin kielen taitoa. Lähetä lyhyt työhakemus sekä CV sähköpostitse toimistoturunkuvataidekoulu. Täytämme paikan sopivan henkilön löydyttyä.

País del trabajo: Finlandia.

Región: Varsinais-Suomi.

Ver 312 ofertas de trabajo en "Varsinais-Suomi" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: Åbo Konstskolan Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 15 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:70ec492f-478c-43ff-a3d5-2b9e80a1a810.

Ver las 4 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Otros profesionales de la enseñanza › Otros profesores de artes › profesor de artes visuales/profesora de artes visuales ofertadas.