Europeos.es : Inicio > Trabajo en Finlandia > profesor de educación secundaria y bachillerato/profesora de educación secundaria y bachillerato > Middle School Math Teacher/peruskoulun Matematiik, Espoon Kaupunki, Espoo

Ofertas de profesor de educación secundaria y bachillerato/profesora de educación secundaria y bachillerato en Helsinki-Uusimaa (Finlandia)

Middle School Math Teacher/peruskoulun Matematiik, Espoon Kaupunki, Espoo

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Profesores de enseñanza secundaria › Profesores de enseñanza secundaria › profesor de educación secundaria y bachillerato/profesora de educación secundaria y bachillerato.

Traducción de la profesión: Erityisasiantuntijat › Opettajat ja muut opetusalan erityisasiantuntijat › Lukion ja peruskoulun yläluokkien opettajat › Lukion ja peruskoulun yläluokkien opettajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Espoo International School is a vibrant, comprehensive international Finnish school with grades 1 - 9 and over 650+ students. The language of instruction and of the organization is English. Our school follows the renowned Finnish National Curriculum in all grades, and we are also an International Baccalaureate (IB) authorized school. In addition to the National Core Curriculum, we provide the Middle Years Program (MYP) to students in grades 7-9.

Koulun nimi ja osoite/School name and address:

Espoo International School

Lillhemtintie 1

02250 Espoo, FINLAND

Työaika: OVTES:in mukainen

Palvelussuhde alkaa 6.8.2024.

Tämä työpaikka on esteetön.

Kelpoisuusvaatimus: Peruskoulun matematiikan lehtorin kelpoisuus.

Math teacher's qualification.

Opettajan kelpoisuudet määräytyvät opetustoimen henkilöstön kelpoisuusvaatimuksista annetun asetuksen no 986/98 mukaisesti.

Vieraskielisessä opetuksessa käytettävän kielen hallinta määräytyy Opetushallituksen määräyksen 1435/2022 mukaisesti.

Englannin kielen taidon osoittamiseksi hakijan tulee olla suorittanut yliopistossa vähintään 60 opintopisteen laajuiset englannin kielen opinnot

tai kaikki yleisistä kielitutkinnoista annetun lain (964/2004) mukaiseen tutkintoon sisältyvät osakokeet ylimmällä taitotasolla 5 englannin kielessä, ennen vuotta 2002 suoritetussa tutkinnossa kuitenkin taitotasolla 7

tai opettajankoulutus englannin kielellä sellaisessa maassa, jonka virallinen kieli englanti on. Tutkinnosta tulee olla Opetushallituksen rinnastuspäätös

tai vähintään 80 opintopistettä ylemmän korkeakoulututkinnon opinnoista englannin kielellä.

(if studies have not been completed in Finland, the degree must be recognized by the Finnish National Agency for Education)

Määräaikaisissa tehtävissä huomioimme myös ei-kelpoiset hakijat.

Tehtävässä edellytetään/Required: Qualification and experience in teaching middle school or high school math.

We are looking for an inspirational mathematics teacher who is passionate about providing mathematical enrichment experiences for all interested students. Our goal is to develop an extended math program that engages students and links teaching with practical skills, for example, through project work, fostering a deeper understanding and appreciation of mathematics.

Tehtävään valittavan on esitettävä nähtäväksi rikosrekisterilain 6.2 §:n tarkoittama rikosrekisteriote. /A criminal record background check is required.

An interest in the IB MYP program or prior experience with it, as well as an interest in differentiation. The successful candidate might also further have a qualification to teach chemistry or physics.

Espoossa jokaisella työpäivälläsi on merkitys: parannat kaupunkilaisten arkea!

Arvostamme osaamistasi ja kannustamme sinua ylläpitämään ja kehittämään ammattitaitoasi. Mahdollistamme sen tarjoamalla monipuolista täydennyskoulutusta, ja tuemme esimerkiksi suomen kielen opiskelua. Tarjoamme myös hyvät henkilöstöedut (mm. lounas-, liikunta- ja työmatkaetu sekä apua vuokra-asunnon hankintaan).  Olemme sitoutuneet toteuttamaan työyhteisössämme yhdenvertaisuutta ja monimuotoisuutta. Haluamme, että meillä työskentelee niin eri-ikäisiä ja eri sukupuoliin kuin eri kieli-, kulttuuri- ja vähemmistöryhmiin kuuluvia ammattilaisia.

Jos sinulla on kysyttävää tehtävästä, ole yhteydessä lisätietojen antajaan. Mikäli sinulla on erityistarpeita liittyen esim. työpaikan esteettömyyteen tai olosuhteisiin, voit myös lähettää kysymyksesi keha.rekrytointiespoo.fi . Selvitämme asian paljastamatta henkilöllisyyttäsi.

Lue työstä, jolla on merkitystä: https://www.esitteemme.fi/espoonrekry/MailView/

País del trabajo: Finlandia.

Región: Helsinki-Uusimaa.

Ver 980 ofertas de trabajo en "Helsinki-Uusimaa" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: Espoon kaupunki.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 09 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:ac6048f9-f66f-4456-b2ce-a97cc527b690.

Ver las 68 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Profesores de enseñanza secundaria › Profesores de enseñanza secundaria › profesor de educación secundaria y bachillerato/profesora de educación secundaria y bachillerato ofertadas.