Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > mecánico de maquinaria industrial/mecánica de maquinaria industrial > Koneasentaja, Lahti Energia Oy, Voimakatu 16, Lahti, Lahti

Koneasentaja, Lahti Energia Oy, Voimakatu 16, Lahti, Lahti

Contrato en Päijät-Häme (Finlandia) de mecánico de maquinaria industrial/mecánica de maquinaria industrial

Clasificación del trabajo: Oficiales, operarios y artesanos de artes mecánicas y de otros oficios › Oficiales y operarios de la metalurgia, la construcción mecánica y afines › Mecánicos y reparadores de máquinas › Mecánicos y reparadores de máquinas agrícolas e industriales › mecánico de maquinaria industrial/mecánica de maquinaria industrial.

Traducción de la profesión: Rakennus-, korjaus- ja valmistustyöntekijät › Konepaja- ja valimotyöntekijät sekä asentajat ja korjaajat › Koneasentajat ja -korjaajat › Maatalous- ja teollisuuskoneasentajat ja -korjaajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Etsimme KONEASENTAJAA kunnossapitotiimiimme varmistamaan alueemme kriittiseen infrastruktuurin toimintavarmuutta!

Koneasentajana työskentelet voima-, lämpö- ja asiakaslaitostemme koneiden ja laitteiden toimintakaaren eri vaiheissa. Vastuullasi on vaativia asennus-, huolto- ja korjaustöitä. Työtehtäviisi kuuluvat muun muassa:

- kunnonvalvonta- ja vianmääritystehtävät

- määräaikaistarkastusten ja -huoltojen suorittaminen.

Työ on pääsääntöisesti päivätyötä, mutta tehtävään kuuluu myös päivystysjaksoja noin 6-8 viikon välein.

Miksi juuri sinä?

Etsimme tekijäluonnetta, joka motivoituu onnistumisesta ja oman kädenjälkensä näkemisestä. Arvostat tiimipelihenkeä niin yhdessä, kuin itsenäisestikin työskennellessä. Sinulla on perus IT-taidot ja sinulta löytyy perusosaamista muun muassa seuraavilta osa-alueilta:

- koneistuksesta ja hitsaamisesta (mig-, tig- ja puikkohitsaus)

- pneumatiikasta ja hydrauliikasta

- kuvien lukemisesta

Tehtävä edellyttää valmiutta työskennellä suljetuissa tiloissa (ns. säiliötyö) ja korkeissa paikoissa. Tarvitset tulityö- ja työturvallisuuskorttia sekä B-ajokorttia. Pätevyysvaatimusten osalta voimme sopia tarvittavista koulutuksista ennen työn aloittamista, mikäli sinulla ei ole kaikkia voimassa olevia kortteja.

Odotamme sinulta vähintään ammattikouluasteista koulutusta tehtävään soveltuvalta alalta sekä jonkin verran työkokemusta kunnossapidon töistä. Voimalaitoskokemuksen katsomme eduksi, mutta se ei ole välttämätöntä.

Mitä tarjoamme?

Tarjoamme sinulle vakituisen roolin kehittyvässä energiayhtiössä, jossa pääset työskentelemään monipuolisessa ja vastuullisessa tehtävässä sekä näet konkreettisesti oman työsi tulokset. Saat ympärillesi voimalaitosympäristön kokeneet ammattilaiset, jotka auttavat sinua menestymään tehtävässäsi ja kehittymään alan mukana.

Meille ihmiset ovat voimavara ja panostamme henkilöstömme hyvinvointiin moni tavoin. Tarjoamme sinulle

hyvinvointi-, liikunta-, kulttuuri- ja lounasetuisuudet

matkapuhelin ja työsuhdepyöräedut

vapaa-ajan tapaturmavakuutuksen.

Sovimme työsi aloitusajankohdan joustavasti, jotta siirtyminen uuteen työhön olisi mahdollisimman sujuvaa

Tule mukaan rakentamaan kestävämpää tulevaisuutta yhdessä!

Tutustu meihin tarkemmin Lahti Energia työnantajana -sivustolla, jota pääset lukemaan täältä. Voit kysyä tehtävästä lisää puhelimitse rekrytoivalta esihenkilöltä, Jarkko Heittolalta (puh. 044 721 5805) arkisin klo 12-15.

Jätä hakemuksesi viimeistään 30.6.2024!

Olemme päihteetön työpaikka, joten valituille henkilöille teetetään huumausainetesti. Lisäksi osaan työtehtävistä teetetään turvallisuusselvitys.

País del trabajo: Finlandia.

Región: Päijät-Häme.

Ver 88 ofertas de trabajo en "Päijät-Häme" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: Lahti Energia Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 08 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:51fd7550-a3fd-4124-89de-279360a58ff8.

Ver las 257 ofertas de trabajo de Oficiales, operarios y artesanos de artes mecánicas y de otros oficios › Oficiales y operarios de la metalurgia, la construcción mecánica y afines › Mecánicos y reparadores de máquinas › Mecánicos y reparadores de máquinas agrícolas e industriales › mecánico de maquinaria industrial/mecánica de maquinaria industrial ofertadas.