Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Barrenderos > Komunalni/a Radnik/ica

Oferta de trabajo de Barrenderos en Croacia

Komunalni/a Radnik/ica

Clasificación del trabajo: Ocupaciones elementales › Recolectores de desechos y otras ocupaciones elementales › Recolectores de desechos › Barrenderos y afines.

Traducción de la profesión: Elementary occupations › Refuse workers and other elementary workers › Refuse workers › Sweepers and related labourers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 29. i 116. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi („Narodne novine“ br. 86/08, 61/11, 04/18 i 112/19), pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Općine Stari Mikanovci raspisuje

OGLAS

za prijam namještenika

U Općinu Stari Mikanovci, u Jedinstveni upravni odjel, radi obavljanja poslova čije se opseg privremeno povećao, na radno mjesto

KOMUNALNI RADNIK/ICA

  • 1 izvršitelj/ica na određeno puno radno vrijeme na najduže 6 (šest) mjeseci uz obvezni probni rad od 2 (dva) mjeseca.

    1. Opći uvjeti za prijam u službu:

    - punoljetnost

    - hrvatsko državljanstvo

    - zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se osoba prima.

    2. Posebni uvjeti za prijam u službu

    Osim općih uvjeta za prijam u službu kandidati za komunalnog radnika moraju ispunjavati sljedeće posebne uvjete:

  • stručno znanje: niža stručna sprema ili osnovna škola;
  • položen vozački ispit B kategorije.

    3. Kandidati moraju ispunjavati opće i obvezne posebne uvjete za prijam u službu iz članka 12. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi („Narodne novine“ br. 86/08, 61/11, 4/18 i 112/19 – u daljnjem tekstu: Zakon).

    4. Prijavi na oglas za prijam komunalnog radnika potrebno je priložiti sljedeće:

    - životopis,

    - dokaz o stručnoj spremi (preslik svjedodžbe),

    - dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslik domovnice ili osobne iskaznice),

    - elektronički zapis HZMO –a odnosno izvornik ili preslik potvrde o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji HZMO-a,

    - vlastoručno potpisanu izjavu da ne postoje zapreke iz članka 16. Zakona,

    - izvornik ili preslik uvjerenja nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak i da nije pravomoćno osuđen za kaznena djela iz članka 15. Zakona (ne starije od 6 mjeseci),

    - izjava o davanju suglasnosti za prikupljanje i obradu osobnih podataka zapošljavanja (obrazac Općine Stari Mikanovci na www.mikanovci.hr).

    5. Urednom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge tražene u ovome oglasu.

    6. Kandidat koji nije podnio pravodobnu i urednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz oglasa, ne smatra se kandidatom prijavljenim na oglas.

    7. U službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članaka 15. i 16. Zakona.

    8. Ako kandidat ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, te priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta, u kojem slučaju imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

    Kandidat koji može ostvariti pravo prednosti kod prijma sukladno članku 101. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine broj 121/17, 98/19 i 84/21), članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19), članku 47. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine broj 84/21) i članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13, 152/14, 39/18, 32/20), dužan se u prijavi na javni natječaj pozvati na to pravo te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

    Kandidat koji se poziva na pravo prednosti u skladu s člankom 101. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, uz prijavu na natječaj dužan je priložiti, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

    Kandidat koji se poziva na pravo prednosti u skladu člankom 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata, uz prijavu na natječaj dužan je priložiti, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, i sve potrebne dokaze o ispunjavanju uvjeta odredbe na koju se poziva, odnosno dokaz o priznatom statusu, dokaz da to pravo već nije koristio te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (ugovor, rješenje, odluka, sporazum i slično), a pravo prednosti ostvaruje samo pod uvjetom da nema osoba koje to pravo ostvaruju u skladu s odredbama Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji.

    Kandidat koji se poziva na pravo prednosti sukladno članku 47. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata, dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

    9. Kandidati koji ispunjavaju formalne uvjete iz oglasa obvezni su pristupiti prethodnoj provjeri znanja i sposobnosti. Prethodna provjera znanja i sposobnosti obavlja se putem pisanog testiranja iz općeg znanja i intervjua.

    10. Ako kandidat ne pristupi prethodnoj provjeri znanja, smatra se da je povukao prijavu na oglas.

    11. Prijave na oglas, sa dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku od 8 (osam) dana od dana objave oglasa u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje i to neposredno Jedinstvenom upravnom odjelu ili preporučeno poštom, u zatvorenoj omotnici, na adresu: Općina Stari Mikanovci, Školska 1, 32284 Stari Mikanovci s obveznom naznakom: „Oglas za prijam komunalnog radnika“

    12. Opis poslova, podaci o plaći radnog mjesta koje se popunjava, podaci o prethodnoj provjeri znanja i sposobnosti kandidata, objavit će se na web-stranici Općine Stari Mikanovci, www.mikanovci.hr

    13. Mjesto i vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata objavit će se na istoj web-stranici Općine Stari Mikanovci i na oglasnoj ploči Općine Stari Mikanovci, najmanje pet dana prije održavanja provjere.

    14. O rezultatima oglasa kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

    KLASA: 112-03/24-01/4

    URBROJ: 2196-24-03/24-01/2

    Stari Mikanovci, 14. lipnja 2024.

Pročelnica Danijela Ljubas, mag.iur.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación primaria.

Con permiso de conducir: b.

Empleador: OPĆINA STARI MIKANOVCI.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: Školska 1, 32284 Stari Mikanovci

Zamolba: Školska 1, 32284 Stari Mikanovci

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 17 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:2520890.

Ver las 12 ofertas de trabajo de Ocupaciones elementales › Recolectores de desechos y otras ocupaciones elementales › Recolectores de desechos › Barrenderos y afines ofertadas.