Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Croacia > Bibliotecarios, documentalistas > Knjižničarski Tehničar M/ž

KNJIŽNIČARSKI TEHNIČAR M/Ž. Croacia

Empleos en Croacia de Bibliotecarios, documentalistas

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Archivistas, bibliotecarios, curadores y afines › Bibliotecarios, documentalistas y afines.

Traducción de la profesión: Professionals › Legal, social and cultural professionals › Librarians, archivists and curators › Librarians and related information professionals.

Descripción de la oferta de trabajo:

Opis posla:

  • daje korisnicima opće informacije o Knjižnici, o fondu, programima Knjižnice,
  • obavlja poslove posudbe i razduživanja knjižnične građe, upisa i obnavljanja članstva,
  • naplaćuje upisninu i zakasninu i ostale naknade knjižničnih usluga,
  • dostavlja dnevna i tjedna izvješća o financijskom poslovanju te utržak blagajne sa svog odjela predaje blagajniku,
  • otprema opomene dužnicima knjižnične građe,
  • provjerava ispravnost građe i sprema knjižničnu građu,
  • pruža informacije o smještaju građe na policama,
  • pronalazi i ulaže građu u slobodnom pristupu i zatvorenim spremištima,
  • održava ispravan redoslijed knjiga na policama,
  • priprema i popisuje knjižničnu građu za uvez i zaštitu,
  • vodi brigu o knjigama koje nisu vraćene, šalje opomene i naplaćuje zakasnine,
  • vrši fotokopiranje, printanje, uvezivanje i skeniranje građe,
  • dostavlja traženu građu korisnicima i radnicima na svim odjelima Knjižnice,
  • unosi podatke u računalo,
  • vodi dnevne statistike,
  • obavlja edukaciju novih knjižničarskih djelatnika,
  • suodgovoran je za utržak blagajne,
  • kompletira cjeline novina i časopisa po isteku godišta i predaje na daljnju obradu,
  • sudjeluje u poslovima revizije i otpisa knjižnične građe,
  • sudjeluje u izradi informativnih biltena, izložbi i kulturno-animacijskih programa,
  • sudjeluje u raznim oblicima rada s korisnicima,
  • po potrebi vrši prijevoz knjiga,
  • po potrebi dostavlja poštu,
  • obavlja i druge poslove koji proizlaze iz procesa rada i po nalogu ravnatelja u skladu sa zakonom.

OSTALE INFORMACIJE

KNJIŽNIČARSKI TEHNIČAR – 1 (jedan) izvršitelj, na određeno vrijeme (od 15. srpnja do 15. rujna 2024.) u punom radnom vremenu (40 sati tjedno)

Opći uvjeti za primanje u radni odnos:

  • punoljetnost
  • hrvatsko državljanstvo
  • zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se osoba prima

Posebni uvjeti za primanje u radni odnos:

  • završena četverogodišnja srednja škola
  • najmanje 6 (šest) mjeseci radnog iskustva na poslovima knjižničarskog tehničara
  • položeni stručni ispit sukladno Zakonu o knjižnicama i knjižničnoj djelatnosti i Pravilniku o uvjetima i načinu stjecanja stručnih zvanja u knjižničarskoj struci, ili obaveza polaganja istog u Pravilnikom propisanom roku
  • osnovna računalna pismenost
  • komunikacijske vještine
  • poznavanje jednog stranog jezika

Natjecati se mogu kandidati oba spola, sukladno čl. 13. Zakona o ravnopravnosti spolova. Izrazi koji se koriste u ovom Javnom natječaju za osobe u muškom rodu koriste se neutralno i odnose se na muške i ženske osobe.

Uz potpisanu prijavu na natječaj kandidati trebaju priložiti:

  • životopis
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika domovnice)
  • dokaz o odgovarajućoj stručnoj spremi (preslika svjedodžbe)
  • dokaz o potrebnom radnom iskustvu i radnom iskustvu na odgovarajućim poslovima (struci):

    • elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (ne starije od 15 dana od dana objave natječaja) koji mora sadržavati podatke o: poslodavcu, osnovi osiguranja, početku i prestanku osiguranja, radnom vremenu, stvarnoj i potrebnoj stručnoj spremi te trajanju staža osiguranja,
    • ugovor o radu, ili ugovor o djelu, ili rješenje o rasporedu, ili potvrdu poslodavca o radnom iskustvu na odgovarajućim poslovima koja mora sadržavati vrstu poslova koje je kandidat obavljao, u kojoj stručnoj spremi i razdoblje u kojem je kandidat obavljao navedene poslove

  • dokaz o položenom stručnom ispitu, ako ga je kandidat položio (preslika svjedodžbe ili uvjerenja)
  • dokaz o poznavanju stranog jezika (preslika indeksa, svjedodžbe, uvjerenja, potvrde)
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja ne vodi kazneni postupak (koje nije starije od mjesec dana)

Navedeni dokazi prilažu se u preslici koja ne treba biti ovjerena, a prije izbora kandidat će predočiti izvornik.

Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta dostavlja izabrani kandidat po obavijesti o izboru, a prije sklapanja ugovora o radu na određeno vrijeme.

Natječaj je otvoren do 23. lipnja 2024. godine.

Natječaj će biti objavljen na oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i mrežnoj stranici Gradske knjižnice Solin.

Prijave se podnose poštom, ili neposredno dostavom na adresu: Gradska knjižnica Solin, Zvonimirova 117D, 21210 Solin, s naznakom ''Za natječaj – KNJIŽNIČARSKI TEHNIČAR''.

U prijavi na natječaj potrebno je navesti osobne podatke podnositelja prijave: osobno ime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona/mobitela i adresu elektroničke pošte.

Kandidatom prijavljenim na natječaj smatrat će se samo osoba koja je podnijela pravovremenu i potpunu prijavu te ispunjava formalne uvjete iz natječaja. Potpunom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u natječaju. Osobe koje podnesu nepotpune i nepravovremene prijave ne smatraju se kandidatima, o čemu im se dostavlja pisana obavijest putem elektroničke pošte.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 102. stavaka 1.-3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17., 98/19., 84/21. i 156/23), članka 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/92., 57/92., 77/92., 27/93., 58/93., 02/94., 76/94., 108/95., 108/96., 82/01., 103/03., 148/13. i 98/19.), članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine br. 157/13., 152/14., 39/18. i 32/20.) ili članka 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine, broj 84/21.) dužni su se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo i imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Uz prijavu na natječaj dužni su priložiti svu potrebnu dokumentaciju iz koje je vidljivo navedeno pravo.

Poveznica na stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843

Kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete može se pozvati na testiranje i intervju. Prilikom intervjua kandidati su dužni predočiti na uvid originale dostavljenih isprava. Ako kandidat ne pristupi testiranju u dogovoreno vrijeme, smatra se da je povukao prijavu na natječaj.

Na mrežnoj stranici Gradske knjižnice Solin https://www.knjiznicasolin.hr/nekategorizirano/sluzbene-informacije/ objavit će se vrijeme održavanja testiranja i intervjua kandidata, najmanje tri dana prije održavanja.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku elektoničkom poštom i putem mrežne stranice Gradske knjižnice Solin https://www.knjiznicasolin.hr/nekategorizirano/sluzbene-informacije/

Prijavom na natječaj pristupnici natječaja su izričito suglasni da Gradska knjižnica Solin kao voditelj zbirke osobnih podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno propisima koji uređuju zaštitu osobnih podataka.

Gradska knjižnica Solin zadržava pravo u bilo kojem trenutku ne izabrati niti jednog kandidata i poništiti natječaj.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación postsecundaria no terciaria.

Empleador: GRADSKA KNJIŽNICA SOLIN.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Zvonimirova 117d, 21210 Solin

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 18 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:2521098.

Ver las 18 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Archivistas, bibliotecarios, curadores y afines › Bibliotecarios, documentalistas y afines ofertadas.