Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Croacia > Bibliotecarios, documentalistas > Knjižničarski Tehničar/knjižničarska Tehničarka

KNJIŽNIČARSKI TEHNIČAR/KNJIŽNIČARSKA TEHNIČARKA

Búsqueda en Croacia de Bibliotecarios, documentalistas

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Archivistas, bibliotecarios, curadores y afines › Bibliotecarios, documentalistas y afines.

Traducción de la profesión: Professionals › Legal, social and cultural professionals › Librarians, archivists and curators › Librarians and related information professionals.

Descripción de la oferta de trabajo:

Temeljem  članka  19. Zakona o  knjižnicama i knjižničnoj  djelatnosti (NN 17/19, NN 98/19, 114/22 i 36/24) i  Pravilnika o  uvjetima i načinu stjecanju  stručnih  zvanja u knjižničarskoj  struci (NN  107/21) , v.d. ravnatelja  Knjižnice  i čitaonice  Gračac , dana  18.06.2024.  godine donosi

  ODLUKU  O RASPISIVANJU  NATJEČAJA  ZA  RADNO  MJESTO  KNJIŽNIČARSKOG  TEHNIČARA

-1 izvršitelj  na puno  radno  vrijeme, 40 sati tjedno

UVJETI:

-srednja  stručna sprema( SSS),završena četverogodišnja srednja škola

-položen  stručni  ispit  za knjižničarskog tehničara (pomoćnog  knjižničara)

-ako  kandidat nema položen stručni ispit za  knjižničarskog tehničara (pomoćnog  knjižničara), obvezan ga  je položiti najkasnije u roku od godine dana nakon obavljenog  jednogodišnjeg rada

na poslovima knjižničarskog tehničara.

-komunikacijske vještine u  odnosu s korisnicima i suradnicima

-poznavanje jednog stranog  jezika: razina A1(najosnovnija)

-poznavanje  rada  na računalu

-spremnost  na  stalno  stručno  usavršavanje

OPIS  POSLOVA

-obavlja  poslove  rada s korisnicima, upis novih članova, posudba knjiž. građe

-obavlja administrativne poslove posudbe

-radi u  knjižnično informacijskom  sustavu  Crolist, barkodiranje knjiž.građe

-sudjeluje u organizaciji manifestacija u Knjižnici

-prikuplja materijal  i postavlja prigodne  izložbe u  Knjižnici

-obavlja inventarizaciju i tekuću inventurnu  kontrolu  knjižnične građe

-vodi blagajnu s upisninama, zakasninama i drugim naknadama

-tehnički obrađuje knjižničnu  građu

-obavlja  i druge  poslove za koje  se ukaže potreba

Uz pisanu prijavu  na natječaj kandidati  trebaju priložiti:

-životopis (vlastoručno  potpisan)

-dokaz o odgovarajućem  stupnju  obrazovanja

-dokaz o hrvatskom  državljanstvu

-uvjerenje nadležnog  suda  o nekažnjavanju ( ne starije  od  mjesec  dana računajući od dana  objave natječaja)

-potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog  zavoda  za mirovinsko osiguranje

-skeniranu osobnu iskaznicu

Prijava treba sadržavati najmanje  sljedeće podatke: ime i prezime kandidata koji se prijavljuje, adresu, broj telefona i adresu  elektroničke pošte za primanje obavijesti

Sve tražene  dokaze i isprave  kandidati mogu priložiti u  neovjerenoj  preslici, ali prije  izbora kandidata, kandidat koji bude odabran dužan  je predočiti izvornik.

Na natječaj  se  mogu ravnopravno  prijaviti  osobe oba spola, a izrazi koji  se  koriste u ovom  natječaju za osobe u muškom rodu uporabljeni su  neutralno i odnose  se na  muške i ženske  osobe.

Prije  donošenja  Odluke  o odabiru , kandidati  prijavljeni  na natječaj čije  su prijave uredne i koji ispunjavaju  formalne uvjete natječaja mogu  biti pozvani  na  razgovor radi utvrđivanja njihovih posebnih   stručnih znanja, sposobnosti  i  vještina.

Kandidat  koji  ostvaruju  pravo  prednosti  pri  zapošljavanju prema  posebnim  propisima, dužan  je  u prijavi na  natječaj  pozvati  se  na  to  pravo  i  ima  prednost u odnosu na  ostale kandidate samo  pod jednakim  uvjetima. Uz  prijavu  na  natječaj  dužni  su  priložiti rješenje, odnosno potvrdu iz koje  je vidljivo navedeno  pravo.

Prijavom  na  natječaj  kandidati  su  izričito  suglasni  da  Knjižnica  i  čitaonica  Gračac  može

prikupljati  , koristiti i dalje  obrađivati  podatke  u svrhu  provedbe  natječajnog postupka sukladno  propisima koji  uređuju zaštitu  osobnih  podataka.

Osoba koja  nije  podnijela pravodobnu i  urednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz natječaja, ne smatra  se kandidatom  prijavljenim  na natječaj.

Prijave  na  natječaj  s dokazima o  ispunjavanju  uvjeta, dostavljaju se poštom  ili    neposredno   na adresu  Knjižnica  i  čitaonica  Gračac,  Nikole  Tesle  44, 23440 Gračac, s naznakom „ Javni  natječaj  za knjižničarskog  tehničara“- ne otvaraj, u roku  od osam  dana od  objave na  mrežnim  stranicama  Hrvatskog  zavoda  za  zapošljavanje  i  na Oglasnoj  ploči u Knjižnici  i čitaonici  Gračac.

O rezultatima  natječaja kandidati će  biti obaviješteni u zakonskom  roku.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación postsecundaria no terciaria.

Experiencia: 1 años.

Empleador: KNJIŽNICA I ČITAONICA GRAČAC.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: NIKOLE TESLE 44, 23 440 GRAČAC

NajavaTelefon: 023 775003

Zamolba: NIKOLE TESLE 44, 23 440 GRAČAC

NajavaMobitel: 095 3734179

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 02 de Julio de 2024, y con identificador de la vacante:2526875.

Ver las 11 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Archivistas, bibliotecarios, curadores y afines › Bibliotecarios, documentalistas y afines ofertadas.