Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > albañil de tejados y cubiertas > Kattotyöntekijä Bitumikattotöihin, Workpower Oy, Jyväskylä

Contratación en Keski-Suomi (Finlandia) de albañil de tejados y cubiertas

Kattotyöntekijä Bitumikattotöihin, Workpower Oy, Jyväskylä

Clasificación del trabajo: Oficiales, operarios y artesanos de artes mecánicas y de otros oficios › Oficiales y operarios de la construcción excluyendo electricistas › Oficiales y operarios de la construcción (trabajos de acabado) y afines › Techadores › albañil de tejados y cubiertas.

Traducción de la profesión: Rakennus-, korjaus- ja valmistustyöntekijät › Rakennustyöntekijät ym. (pl. sähköasentajat) › Rakennusten viimeistelytyöntekijät › Kattoasentajat ja -korjaajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

PIKAHAKU

Oletko päässyt kerryttämään kokemusta huopakattojen asennustöiden parissa?

Työnkuvaus

Haemme nyt asiakasyrityksillemme kokeneita kattotyöntekijöitä. Työtehtäviisi sisältyy pääasiassa huopakattojen asennuksia ja bitumitöitä, mutta työpäiväsi voivat sisältää myös muita kattotöitä kuten kattojen purkua, ruodelaudoituksien ja -levytyksien tekoa, alushuovan laittoa sekä kattojen pellityksiä. Lisäksi työpäiviisi voi sisältyä myös muita rakennusalan tehtäviä. Työtä tehdään pääsääntöisesti arkisin klo 7:00-15:30 sekä uudis- että saneeraustyömailla. Kohteet sijaitsevat pääsääntöisesti Jyväskylässä ja lähialueilla.

Työn edellytykset

Tässä tehtävässä tarvitset hyvää ja innokasta asennetta sekä korkeita paikkoja pelkäämätöntä mieltä. Aiempi rakennusalan työkokemus katsotaan eduksi ja lisäksi tarvitset voimassa olevan työturvallisuuskortin sekä tulityökortin. Oma auto helpottaa useammalle työmaalle kulkemista, mutta se ei ole edellytys työn saamiselle. Hakijalta toivomme joustavuutta työn suhteen, sillä asiakkaat saattavat tarvita hyviä tekijöitä nopeallakin aikataululla. Töiden kesto vaihtelee asiakkaidemme tilausten mukaisesti.

WorkPower tarjoaa sinulle:

- laadukkaat työvarusteet

- palkkaa vähintään TES:in mukaan, ammattitaitosi huomioiden

- luotettavan työnantajan, joka on toiminut henkilöstöalalla jo vuodesta 2003

- aidosti välittävän raksatiimin tuen, autamme sinua matalalla kynnyksellä työelämän asioissa

- käyttöösi WorkPower-sovelluksen, josta pääset esim. kirjaamaan työtuntisi

- monipuolisia työmahdollisuuksia

Hakuprosessi

Lähetä hakemuksesi pian verkkosivujemme kautta. Kerrothan lyhyesti hakemuksessasi aiemmasta työkokemuksestasi. Haastattelemme hakijoita jo hakuaikana. Työt voivat alkaa nopeallakin aikataululla ja töitä on tarjolla asiakasyrityksiemme työmaiden mukaisesti.

Lisätietoja (arkisin klo 9-16):

Heidi Pulkkinen, HR-konsultti

p. 045 125 2737 / heidi.pulkkinenworkpower.fi

Avainsanat: rakennus, rakennustyöntekijä, kattotyöntekijä, aloitteleva rakennustyöntekijä, raksa, Jyväskylä, Keski-Suomi

País del trabajo: Finlandia.

Región: Keski-Suomi.

Ver 176 ofertas de trabajo en "Keski-Suomi" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: WorkPower Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 06 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:939c16c0-8172-4821-b6f1-0a4723aae852.

Ver las 111 ofertas de trabajo de Oficiales, operarios y artesanos de artes mecánicas y de otros oficios › Oficiales y operarios de la construcción excluyendo electricistas › Oficiales y operarios de la construcción (trabajos de acabado) y afines › Techadores › albañil de tejados y cubiertas ofertadas.