Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura > Jäteautonkuljettaja, Kesätyö, Lassila & Tikanoja Oyj, Tampere

Jäteautonkuljettaja, kesätyö, Lassila & Tikanoja Oyj, Tampere

Vacante en Finlandia (Pirkanmaa) de conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura

Clasificación del trabajo: Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados › conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura.

Traducción de la profesión: Prosessi- ja kuljetustyöntekijät › Kuljetustyöntekijät › Kuorma-auton- ja linja-autonkuljettajat › Kuorma-auton ja erikoisajoneuvojen kuljettajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Rekrytoimme pikaisella haulla vielä yhden

KUORMA-AUTONKULJETTAJAN

kesätyöhön pakkuritiimiimme.Työ alkaa mahdollisimman pian ja jatkuu syyskuun loppuun. Tehtävä sisältää kuorma-auton ajamista ja jäteastioiden tyhjentämistä pakkaavalla jäteautolla. C-kortti, digipiirturikortti ja voimassaoleva kuljettajan ammattipätevyys vaaditaan. Kokemus pakkaavista jäteautoista ja nosturin käytöstä on eduksi, samoin työturvallisuuskortti. Tehtävä edellyttää hyvää fyysistä kuntoa, reipasta asennetta sekä huolellista ja asiakasystävällistä työotetta.

Työtä tehdään joko aamuvuorossa tai kahdessa vuorossa, 80 h 2 viikossa klo 6-22 välillä. Työt sijoittuvat pääsääntöisesti arkeen, mutta satunnaisesti on tarve myös viikonlopputyöskentelyyn. Uudenbränikät toimitilamme ovat Kangasalan puolella Tarasten kiertotalousalueella (Mineraalitie 7, 36110 Kangasala), joten töihin pääsemiseksi aamukuudeksi oma auto tai muu kulkuväline on tarpeen.

Tarjoamme itsenäisen ja merkityksellisen työn, työtäsi arvostavan esihenkilön tuen sekä asialliset vermeet ja hyvän perehdytyksen työhösi. Palkkaus AKT:n TES jätehuollon korotuksella sekä astiakohtainen bonus.

Haku on auki 19.7. asti, mutta palkkaamme sopivan jo heti kohdalle osuessa! Lisätietoja tehtävästä antaa rekrytoiva esihenkilö Vappu Väliviita; tiedustelut sähköpostitse vappu.valiviitalassila-tikanoja.fi tai puhelimitse ma-pe klo 12-13 puh. 0503853820. Huomioithan, ettemme vastaanota hakemuksia sähköpostitse, joten täytäthän hakemuksen rekrytointijärjestelmämme kautta. Tehtävään valituille tehdään työhöntulotarkastus ja huumetesti.

Lue lisää kuljettajan työstä L&T:llä: lt.fi/kuljettajaksi.

Asiasanat: kuorma-autonkuljettaja, jäteautonkuljettaja, kesätyö, kokoaikainen, Tampere, Kangasala, Pirkanmaa, kierrätys, kiertotalous, jätehuolto

Arvostamme Lassila & Tikanojalla työyhteisön monimuotoisuutta ja sen edistäminen on tärkeä osa yrityksemme strategiaa. Kannustamme lämpimästi eri taustoista tulevia hakemaan tehtävää.

País del trabajo: Finlandia.

Región: Pirkanmaa.

Ver 360 ofertas de trabajo en "Pirkanmaa" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: Lassila & Tikanoja Oyj.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 25 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:192f60f8-916f-4cd3-a5c4-36ea7bbc3543.

Ver las 64 ofertas de trabajo de Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados › conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura ofertadas.