Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > guía de montaña > Eräopas, 3 Paikkaa, Frozen Lake Husky Oy, Saariselkä Ja Rovaniemi, Inari

Eräopas, 3 paikkaa, Frozen Lake Husky Oy, Saariselkä ja Rovaniemi, Inari

Vacante en Lappi (Finlandia) de guía de montaña

Clasificación del trabajo: Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de nivel medio de servicios jurídicos, sociales, culturales y afines › Entrenadores de deportes y aptitud física › Instructores de educación física y actividades recreativas › guía de montaña.

Traducción de la profesión: Asiantuntijat › Lainopilliset avustajat sekä sosiaali- ja kulttuurialan asiantuntijat › Urheilijat, urheiluvalmentajat, liikunnanohjaajat ym › Liikunnan ja vapaa-ajan ohjaajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Haemme husky oppaita sekä Saariselän että Rovaniemen kenneliimme talvikaudelle 2024-2024. Frozen Lake Husky on pieni perheyritys, joka tarjoaa lyhyitä huskyohjelmia ulkomaalaisille asiakkaille. Meillä on 150 eri ikäistä arktista alaskanhuskyä. Meillä oppaat ajavat koiravaljakkoa, eli emme käytä moottorikelkkoja safareillamme, mutta reittihuollossa toki käytämme kelkkaa. Reittimme kulkevat keskellä aidointa Lapin luontoa.

Odotamme työntekijöiltämme hyvää asiakaspalvelu taitoa, hyviä käytöstapoja niin ihmisten kuin koirienkin kans, maalaisjärkeä, nopeaa reaktiokykyä ja korkeaa työmotivaatiota. Työ on fyysistä ulkotyötä, jota tehdään säällä kuin säällä hymyssäsuin. Sujuva englanninkielen taito on välttämättömyys, muu kielitaito katosotaan eduksi, samoin pilke silmäkulmassa.

Työnkuvaan kuuluu kaikki koiratarhan työt kakkagolfista, safareidenvetämiseen, asiakaspalveluun ja lumitöihin.

Tarjoamme mukavan työyhteisön, erinomaiset koirat ja kauniit reitit ja maisemat sekö paljon lunta. Majoitusmahdollisuus peursmökissä, oma auto helpottaa merkittävästi elämää.

Lisätietoja saa sähköpostitse. Kerrothan työhakemuksessa rehellisesti oman taitotasosi ja aiemman työkokemuksesi. Kaikkea ei tarvtse osata valmiiksi, me opetamme ja perehdytämme työntekijämme ja pidämme huolta kaikkien hyvinvoinnista. Laitathan työhakemuksen liitteeksi myös cv:n

País del trabajo: Finlandia.

Región: Lappi.

Ver 241 ofertas de trabajo en "Lappi" (Finlandia).

Número de puestos: 3.

Empleador: Frozen Lake Husky Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 13 de Junio de 2024, y con identificador de la vacante:df1254b6-1650-4f0d-9703-cc02dbc4a378.

Ver las 4 ofertas de trabajo de Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de nivel medio de servicios jurídicos, sociales, culturales y afines › Entrenadores de deportes y aptitud física › Instructores de educación física y actividades recreativas › guía de montaña ofertadas.