Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Chipre > contable > Chief Financial Officer

CHIEF FINANCIAL OFFICER. Κύπρος. Chipre

Ofertas de empleo de contable en Chipre (Κύπρος)

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Especialistas en organización de la administración pública y de empresas › Especialistas en finanzas › Contables › contable.

Traducción de la profesión: Επαγγελματίες › Επαγγελματίες επιχειρήσεων και διοίκησης › Επαγγελματίες του χρηματοοικονομικού τομέα › Λογιστές.

Descripción de la oferta de trabajo:

OVERSEE DAY-TO-DAY FINANCIAL OPERATIONS OF THE COMPANY.

ENSURE THE IMPLEMENTATION AND COMPLIANCE WITH FINANCIAL PROCEDURES AND POLICIES.

PROVIDE STRATEGIC INPUT TO ENHANCE FINANCIAL EFFICIENCY AND EFFECTIVENESS.

COLLABORATE WITH TEAM MEMBERS TO OPTIMIZE FINANCIAL PROCESSES AND IDENTIFY IMPROVEMENTS.

MANAGE SCHEDULES, ORGANISE MEETINGS AND ENSURE EFFICIENT OFFICE OPERATIONS.

UNDERTAKE FINANCIAL TASKS AND SPECIAL PROJECTS AS DIRECTED BY SENIOR MANAGEMENT.

PREPARE AND MONITOR OFFICE-RELATED EXPENSES, ENSURING FINANCIAL COMPLIANCE AND BUDGET ADHERENCE.

CREATE, MAINTAIN AND SHARE ACCURATE AND CONFIDENTIAL FINANCIAL RECORDS. , EXCELLENT ORGANISATIONAL AND MULTITASKING ABILITIES STRONG COMMUNICATION SKILLS, BOTH WRITTEN AND VERBAL ATTENTION TO DETAIL AND ABILITY TO MAINTAIN ACCURACY IN A FAST-PACED ENVIRONMENT PRIOR EXPERIENCE WITH FINANCIAL FORECASTING AND BUDGET PREPARATION , Please note that copy of the letter and CV sent to the employer should also be sent to the (EURES ADVISOR , PRODROMOS CHRYSANTHOU , pchrysanthoudl.mlsi.gov.cy ).

Please include the national vacancy reference number

País del trabajo: Chipre.

Región: Κύπρος.

Ver 1403 ofertas de trabajo en "Κύπρος" (Chipre).

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Empleador: DIGITAL APPS (CY) LIMITED.

ΕΠΙΣΤΟΛΗ KAI ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ(Letter and CV to Employer)
Please note that copy of the letter and CV sent to the employer should also be sent to the (EURES ADVISOR , PRODROMOS CHRYSANTHOU , pchrysanthoudl.mlsi.gov.cy ). Please include the national vacancy reference number

  • Ciudad: LEFKOSIA; Código postal: 1087; Calle: ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΝΙΚΗΣ 17 ΓΡΑΦΕΙΟ 401 1087 LEFKOSIA
  • Teléfono: 00357 99754218
  • Correo electrónico: CAREERSDIGITALAPPS.IO

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 06 de Agosto de 2024, y con identificador de la vacante:313186.

Ver las 472 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Especialistas en organización de la administración pública y de empresas › Especialistas en finanzas › Contables › contable ofertadas.