Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Educadores para necesidades especiales > Učitelj/ica Edukacijsko Rehabilitacijskog Profila

UČITELJ/ICA EDUKACIJSKO REHABILITACIJSKOG PROFILA

Trabajo en Croacia de Educadores para necesidades especiales

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Otros profesionales de la enseñanza › Educadores para necesidades especiales.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Other teaching professionals › Special needs teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

N A T J E Č A J

za zapošljavanje na radno mjesto

1. Učitelj/ica edukacijsko rehabilitacijskog profila – 1 izvršitelj (m/ž) za rad na određeno puno radno vrijeme – 20 sati ukupnog tjednog radnog vremena.

Pored općih uvjeta za prijem u radni odnos, propisane Zakonom o radu ( „Narodne novine“ broj 93/14, 127/17, 98/19, 151/22, 64/23) i Zakonom o odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispr, 90/11.,5/12., 16/12., 86/12., 94/13., 136/14.-RUSRH, 152/14., 7/17., 68/18., 98/19., 64/20, 151/20, 156/23), svi kandidati moraju ispunjavati i sljedeće uvjete sukladne Pravilniku o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (NN broj 6/19 i 75/20):

  • diplomski sveučilišni studij (magistar edukacijske rehabilitacije),
  • sveučilišni dodiplomski studij (profesor defektolog – smjer rehabilitacija, profesor defektolog – opći smjer, diplomirani defektolog),
  • sveučilišni dodiplomski studij (diplomirani defektolog-nastavnik/učitelj razredne nastave, smjer: mentalna retardacija i oštećenje govora, poremećaji u ponašanju i mentalna retardacija, oštećenja govora i mentalna retardacija, oštećenja vida i mentalna retardacija, tjelesna invalidnost i mentalna retardacija

Uz prijavu na natječaj, kandidati su dužni priložiti:

  1. životopis,
  2. diplomu odnosno dokaz o stečenoj stručnoj spremi,
  3. dokaz o državljanstvu,
  4. uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od dana raspisivanja natječaja),
  5. elektronički zapis o radno pravnom statusu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (ne starije od dana raspisivanja natječaja).

Navedene isprave odnosno prilozi dostavljaju se u neovjerenoj preslici.

Na natječaj se mogu javiti muške i ženske osobe u skladu sa Zakonom o ravnopravnosti spolova (Narodne novine 82/08. i 69/17.)

Prije sklapanja ugovora o radu odabrani kandidat je dužan priloge, odnosno isprave dostaviti u izvorniku ili u ovjerenoj preslici.

Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine broj 121/17, 98/19 i 84/21), članku 48. stavku 1.-3. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine broj 84/21), članku 48. f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19), članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20) dužna je u prijavi na javni natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu, a ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji uz prijavu na natječaj dužna je priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja i ovisno o kategoriji u koju ulazi sve potrebne dokaze (članak 103.st.1.Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata uz prijavu na natječaj dužna je priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju (čl.49.st.1. Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Rok za podnošenje prijava kandidata je: 2. travnja 2024. do 07.30 sati, bez obzira na način dostave.

Prijave se dostavljaju osobno ili poštom na adresu Škola za odgoj i obrazovanje – Pula, Rovinjska 6, 52100 Pula ili putem elektroničke pošte na mail adresu: skoo.tajnistvogmail.com .

Kandidat/kinja koji/a je pravodobno dostavo/la potpunu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama i ispunjava uvjete natječaja dužan/a je pristupiti procjeni odnosno testiranju prema odredbama Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Školi za odgoj i obrazovanje – Pula.

Ako kandidat ne pristupi procjeni smatra se da je odustao od prijave na natječaj.

Vrijeme testiranja: 02. travnja 2024. godine u 8.00 sati, u prostorijama Škole za odgoj i obrazovanje – Pula (2. Kat - knjižnica)

Literatura za provjeru stručnih sposobnosti:

1. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12., 94/13., 152/14. i 7/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/20, 151/22, 156/23.)

2. Pravilnik o utvrđivanju psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (NN 67/2014 i 63/2020)

3. Pravilnik o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju (NN 24/2015)

Kandidat/kinja prijavom na natječaj daje privolu za obradu osobnih podataka navedenih u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama za potrebe provedbe natječajnog postupka sukladno važećim propisima o zaštiti osobnih podataka.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Kandidat/kinja prijavljen/na na natječaj bit će obaviješten/na putem mrežne stranice školske ustanove: http://ss-odgoj-obrazovanje-pu.skole.hr najkasnije u roku od osam dana od dana sklapanja ugovora o radu s odabranim/om kandidatom/kinjom. U slučaju da se na natječaj prijave kandidati/kinje koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom propisu, svi će kandidati biti obaviješteni u skladu s posebnim propisima.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: ŠKOLA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: ROVINJSKA 6, 52100 PULA

Email: skoo.tajnistvogmail.com

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 24 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2477874.

Ver las 47 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Otros profesionales de la enseñanza › Educadores para necesidades especiales ofertadas.