Europeos.es : Inicio > Trabajo en Finlandia > trabajador de asistencia social a la infancia/trabajadora de asistencia social a la infancia > Sosiaalialan Ohjaajan Sijaisuus, Jusa-kodit Oy, Lastensuojelulaitos Konkari-koti, Puistola, Pori

Sosiaalialan ohjaajan sijaisuus, JuSa-Kodit Oy, Lastensuojelulaitos Konkari-koti, Puistola, Pori

Vacante de trabajador de asistencia social a la infancia/trabajadora de asistencia social a la infancia en Satakunta (Finlandia)

Clasificación del trabajo: Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de nivel medio de servicios jurídicos, sociales, culturales y afines › Profesionales de nivel medio, de servicios jurídicos, sociales y religiosos › Trabajadores y asistentes sociales de nivel medio › trabajador social/trabajadora social › trabajador de asistencia social a la infancia/trabajadora de asistencia social a la infancia.

Traducción de la profesión: Asiantuntijat › Lainopilliset avustajat sekä sosiaali- ja kulttuurialan asiantuntijat › Lainopilliset asiantuntijat sekä sosiaalialan ja seurakunnan työntekijät › Sosiaalialan ohjaajat ja neuvojat ym.

Descripción de la oferta de trabajo:

Lastensuojelulaitos Konkari-koti on perustason lastensuojeluyksikkö Porin keskustan alueella.

Konkari-kodissa, Puistolan yksikössä on avoinna AMK-ohjaajan sijaisuus määräaikaiseen työsuhteeseen ajalla 1.2.-31.8.2024 (7kk). Työsuhteen on mahdollista jatkua vielä tämän jälkeen.

Ohjaajan työ Puistolassa on kolmivuorotyötä ja pitää sisällään kiireellisesti sijoitettujen lasten arviointia eri työmenetelmin, arjen ohjaustyötä sekä mahdollisuuden työskennellä lastensuojelun systeemisellä työotteella lasten ja heidän perheidensä kanssa.

Puistolan yksikössä asuu seitsemän lasta. Työ perustuu vahvaan omaohjaajatyöskentelyyn ja lastensuojelun systeemiseen työotteeseen.

Odotamme sinulta AMK:n tai vastaavan opistotason tutkintoa (sosionomi, sairaanhoitaja) oma-aloitteisuutta sekä hyviä suullisia että kirjallisia vuorovaikutustaitoja. Kokemuksen lastensuojelutyöstä katsomme vahvaksi eduksi.

Ajokortti työtehtävässä on välttämätön.

Paikka voidaan täyttää heti sopivan henkilön löydyttyä.

País del trabajo: Finlandia.

Región: Satakunta.

Ver 134 ofertas de trabajo en "Satakunta" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: JuSa-Kodit Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 03 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:67eefbce-fdd3-4646-8558-17b8953d45c7.

Ver las 13 ofertas de trabajo de Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de nivel medio de servicios jurídicos, sociales, culturales y afines › Profesionales de nivel medio, de servicios jurídicos, sociales y religiosos › Trabajadores y asistentes sociales de nivel medio › trabajador social/trabajadora social › trabajador de asistencia social a la infancia/trabajadora de asistencia social a la infancia ofertadas.