Europeos.es : Inicio > Trabajo en Finlandia > conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura > Kuorma-autonkuljettajia Kesätöihin Kainuuseen, 3 Paikkaa, Lassila & Tikanoja Oyj, Kajaani

Kuorma-autonkuljettajia kesätöihin Kainuuseen, 3 paikkaa, Lassila & Tikanoja Oyj, Kajaani

Oferta de trabajo de conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura en Kainuu (Finlandia)

Clasificación del trabajo: Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados › conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura.

Traducción de la profesión: Prosessi- ja kuljetustyöntekijät › Kuljetustyöntekijät › Kuorma-auton- ja linja-autonkuljettajat › Kuorma-auton ja erikoisajoneuvojen kuljettajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Yrityksen kuvaus:

Lassila & Tikanoja on palveluyritys, joka tekee kiertotaloudesta totta. L&T toimii Suomessa ja Ruotsissa. Yhtiön liikevaihto oli vuonna 2022 844,1 miljoonaa euroa ja yhtiö työllistää 8371 henkilöä.

Työn kuvaus:

L&T vastaa kymmenien tuhansien yritysten ja kotitalouksien jätehuollosta. Jalostamme vuosittain yli 200 000 tonnia jätettä uusioraaka-aineeksi - teemme esimerkiksi hillopurkeista lämpöeristettä ja autonrenkaista moottoriteitä. Etsimme nyt Ympäristöpalveluiden ammattilaisjoukkoomme

KUORMA-AUTONKULJETTAJIA

kesätöihin viemärihuollon / prosessipuhdistuksen tehtäviin Kainuun alueelle. Työ sisältää erilaisia viemärihuollon tehtäviä kuten putkistojen huoltoa, kaivojen ja erottimien tyhjennyksiä sekä suurtehoimurointeja. Työtä tehdään kuorma-auton alustalle rakennetuilla laitteilla niin yritys- kuin yksityisasikkaille. Toimipaikka sijaitsee Kajaanissa osoitteessa Elementtitie 7, 87500 Kajaani, mutta työtä tehdään myös ympäri Kainuuta. Tehtävät alkavat kevään aikana sopimuksen mukaan ja ovat määräaikaisia vuosilomien sijaisuuksia loka/marraskuun loppuun 2024.

Tehtävässä tarvitaan hyvää fyysistä kuntoa ja kuorma-auton kuljettamiseen vaadittavat pätevyydet (eli BC -ajokortti, kuljettajan ammattipätevyys), työturvallisuuskorttia sekä sopivasti myös IT -taitoja. Aikaisempi kokemus ei ole välttämättömyys tehtävään, vaan hyvän tyypin perehdytämme tehtävään.  Jos olet innokas kehittymään työssäsi, voimme tarjota myös viemärin tutkimus-/ kuvaustehtäviä. Työssä tarvitaan lisäksi innokasta asennetta, tarkkuutta sekä suomen kielen taitoa.

Tarjoamme viihtyisän työyhteisön ja vastuullisen työn. L&T:llä jokainen päivä on erilainen ja voit olla ylpeä kättesi jäljestä! Tehtävään valitulle teetämme työhöntulotarkastuksen, johon kuuluu myös huumausainetestaus.

Hae paikkaa saman tien! Hakuaika päättyy 24.3., mutta käymme hakemuksia läpi jo hakuaikana. Lisätietoja tehtävästä saat arkisin klo 8-11 työnjohtaja Juha Elfving p. 050 387 1411.

País del trabajo: Finlandia.

Región: Kainuu.

Ver 54 ofertas de trabajo en "Kainuu" (Finlandia).

Número de puestos: 3.

Empleador: Lassila & Tikanoja Oyj.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 14 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:130cf599-832d-48ae-a45e-f4138f830c67.

Ver las 57 ofertas de trabajo de Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados › conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura ofertadas.