Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Cocineros > Kuhar/kuharica

Vacantes de Cocineros en Croacia

Kuhar/kuharica

Clasificación del trabajo: Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los servicios personales › Cocineros › Cocineros.

Traducción de la profesión: Service and sales workers › Personal service workers › Cooks › Cooks.

Descripción de la oferta de trabajo:

REPUBLIKA HRVATSKA

ŽUPANIJA OSJEČKO-BARANJSKA

OSNOVNA ŠKOLA RETFALA

Kapelska 51a, 31000 Osijek

E-mail adresa škole: uredos-retfala-os.skole.hr

KLASA: 112-02/24-01/05

URBROJ: 2158-124-24-1

Osijek, 08.02.2024.

Na temelju čl. 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22, 156/23) i Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Retfala, Osijek, ravnatelj OŠ Retfala, Osijek raspisuje

NATJEČAJ

za radno mjesto

kuhara/ice: – neodređeno, puno radno vrijeme (40 sati tjedno), uz probni rad od 2 mjeseca – 1 izvršitelj/ica

Uvjeti za zasnivanje radnog odnosa: Uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa, sukladno Zakonu o radu (NN 93/14, 127/17, 98/19, 151/22, 64/23), kandidati moraju ispuniti i posebne uvjete propisane Pravilnikom o radu Osnovne škole Retfala, Osijek:

  • završena srednja škola, program kuhar, odnosno KV kuhar
  • završen tečaj higijenskog minimuma

    Uz vlastoručno potpisanu prijavu kandidati su obvezni priložiti:

  • životopis
  • presliku dokaza o stupnju i vrsti stručne spreme
  • presliku dokaza o državljanstvu (preslika osobne iskaznice, putovnice ili domovnice)
  • presliku rodnog lista
  • dokaz o evidentiranom radnom stažu (elektronički zapis ili potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje), ne stariji od dana objave natječaja
  • uvjerenje nadležnog suda da ne postoje zapreke za zasnivanje radnog odnosa u školi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi odnosno da se protiv podnositelja ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela iz čl. 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, ne starije od dana objave natječaja

    Izrazi koji se koriste u natječaju, a imaju rodno značenje koriste se neutralno i odnose se jednako na muške i na ženske osobe.

    Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola sukladno članku 13. stavku 2. Zakona o ravnopravnosti spolova (NN br. 82/08, 69/17).

    Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je uz prijavu priložiti sve propisane dokaze prema posebnom zakonu i ima prednost u odnosu na ostale kandidate pod jednakim uvjetima.

    Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN br. 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta, kao i dokaz o invaliditetu.

    Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48.f Zakona Zakona o zaštiti civilnih i vojnih invalida rata Zakona o zaštiti civilnih i vojnih invalida rata o zaštiti civilnih i vojnih invalida rata (NN br. 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 02/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19) dužan je uz prijavu priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta, potvrdu o statusu vojnog/civilnog invalida rata i dokaz o tome na koji je način prestao prethodni radni odnos.

    Kandidat koji ostvaruje prednost pri zapošljavanju prema članku 102. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (NN br. 127/17, 98/19, 84/21, 156/23) dužan je uz prijavu na natječaj dostaviti sve dokaze iz članka 103. stavka 1. navedenog Zakona koji su navedeni na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja:

    Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema članku 48. st. 1. - 3. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (NN br. 84/21) pozivaju se da prilikom prijave na natječaj osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, dostave i sve dokaze o ostvarivanju prava prednosti prilikom zapošljavanja iz stavka 1. članka 49. navedenog Zakona, a koji su navedeni na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja, poveznica:

    Rok za podnošenje prijave je osam dana od dana objave natječaja.

    Prijavu na natječaj dostaviti putem pošte ili osobno na adresu: Osnovna škola Retfala, Kapelska 51a, 31000 Osijek, s naznakom „Natječaj za radno mjesto kuhara/ice“.

    Kandidatom prijavljenim na natječaj smatrati će se samo osoba koja podnese pravodobnu i potpunu prijavu te ispunjava formalne uvjete iz natječaja.

    Osoba koja nije podnijela pravodobnu ili potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete natječaja, ne smatra se kandidatom u postupku natječaja. Škola ne obavještava ovu osobu o razlozima zašto se ne smatra kandidatom natječaja.

    Kandidat prilaže isprave u neovjerenoj preslici. Neovjerene preslike isprava Škola ne vraća kandidatu nakon završetka natječaja. Izabrani kandidat obvezan je dostaviti Školi izvornike isprava na uvid prije zaključivanja ugovora o radu.

    Prijavom na natječaj pristupnici daju izričitu privolu Osnovnoj školi Retfala, Osijek, Kapelska 51a, 31000 Osijek, da može koristiti, prikupljati, objavljivati, čuvati i obrađivati njihove osobne podatke u svrhu provedbe i realizacije natječajnog postupka sukladno propisima koji reguliraju zaštitu osobnih podataka.

    Sukladno Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Retfala, Osijek za kandidate prijavljene na natječaj koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja te čije su prijave pravodobne i potpune provesti će se pisana provjera znanja – testiranje, a potom razgovor s kandidatima koji su zadovoljili na pisanoj provjeri znanja. Smatra se da je kandidat zadovoljio ako ima najmanje 60% bodova na pisanoj provjeri znanja.

    Područja provjere kandidata, pravni i drugi izvori za pripremu kandidata za postupke vrednovanja, vrijeme i mjesto održavanja postupaka vrednovanja kao i druge obavijesti vezane uz natječaj, biti će objavljeni na mrežnoj stranici Osnovne škole Retfala, Osijek

    http://os-retfala-os.skole.hr/natjecaji/objavljeni_natjecaji u rubrici pod nazivom „NATJEČAJI ZA RADNA MJESTA“.

    O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni na mrežnoj stranici Osnovne škole Retfala, Osijek http://os-retfala-os.skole.hr/natjecaji/objavljeni_natjecaji u rubrici pod nazivom „NATJEČAJI ZA RADNA MJESTA“ u roku od 15 dana od dana donošenja odluke o izboru kandidata.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Segundo ciclo de enseñanza secundaria.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA RETFALA.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Kapelska 51a, 31000 Osijek

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 11 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:2453059.

Ver las 161 ofertas de trabajo de Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los servicios personales › Cocineros › Cocineros ofertadas.