Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Maestros preescolares > Odgojitelj / Odgojiteljica Predškolske Djece

ODGOJITELJ / ODGOJITELJICA PREDŠKOLSKE DJECE. Croacia

Ofertas de trabajo de Maestros preescolares en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Early childhood educators.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 24. i članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (NN 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22, 101/23), Upravno vijeće dječjeg vrtića „Jelsa“ raspisuje natječaj za radno mjesto

ODGOJITELJ/ICA PREDŠKOLSKE DJECE (m/ž)

na neodređeno puno radno vrijeme u Dječjem vrtiću „JELSA“

  • pet (5) izvršitelja/ica na neodređeno puno radno vrijeme

Uvjeti za radno mjesto:

  • kandidati moraju ispunjavati uvjete prema članku 24. i članku 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (NN 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22, 101/23), Pravilniku o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u dječjem vrtiću (NN 133/97) i Pravilniku o unutarnjem ustrojstvu i načinu rada Dječjeg vrtića „Jelsa“.

Poslove odgojitelja djece od navršenih šest mjeseci života do polaska u osnovnu školu može obavljati osoba koja je završila studij odgovarajuće vrste za rad na radnome mjestu odgojitelja, a koji može biti:

a) preddiplomski sveučilišni studij,

b) preddiplomski stručni studij,

c) studij kojim je stečena viša stručna sprema u skladu s ranijim propisima,

d) diplomski sveučilišni studij,

e) specijalistički diplomski stručni studij.

  • Položen stručni ispit
  • Zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova
  • Da nije pravomoćno osuđivan/a za kaznena djela iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju

Probni rad: 60 dana

Uz prijavu na natječaj potrebno je priložiti sljedeću dokumentaciju:

  • Životopis
  • Dokaz o vrsti i stupnju stručne spreme (diploma)
  • Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za odgojitelja/icu predškolske djece
  • Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti radnika temeljem čl. 24. St. 2. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju
  • Uvjerenje o nekažnjavanju sukladno čl.25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, ne starije od 6 mjeseci do dana isteka roka za podnošenje prijave
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata/kinje ne vodi kazneni postupak u smislu čl.25 st.2.
  • uvjerenje nadležnog prekršajnog suda da se protiv kandidata/kinje ne vodi prekršajni postupak u smislu čl.25 st.4.
  • Potvrda nadležnog Centra za socijalnu skrb da kandidat nema izrečenu mjeru za zaštitu dobrobiti djeteta iz članka 25. stavak 10. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju
  • Rodni list
  • Dokaz o radnom statusu (potvrda o podatcima evidentiranim u matičnoj evidenciji HZMO)

    Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju posebnog zakona, u prijavi su dužni pozvati se na to pravo te dostaviti dokaze o priznavanju posebnog statusa, te dokaz o načinu prestanka radnog odnosa kod prethodnog poslodavca.

    Kandidat koji može ostvariti pravo prednosti sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17,98/19, 84/21), članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19), članku 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (NN 84/21) te članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18, 32/20), dužan se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

    Da bi kandidat ostvario pravo prednosti pri zapošljavanju, osoba iz članka 102. stavaka 1. – 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19, 84/21) koji u trenutku podnošenja prijave ispunjava uvjete za ostvarivanje toga prava dužni su uz prijavu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja te ovisno o kategoriji koja se poziva na prednost pri zapošljavanju priložiti sve potrebne dokaze dostupne na poveznici ministarstva hrvatskih branitelja https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843.

    Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 27/93,58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19), uz prijavu na natječaj dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje, odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, te dokaz o tome na koji način je prestao radni odnos.

    Da bi kandidat ostvario pravo prednosti pri zapošljavanju, osoba iz članka 48. stavaka 1. – 2. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (NN 84/21) koji u trenutku podnošenja prijave ispunjava uvjete za ostvarivanje toga prava dužni su uz prijavu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja te ovisno o kategoriji koja se poziva na prednost pri zapošljavanju priložiti sve potrebne dokaze dostupne na poveznici ministarstva hrvatskih branitelja https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 .

    Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18, 32/20), uz prijavu na natječaj dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom. Dokaz o invaliditetu smatraju se javne isprave na temelju kojih se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom iz članka 13. navedenog Zakona.

    U skladu sa uredbom Europske unije 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. godine te Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/18), prijavom na natječaj kandidat/kinja daje privolu za prikupljanje i obradu podataka iz natječajne dokumentacije, a sve u svrhu provedbe natječaja za zapošljavanje.

    Na natječaj se mogu prijaviti kandidati oba spola, sukladno čl. 13. st. 2. Zakona o ravnopravnosti spolova (NN 82/08, 69/17).

    Upravno vijeće Dječjeg vrtića „Jelsa“ Jelsa, zadržava pravo poništenja natječaja.

    Prijave na natječaj se dostavljaju u zatvorenoj omotnici s naznakom „za natječaj“ na adresu:

    DJEČJI VRTIĆ „JELSA“, Jelsa 194, 21465 Jelsa (Za natječaj)

    Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

    Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objavljivanja natječaja na www.dvjelsa.hr (mrežna stranica Vrtića), mrežnim stranicama HZZ-a, te oglasnoj ploči Vrtića i HZZ-a.

    Natječaj je objavljen 10.05.2024. godine i vrijedi do 18.05.2024.

    Jelsa, 09.05.2024.

País del trabajo: Croacia.

Número de puestos: 5.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Empleador: DJEČJI VRTIĆ JELSA.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Dječji vrtić Jelsa, Jelsa 194, 21465 Jelsa

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 16 de Mayo de 2024, y con identificador de la vacante:2502964.

Ver las 142 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares ofertadas.