Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Bomberos > Vatrogasac (m/ž)

Oferta de empleo en Croacia de Bomberos

Vatrogasac (m/ž)

Clasificación del trabajo: Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Personal de los servicios de protección › Personal de los servicios de protección › Bomberos.

Traducción de la profesión: Service and sales workers › Protective services workers › Protective services workers › Fire-fighters.

Descripción de la oferta de trabajo:

Prema odredbama članka 33.st. 1. t. 15. Statuta i članka 5. Pravilnika o radu Muzeja suvremene umjetnosti, temeljem odluke ravnateljice Muzeja suvremene umjetnosti, raspisuje se

N A T J E Č A J

za zasnivanje radnog odnosa na radnom mjestu

VATROGASAC (M/Ž)   (1 izvršitelj/ica, na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom)

Uvjeti: SSS  (vatrogasac ili vatrogasni tehničar), uvjeti prema čl. 51.st. 1.  Zakona o vatrogastvu (NN 125/19, 155/23):

- hrvatsko državljanstvo

- stečena kvalifikacija na razinama 4.1. ili 4.2. prema Hrvatskom kvalifikacijskom okviru (HKO-u) ili stečena kvalifikaciju vatrogasnog smjera

- posebno zdravstveno stanje i psihička sposobnost za obavljanje vatrogasne djelatnosti što se dokazuje potvrdom ovlaštene zdravstvene ustanove

- posebno propisana razinu tjelesne i motoričke sposobnosti

- kandidat ne smije biti kažnjavan za kaznena djela protiv života i tijela (glava X.), kaznena djela protiv opće sigurnosti (glava XXI.), kaznena djela protiv imovine (glava XXIII.) i kaznena djela protiv službene dužnosti (glava XXVIII.), a koja su propisana Kaznenim zakonom (Narodne novine br. 125/11., 144/12., 56/15., 61/15., 101/17., 118/18. i 126/19)

- kandidat ne smije biti kažnjavan za kaznena djela protiv života i tijela (glava X.), kaznena djela protiv opće sigurnosti, ljudi imovine (glava XX.) i kaznena djela protiv službene dužnosti (glava XXV.), a koja su propisana Kaznenim zakonom (Narodne novine br. 110/97., 27/98. - ispravak, 50/00., 129/00., 51/01.,111/03., 190/03., 105/04., 84/05., 71/06., 110/07., 152/08., 57/11.,77/11. i 143/12.),

- najmanje jedna godina iskustva na poslovima vatrogasca

Uz  pisanu i vlastoručno potpisanu prijavu potrebno je priložiti preslike sljedećih dokumenata:

• životopis

• dokaz o stručnoj spremi

• potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (ne starije od 30  dana)

• domovnica i osobna iskaznica

• važeća potvrda ovlaštene zdravstvene ustanove o zdravstvenom stanju i psihičkoj sposobnosti za obavljanje vatrogasne djelatnosti

• uvjerenje  nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak

Prednost pri zasnivanju radnog odnosa na radnom mjestu vatrogasca pod jednakim uvjetima ima osoba koja je najmanje dvije godine obavljala poslove dobrovoljnog vatrogasca.

Kandidati  koji prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju dužni su se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo i priložiti potrebne dokaze kojima dokazuju pravo prednosti  te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rada i članovima njihovih obitelji (“Narodne novine” br. 121/17, 98/19 i 84/21) uz prijavu na natječaj  dužni su priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze na dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju- ZOHBDR 2021.pdf (gov.hr)

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanja sukladnu članku 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (“Narodne novine”  br. 84/21) uz prijavu na natječaj dužni su priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze iz članka 49. citiranog Zakona, dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju- Zakon o civilnim stradalnicima iz DR.pdf (gov.hr)

Na natječaj se pod ravnopravnim uvjetima mogu prijaviti osobe oba spola.

Osobni podaci podnositelja prijave dostupni iz prijave, kao i osobni podaci dostupni iz gore navedenih priloga uz prijavu na natječaj, prikupljaju se i obrađuju isključivo za potrebe provedbe javnog natječaja.

Prijavom na natječaj kandidati su izričito suglasni da Muzej suvremene umjetnosti kao voditelj obrade može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provođenja natječajnog postupka, sukladno odredbama Opće uredbe (EU) 2016/679 Europskog parlamenta i vijeća od 27. travnja 2016. o zaštiti pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka te o stavljanju van snage Direktove 95/46/EZ (Opća uredba o zaštiti podataka) SL EU L119 i Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (Narodne novine br. 42/18).

Rok za podnošenje prijava je 12. travnja 2024.

Prijave na natječaj s obveznom dokumentacijom dostavljaju se osobno u tajništvo MSU-a ili poštom na adresu:

Muzej suvremene umjetnosti, Avenija Dubrovnik 17, 10010 Zagreb (s naznakom „za natječaj – vatrogasac“).

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

O rezultatu natječaja kandidati/kinje će biti obaviješteni u roku od 8 dana od dana izbora.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación postsecundaria no terciaria.

Experiencia: 1 años.

Empleador: MUZEJ SUVREMENE UMJETNOSTI.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Avenija Dubrovnik 17, 10010 Zagreb

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 29 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2479765.

Ver las 10 ofertas de trabajo de Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Personal de los servicios de protección › Personal de los servicios de protección › Bomberos ofertadas.