Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Conductores de camiones pesados > Vozač / Vozačica Specijalnog Vozila ''pauk''

VOZAČ / VOZAČICA SPECIJALNOG VOZILA ''PAUK''. Croacia

Ofertas de empleo de Conductores de camiones pesados en Croacia

Clasificación del trabajo: Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados.

Traducción de la profesión: Plant and machine operators and assemblers › Drivers and mobile plant operators › Heavy truck and bus drivers › Heavy truck and lorry drivers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Opis poslova:

  • upravljanje specijalnim vozilom ''pauk'' te dizalicom za premještaj sukladno specifičnim znanjima i kvalifikacijama, prema pravilima struke; odgovornost za primjenu mjera zaštite na radu cjelokupne posade specijalnog vozila ''pauk''; odgovornost za kontrolu tehničke ispravnosti vozila i obveze prijave svakog kvara ili nedostatke voditelju; po dobivanju naloga za nepropisno parkirano vozilo davanje operativnog naloga za postupanje pomoćniku vozača i obavljanje pripreme za radnju podizanja i odvoza vozila; odgovornost za procjenu tehničke mogućnosti izvršenja radnje podizanja vozila; odgovornost za racionalna i učinkovit rad posade vozila; uredno vođenje potrebne dokumentacije i radnih naloga; pri vraćanju i primanju vozila posebno kontroliranje ukupne čistoće i urednosti vozila za koje je zadužen; obavljanje i svih ostalih poslova prema nalogu neposredno nadređenog te poduzimanje aktivnosti i radnji potrebnih za obavljanje naprijed opisanih poslova radnog mjesta.

RIJEKA plus d.o.o., Blaža Polića 2, Rijeka, OIB: 83938812619, objavljuje

OGLAS

Za prijem radnika u radni odnos na neodređeno vrijeme uz probni rad od 3 mjeseca za sljedeće radno mjesto:

Vozač/Vozačica specijalnog vozila ''pauk'' (m/ž) – 1 izvršitelj

Mjesto rada: RIJEKA, PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA

Broj traženih radnika: 1

Vrsta zaposlenja: Neodređeno vrijeme uz probni rad od 3 mjeseca, SSS/stručna osposobljenost

Radno vrijeme: Puno radno vrijeme

Smještaj: Nema smještaja

Naknada za prijevoz: U cijelosti

Uvjet za radno mjesto:

  • SSS ili stručna osposobljenost, Vozač motornih vozila
  • Etičnost
  • Osposobljenost za rad na računalu
  • Vozačka dozvola C kategorije

  • Najmanje 1 (jedna) godina radnog iskustva
  • Poželjno je da je kandidat osposobljen za rukovanje auto dizalicom, ali nije uvjet

Za kandidate koji udovolje uvjetima iz natječaja provest će se postupak probne vožnje.

Ponudi treba priložiti sljedeće dokumente:

  • molba
  • životopis
  • preslika domovnice/osobne iskaznice
  • preslika svjedodžbe/diplome, odnosno potvrda o stečenoj stručnoj spremi
  • uvjerenje o nekažnjavanju (ne starije od 6 mjeseci)
  • potvrda o stažu (izvadak iz elektroničkog zapisa Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje)
  • preslika vozačke dozvole

Kandidati koji imaju zakonom određene prednosti:

Kandidat koji ostvaruje pravo na prednost pri zapošljavanju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19, 84/21), dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Uz prijavu na javni natječaj dužan je priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta: dokaze o ispunjavanju formalno-pravnih uvjeta natječaja (koji se traže za sve kandidate) i dokaze kojima dokazuje da ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju.

Dokazi koje je osoba uz prijavu na natječaj dužna dostaviti kako bi ostvarila pravo prednosti pri zapošljavanju jesu sljedeći:

  • rješenje o priznatom statusu hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata, odnosno potvrdu o priznatom statusu hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata ili dragovoljca iz Domovinskog rata,
  • dokaz o nezaposlenosti – potvrda Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podatcima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje ili potvrda odnosno elektronički zapis Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, ne starija od mjesec dana,
  • preslika pravomoćnog rješenja, odluke ili drugog pravnog akta o prestanku prethodnog zaposlenja,
  • dokaz o oduzetoj roditeljskoj skrbi kad se prijavljuje dijete smrtno stradaloga ili nestaloga hrvatskoga branitelja iz Domovinskog rata bez roditeljske skrbi,
  • potvrda poslodavca da radno mjesto osobe ne odgovara njegovoj stručnoj spremi (u slučaju kad se na natječaj ili oglas javlja zaposleni hrvatski branitelj ili član njegove obitelji),
  • preslika pravomoćnog rješenja o priznatom pravu na novčanu naknadu iz članka 107. Zakona o hrvatskim braniteljima ili prava na zajamčenu minimalnu naknadu (ako se na natječaj javljaju djeca živućih hrvatskih branitelja),
  • potvrda o broju dana sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske (u slučaju kad se na natječaj javlja hrvatski branitelj ili dijete živućeg hrvatskog branitelja),
  • rodni list (ako se na natječaj javlja dijete hrvatskog branitelja),
  • rješenje o priznatom statusu člana obitelji smrtno stradalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata,

Popis dokumenata potrebnih za ostvarivanje prednosti pri zapošljavanju dostupni su na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno čl. 9 Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, dužni su se pozvati na čl. 9. istog zakona te uz dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja priložiti dokaze o priznatom statusu osobe sa invaliditetom sukladno Pravilniku o sadržaju i načinu vođenja očevidnika zaposlenih osoba s invaliditetom.

Posebne odredbe o načinu izbora:

Poslodavac zadržava pravo za izbor kandidata provesti pisano ili usmeno testiranje odnosno provjeru znanja iz područja djelatnosti za radno mjesto za koje se natječaj provodi.

Kandidat koji ne pristupi razgovoru/provjeri/testiranju smatra se da je povukao prijavu i više se ne smatra kandidatom prijavljenim na natječaj.

Kandidati će biti pozivani na razgovor i/ili testiranje i/ili provjeru znanja, sposobnosti i vještina bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta putem elektroničke pošte i/ili broja telefona/mobitela kandidata koji su naveli u prijavi.

Poslodavac pridržava pravo, djelomično ili u cijelosti, u svako vrijeme poništiti ovaj natječaj ili pojedinu točku natječaja, odnosno ne donijeti odluku o izboru kandidata, bez obveze obrazlaganja svoje odluke i bez ikakve odgovornosti prema prijavljenim kandidatima.

Kandidati će o tijeku i rezultatima natječaja biti obavješteni putem službene internetske stranice Rijeka Plus d.o.o., odnosno o rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 15 dana od dana donošenja odluke o izboru.

Nepravovremene i nepotpune prijave neće se uzimati u obzir.

Objava, način i mjesto dostave prijave:

Prijave na natječaj dostavljaju se na adresu Blaža Polića 2/III, 51000 Rijeka, s naznakom „Za natječaj – Vozač/Vozačica specijalnog vozila ''pauk'“.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Segundo ciclo de enseñanza secundaria.

Experiencia: 1 años.

Con permiso de conducir: c.

Empleador: RIJEKA plus d.o.o..

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: BLAŽA POLIĆA 2/III, 51000 RIJEKA

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 18 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:2490113.

Ver las 120 ofertas de trabajo de Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados ofertadas.