Europeos.es : Inicio > Trabajo en Finlandia > supervisor de montaje de maquinaria/supervisora de montaje de maquinaria > Aluepäällikkö, Propulsiolaitteet, Rauma Marine Constructions Oy, Rauma

Aluepäällikkö, propulsiolaitteet, Rauma Marine Constructions Oy, Rauma

Búsqueda de supervisor de montaje de maquinaria/supervisora de montaje de maquinaria en Satakunta (Finlandia)

Clasificación del trabajo: Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de las ciencias y la ingeniería de nivel medio › Supervisores en ingeniería de minas, de industrias manufactureras y de la construcción › Supervisores de industrias manufactureras › supervisor de montaje industrial/supervisora de montaje industrial › supervisor de montaje de maquinaria/supervisora de montaje de maquinaria.

Traducción de la profesión: Asiantuntijat › Luonnontieteiden ja tekniikan asiantuntijat › Työnjohtajat kaivos-, teollisuus- ja rakennustoiminnassa › Teollisuuden työnjohtajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Aluepäällikkönä päätehtäväsi on vastata kokonaisvaltaisesti oman alueesi osalta asennustöiden teknisestä toteutuksesta, koordinoimisesta ja etenemisen aikataulu- ja kustannusseurannasta asennusvaiheen aikana. Ennen asennusvaihetta osallistut sopimusten valmisteluun, suunnitteluaineiston katselmointiin ja tarvittaessa tehdaskokeisiin sekä vastaat asennustöiden suunnittelusta ja resursoinnista yhteistyössä Kuljetuskoneistot -tiimipäällikön ja mahdollisen asennukset suorittavan alihankkijan kanssa.

Vastuualueesi on laivan kuljetuskoneiston asennustyöt sisältäen projektista riippuen propulsiolaitteet, peräsimet, evävakaimet, akselijohto, vaihde, turbiini, pääkoneiden paikalleen asennus ja linjaus, sekä muita mahdollisia raskaskoneasennuksia. Aluepäällikön tehtävään sisältyy päivittäistä laivan rakennustyömaalla läsnäoloa ja asennustöissä päivittäin esille tulevien haasteiden ratkaisemista. Päivittäisenä työparina sinulla on kuljetuskoneistojen asennukset tunteva työnjohtaja, joka toimii laivan rakennustyömaalla asennusvalvojana ja raportoi sinulle.

Asennustöiden koordinoimisen lisäksi tehtävä sisältää mm. tarvittavien materiaalien ja muuta työn edellytysten varmistamista, laadun varmistamista ja seurantaa sekä HSE:n toteutumisen työmailla. Sidosryhminä sinulla on RMC:n muu organisaatio mm. tuotanto, suunnittelu ja toimitusketjun hallinta sekä ulkoiset verkostot ja toimittajat. Tehtävässä raportoit tuotantopäällikölle.

Pätevyysvaatimuksena on soveltuva AMK-tutkinto tai soveltuva DI- tutkinto sekä aikaisempaa työkokemusta propulsiolaitteista. Odotamme sinulta aktiivisuutta ja oma-aloitteisuutta sekä toimivaa yhteistyötä sisäisten- ja ulkoisten verkostojen kanssa. Työssä vaaditaan sekä suomen- että englanninkielen osaamista. Tehtävä ei sisällä linjaesihenkilövastuuta.

Tarjoamme sinulle kiinnostavan ja vastuullisen tehtävän nuoressa ja voimakkaasti kehittyvässä yrityksessä. Meillä olet arvostettu osa työyhteisöä.

Lisätietoja tehtävästä antaa konevarustelun osastopäällikkö Mari Hovi. Marin tavoitat numerosta 041 731 4998.

Mikäli kiinnostuit tehtävästä, täytä sähköinen hakemuslomake 12.5.2024 mennessä. Hae tehtävää pian, sillä aloitamme haastattelut pikimmiten ja tehtävät täytetään heti soveltuvan henkilön löydyttyä.

7,5h

País del trabajo: Finlandia.

Región: Satakunta.

Ver 131 ofertas de trabajo en "Satakunta" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: Rauma Marine Constructions Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 23 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:959622d8-35f1-4b3c-964a-4bfd469499dc.

Ver las 9 ofertas de trabajo de Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de las ciencias y la ingeniería de nivel medio › Supervisores en ingeniería de minas, de industrias manufactureras y de la construcción › Supervisores de industrias manufactureras › supervisor de montaje industrial/supervisora de montaje industrial › supervisor de montaje de maquinaria/supervisora de montaje de maquinaria ofertadas.