Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Profesionales en derecho > Tajnik/ca

TAJNIK/CA. Croacia

Trabajos de Profesionales en derecho en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Profesionales en derecho › Profesionales en derecho no clasificados bajo otros epígrafes.

Traducción de la profesión: Professionals › Legal, social and cultural professionals › Legal professionals › Legal professionals not elsewhere classified.

Descripción de la oferta de trabajo:

1. NAZIV RADNOG MJESTA: TAJNIK/ICA

2. BROJ IZVRŠITELJA(m/ž): 1 (jedan)

3. VRSTA RADNOG ODNOSA: na određeno vrijeme s punim radnim vremenom, zamjena

4. UVJETI:

Sukladno čl. 8. Pravilnika o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u dječjem vrtiću (Nn., br. 133/97) i čl. 6. st. 2. točka 1., Pravilnika o unutarnjem ustrojstvu i načinu rada Dječjeg vrtića „Petar Pan“.

• VSS diplomirani pravnik ili VŠS upravni pravnik - ( pod VSS podrazumijeva se završen odgovarajući preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij pravne struke, kao i visoka stručna sprema koju je radnik stekao sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju. Pod VŠS podrazumijeva se završen odgovarajući preddiplomski sveučilišni studij ili stručni studij u trajanju od najmanje tri godine, odnosno viša stručna sprema koju je radnik stekao sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju.)

• poznavanje rada na osobnom računalu

• jedna godina radnog iskustva

• probni rad 30 dana

5. PRIJAVA NA NATJEČAJ mora biti vlastoručno potpisana, sadržavati naznaku radnog mjesta i vrste radnog odnosa za koje se prijavljuje te sljedeće priloge:

1. dokaz o stručnoj spremi: preslika diplome odnosno istovrsne isprave o stečenom stručnom/akademskom zvanju/nazivu,

2. uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak prema članku 25. stavak 2. ZOPOO - ne starije od dana objave natječaja,

3. uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak prema članku 25. stavak 4. ZOPOO - ne starije od dana objave natječaja,

4. ERPS (elektronički zapis radno-pravnog statusa) odnosno potvrda Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje – ne stariji od dana objave natječaja,

5. potvrda Hrvatskog zavoda za socijalni rad (prema mjestu stanovanja/prebivališta) da kandidatu nisu izrečene zaštitne mjere prema članku 25. st.10. ZOPOO ne starija od dana objave natječaja

6. dokaz o državljanstvu (preslika),

7. životopis

8. vlastoručno potpisanu izjavu o poznavanju rada na osobnom računalu ili drugi odgovarajući dokaz.

Kandidat koji je stekao obrazovnu kvalifikaciju u inozemstvu dužan je uz prijavu na natječaj priložiti rješenje određenog visokog učilišta o priznavanju potpune istovrijednosti u skladu sa Zakonom o priznavanju istovrijednosti stranih školskih svjedodžbi i diploma ili rješenje Agencije za znanost i visoko obrazovanje o stručnom priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije u skladu sa Zakonom o priznavanju inozemnih obrazovnih kvalifikacija te u skladu sa Zakonom o reguliranim profesijama i priznavanju inozemnih stručnih kvalifikacija rješenje Ministarstva znanosti i obrazovanja o priznavanju inozemne stručne kvalifikacije radi pristupa reguliranoj profesiji.

Kandidat predložen za izbor, ako nema utvrđenu zdravstvenu sposobnost za obavljanje poslova, bit će upućen na zdravstveni pregled radi njenog utvrđivanja.

6. PREDNOST PRI ZAPOŠLJAVANJU

Kandidati koji prema posebnim propisima ostvaruju prednost pri zapošljavanju pod jednakim uvjetima, dužni su tu prednost u potpunosti dokazati kako je istima utvrđeno.

Nezaposlene osobe iz članka 102. stavak 1., redoslijedom točke a) do točke k), odnosno zaposlene osobe iz stavka 2. iste odredbe Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji („Narodne novine“, broj 121/17 – nastavno: ZOPHBDR), osim traženih dokaza o ispunjavanju uvjeta iz točke 5. ovog natječaja, u svrhu ostvarivanja prava prednosti pri zapošljavanju, prijavi su obvezni priložiti i dokaze propisane člankom 103. stavak 1. ZOPHBDR, dostupne na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“, broj 157/13, 152/14, 39/18), dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i, uz ostale dokaze o ispunjavanju uvjeta iz točke 5. ovog natječaja, priložiti dokaz o invaliditetu sukladno članku 9. stavak 2. i stavak 3. odnosno dokaz o načinu prestanka radnog odnosa kod posljednjeg poslodavca (pravni akt o prestanku radnog odnosa: odluka, obavijest, sporazum), sukladno stavku 18. i stavku 19. ovog zakona.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju iz članka 48.f stavak 1. Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata („Narodne novine“, broj 33/92, 57/92, 77/92, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 94/01 - Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, 103/03, 148/13, 98/19), pod uvjetom da nema kandidata koji ostvaruju prednost temeljem ZOPHBDR, uz ostale dokaze o ispunjavanju uvjeta iz točke 5. ovog natječaja, obvezni su priložiti i dokaz o priznatom statusu prednosti (potvrda nadležnog ureda državne uprave).

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju iz članka 48. stavak 1. i stavak 2. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“, broj 84/21) uz ostale dokaze o ispunjavanju uvjeta iz točke 5. ovog natječaja, obvezni su priložiti i ostale dokaze prema članku 49. stavak 1. ovog zakona o priznatom statusu prednosti. Poveznica ministarstva - https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf

7. Dječji vrtić „Petar Pan“ zadržava pravo izabranog kandidata tražiti potpisivanje izjave o nepostojanju zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 25. ZOPOO odnosno izvršiti provjeru kod nadležnih institucija po službenoj dužnosti.

8. Prijave s traženim prilozima iz točke 5. odnosno točke 7. ovog natječaja potrebno je dostaviti preporučenom poštom ili osobno na adresu:

DJEČJI VRTIĆ „PETAR PAN“

Španovićeva 18

10 000 Zagreb

uz naznaku : „ZA NATJEČAJ – TAJNIK/ICA- na određeno - zamjena“

9. Prijave koje nisu u skladu s ovim natječajem odnosno nepravodobne i neuredne, kao niti one primljene elektronskim putem, neće biti razmatrane.

Urednom prijavom smatrat će se pravodobna potpisana prijava kandidata koji ispunjava formalne uvjete natječaja te koja sadrži sve tražene priloge i podatke, a koja je poslana na iznad navedeni način.

10. Rok za podnošenje prijava je osam dana od dana objave natječaja prema članku 26. stavak 3. ZOPOO.

U skladu s člankom 13. stavak 3. Zakona o ravnopravnosti spolova („Narodne novine“, broj 82/08, 69/17) prijaviti se mogu kandidati oba spola.

Izrazi iz teksta natječaja rodnog značenja koriste se neutralno i jednako su primjenjivi na muški i ženski rod.

11. Obavijest o rezultatima natječaja biti će objavljena na mrežnoj stranici Dječjeg vrtića Petar Pan:

https://vrtic-petarpan.zagreb.hr/default.aspx?id=264, u roku od 8 dana od dana donošenja odluke, a najkasnije u roku 60 dana od dana objave natječaja te se kandidati neće pojedinačno obavještavati o ishodu natječaja.

U skladu sa Uredbom EU 20167679 Europskog parlamenta i Vijeća od 17.04.2016. te Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka (NN 42/18) prijavom na natječaj osoba daje privolu za prikupljanje i obradu podataka iz natječajne dokumentacije, a sve u svrhu provedbe natječaja za zapošljavanje.

Natječaj vrijedi od 15.4.2024. do 23.4.2024.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Experiencia: 1 años.

Empleador: DJEČJI VRTIĆ'PETAR PAN'.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: Španovićeva 18, 10 000 Zagreb

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 20 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:2489895.

Ver las 97 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Profesionales en derecho › Profesionales en derecho no clasificados bajo otros epígrafes ofertadas.