Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Maestros preescolares > Odgojitelj/odgojiteljica Predškolske Djece

ODGOJITELJ/ODGOJITELJICA PREDŠKOLSKE DJECE. Croacia

Ofertas de Maestros preescolares en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Early childhood educators.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju čl.26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (NN br. 10/97, 107/07 i 94/13, 57/22, 101/23) i Odluke Upravnog vijeća Dječjeg vrtića Đurmanec raspisuje se

NATJEČAJ

za ODGOJITELJA – 1 izvršitelj/ica na određeno, puno radno vrijeme, 40 sati tjedno.

Uvjeti za navedeno radno mjesto su: prema članku 24. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju i to:

Poslove odgojitelja djece od navršenih šest mjeseci života do polaska u osnovnu školu može obavljati osoba koja je završila studij odgovarajuće vrste za rad na radnome mjestu odgojitelja, a koji može biti:

a) preddiplomski sveučilišni studij,

b) preddiplomski stručni studij,

c) studij kojim je stečena viša stručna sprema u skladu s ranijim propisima,

d) diplomski sveučilišni studij,

e) specijalistički diplomski stručni studij.

Pristupnici na natječaj moraju ispunjavati uvjete iz članka 25. Zakonu o predškolskom odgoju i obrazovanju.

Uz vlastoručno potpisanu pisanu zamolbu kandidati su dužni priložiti sljedeću dokumentaciju, u presliku:

  • životopis
  • presliku dokaza o stručnoj spremi,
  • elektronički zapis od HZMO (ne stariji od dana objave natječaja)
  • uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti radnika (prilikom eventualnog zaposlenja kandidata poslodavac utvrđuje zdravstvenu sposobnost radnika),
  • uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi postupak za kazneno djelo navedeno u čl. 25. Zakona, ne starije od dana objave natječaja,
  • uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi postupak za prekršaj naveden u čl. 25. Zakona, ne starije od dana objave natječaja,
  • potvrda Centra za socijalnu skrb (prema mjestu stanovanja) da kandidatu nisu izrečene mjere iz članka 25. Zakona, ne starija od dana objave natječaja,
  • izjava kandidata o nepostojanju zapreka iz čl. 25. Zakona za prijem u radni odnos (vlastoručno potpisana),
  • presliku dokaza o državljanstvu,
  • presliku rodnog lista.

U skladu sa Zakonom o ravnopravnosti spolova na natječaj se mogu javiti osobe obaju spolova koje ispunjavaju propisane uvjete. Prilikom zapošljavanja oba spola su u ravnopravnom položaju.

Kandidati koji mogu ostvariti pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 102. Zakona o braniteljima iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine 121/2017), članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03 i 148/13), članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13 i 152/14) dužni su se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o utvrđenom invaliditetu, odnosno drugu javnu ispravu o invaliditetu, na temelju koje se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.).

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju temeljem Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (NN 121/17) dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, dostaviti sve potrebne dokaze iz članka 103. navedenog Zakona. Dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju dostupni su na internet stranici Ministarstva hrvatskih branitelja https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata, uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti rješenje ili potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, izjavu da do sada nisu koristili pravo prednosti pri zapošljavanju po toj osnovi te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.)

Prijavom na oglas podnositelji prijave su izričito suglasni da Dječji vrtić Đurmanec, kao voditelj zbirke osobnih podataka, može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe postupka zapošljavanja sukladno propisima koji uređuju zaštitu osobnih podataka.

Prijave s dokumentacijom o ispunjavanju uvjeta podnose se do 18.4.2024. god. na adresu:

Dječji vrtić Đurmanec, Đurmanec 49 A, 49 225 – uz naznaku: za Natječaj – odgojitelj.

Kandidati koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja će biti pozvani na razgovor (intervju).

Termini razgovora biti će objavljeni najmanje tri dana prije održavanja na mrežnoj stranici dječjeg vrtića Đurmanec: www.djecji-vrtic-djurmanec.hr

O rezultatima provedenog natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od osam (8) dana od dana donošenja odluke o odabiru kandidata na sjednici Upravnog vijeća Vrtića putem mrežne stranice Vrtića.

Nakon izvršenog natječaja ne mora se izvršiti izbor te se u tom slučaju donosi odluka o poništenju natječaja.

Sve informacije mogu se dobiti na tel: 049/346-346.

Zakašnjele prijave kao i prijave bez dokaza o ispunjenju traženih uvjeta neće se razmatrati.

Oglas je objavljen na oglasnoj ploči Dječjeg vrtića Đurmanec, web stranici Vrtića i Hrvatskom zavodu za zapošljavanje dana 10.4.2024. god.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Empleador: Dječji vrtić Đurmanec.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: Đurmanec 49A 49 225 Đurmanec

Zamolba: Đurmanec 49a Đurmanec 49225

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 16 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:2487531.

Ver las 135 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares ofertadas.