Europeos.es : Inicio > Empleo en Finlandia > operario especializado en engranajes de automoción/operaria especializada en engranajes de automoción > Cnc-machinists / Cnc-koneistajia, Pori

CNC-machinists / CNC-koneistajia, Pori. Satakunta. Finlandia

Oferta de trabajo en Satakunta (Finlandia) de operario especializado en engranajes de automoción/operaria especializada en engranajes de automoción

Clasificación del trabajo: Oficiales, operarios y artesanos de artes mecánicas y de otros oficios › Oficiales y operarios de la metalurgia, la construcción mecánica y afines › Herreros, herramentistas y afines › Reguladores y operadores de máquinas herramientas › operario especializado en engranajes de automoción/operaria especializada en engranajes de automoción.

Traducción de la profesión: Rakennus-, korjaus- ja valmistustyöntekijät › Konepaja- ja valimotyöntekijät sekä asentajat ja korjaajat › Sepät, työkaluntekijät ja koneenasettajat › Koneenasettajat ja koneistajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

We are looking for competent and motivated people to join our customer's team as a CNC-machinist.

As a machinist, you will work as part of production, where parts of metal are manufactured according to working drawings, mainly using CNC machining centers. The manufacture of parts can be single pieces or serial production. You are able to plan the sequence of different work phases and use different materials. You are also able to measure devices and methods safely.

WE REQUIRE:

- Previous experience in CNC machining (milling or turning).

- Willingness to work in shifts.

- A positive attitude to work. We value punctual character, problem-solving ability, and the desire to learn new things.

WE OFFER:

- A modern work environment, versatile and challenging tasks.

- Competitive salary; 16-18€/hour + shift work supplement in the evening shift (at 2pm-10pm) 1,32€/hour and in the night shift (at 10pm-6am) 2,44€/hour + multimachine supplement 1,00€/hour.

- Accommodation (provided by employer, paid by employee).

- Flexible starting date

Purso-Tools Oy is located in west coast of Finland in a town called Pori. Purso-Tools is the world's leading manufacturer of heavy-duty engine components and main products are camshafts, connecting rods and cylinder heads. The comprehensive machinery, systems, and know-how of the 70-person organization represent the absolute top of their field.

Haemme asiakkaallemme osaavia ja motivoituneita CNC-koneistajia.

Koneistajana työskentelet osana tuotantoa, jossa valmistetaan osia metallista työpiirrustusten mukaisesti pääsääntöisesti käyttäen CNC- työstökeskuksia. Osien valmistus voi olla yksittäiskappaleiden tekemistä tai sarjavalmistusta. Osaat suunnitella eri työvaiheiden järjestyksen sekä käyttää alan materiaaleja, mittalaitteita ja menetelmiä turvallisesti.

ODOTAMME SINULTA:

- Aikaisempaa kokemusta CNC-koneistuksesta.

- Vuorotyövalmiutta.

- Positiivista asennetta työntekoa kohtaan. Arvostamme huolellisuutta, järjestelmällisyyttä, hyvää ongelmanratkaisukykyä sekä halua oppia uusia asioita.

TARJOAMME:

- Moderni työympäristön, monipuolisilla ja haastavilla työtehtävillä

- Kilpailukykyisen palkkauksen; 16-18€/tunti + vuorotyölisä, joka on iltavuorossa 1,32€/tunti (klo 14-22) ja yövuorossa 2,44€/tunti klo (22-06) + monikonelisä 1,00€/tunti.

- Apua majoituksen kanssa (Työntekijä maksaa majoituskulut).

- Joustavan aloitusajankohdan.

Purso-Tools Oy on Porissa toimiva, omalla erikoisosaamisalueellaan maailman johtava konepajakomponenttien valmistaja. Kattava konekanta, järjestelmät ja 70 hengen organisaation osaaminen edustavat alansa ehdotonta huippua.

País del trabajo: Finlandia.

Región: Satakunta.

Ver 136 ofertas de trabajo en "Satakunta" (Finlandia).

Número de puestos: 5.

Empleador: Bolt.Works Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 04 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:4c3f312c-d778-4574-b217-8ab529229756.

Ver las 3 ofertas de trabajo de Oficiales, operarios y artesanos de artes mecánicas y de otros oficios › Oficiales y operarios de la metalurgia, la construcción mecánica y afines › Herreros, herramentistas y afines › Reguladores y operadores de máquinas herramientas › operario especializado en engranajes de automoción/operaria especializada en engranajes de automoción ofertadas.