Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > analista de software > Atk-suunnittelija, Phz Full Stack Oy, Viikki, Helsinki

Atk-suunnittelija, PHZ Full Stack Oy, Viikki, Helsinki

Ofertas de empleo en Finlandia (Helsinki-Uusimaa) de analista de software

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de tecnología de la información y las comunicaciones › Desarrolladores y analistas de software y multimedios › Desarrolladores de software › analista de software.

Traducción de la profesión: Erityisasiantuntijat › Tieto- ja viestintäteknologian erityisasiantuntijat › Ohjelmisto- ja sovelluskehittäjät ja -analyytikot › Ohjelmistokehittäjät.

Descripción de la oferta de trabajo:

PHZ Full Stack Oy on valittu Ruokaviraston sopimustoimittajaksi junior-positioihin, joissa vaatimus on 0-2 vuotta IT-alan työkokemusta. Työskentelet 12kk PHZ Full Stack Oy palkkalistalla, jonka jälkeen puitejärjestelyn mukaisesti Ruokavirastolla on mahdollisuus rekrytoida junior-asiantuntijat omalle palkkalistalleen. Vaihtoehtoisesti asiantuntijat voivat jatkaa senior-positioihin PHZ Full Stack:llä houkutellevalla palkkiomallilla. PHZ Full Stack Oy:lla on 80 ohjelmistokehittäjää ja teemme ohjelmistokonsultointia. Toimistomme on Forumissa.

Tällä hetkellä Ruokavirasto hakee ETL-asiantuntijaa:

Toimipiste: Helsinki (etätyö mahdollista tuoteryhmän/tiimin kanssa sopimalla)

Toimeksiannon lisätiedot ja vaadittavat erityisosaamiset:

Työympäristönä on Elintarvikeketjulinjan Eläinlääkintähuolto-tuoteryhmä (ELHU), jossa kehitetään eläinten terveyden ja hyvinvoinnin valvontaa ja seurantaa tukevia tietojärjestelmäratkaisuja.

Haemme oma-aloitteista sekä yhteystyö- ja ongelmaratkaisukykyistä asiantuntijaa, jolla kokemusta tietovarastointiratkaisuista. Työnkuvaan kuuluu ydintietovaraston (EDW) tietokokonaisuuden ja asiakaskohtaisten paikallisvarastojen (data mart) mallinnus sekä tietovarastoinnin lataustöiden (ETL) ja reaaliaikaisten tietovirtaratkaisuiden määrittely-, suunnittelu-, toteutustehtävät.

Tehtävässä tarvittavia osaamisia:

ETL-ohjelmistojen käyttö-ja mallinnustaito (Talend BigData)

Tietokantamallinnus- ja toteutusosaaminen (Oracle SQL Developer Data Modeller, Sparx Enterprise Architecct)

Java-kielen tuntemus

tietokantatuntemus (Oracle, PostgresSQL, SQL, PL/SQL ja PL/pgSQL)

Reaaliaikaisuus- ja viestinvälitysosaamista (ELK-Stack)

País del trabajo: Finlandia.

Región: Helsinki-Uusimaa.

Ver 1076 ofertas de trabajo en "Helsinki-Uusimaa" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: PHZ Full Stack Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 21 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:b808058e-2da5-46e3-9c00-f93adde22f69.

Ver las 11 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de tecnología de la información y las comunicaciones › Desarrolladores y analistas de software y multimedios › Desarrolladores de software › analista de software ofertadas.