Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > maestro de educación primaria para alumnado con necesidades educativas especiales/maestra de educación primaria para alumnado con necesidades educativas especiales > Stručni/a Radnik/ica I.vrste Učitelj/ica Edukator/ica Rehabilitator/ica

STRUČNI/A RADNIK/ICA I.VRSTE UČITELJ/ICA EDUKATOR/ICA REHABILITATOR/ICA

Oferta de trabajo de maestro de educación primaria para alumnado con necesidades educativas especiales/maestra de educación primaria para alumnado con necesidades educativas especiales en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Otros profesionales de la enseñanza › Educadores para necesidades especiales › profesor para alumnado con necesidades educativas especiales/profesora para alumnado con necesidades educativas especiales › maestro de educación primaria para alumnado con necesidades educativas especiales/maestra de educación primaria para alumnado con necesidades educativas especiales.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Other teaching professionals › Special needs teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Centar za odgoj i obrazovanje Rudolf Steiner Daruvar raspisuje

NATJEČAJ

za radna mjesta

1. Stručni radnik I. vrste - učitelj edukator rehabilitator

2 kandidata/kinje na neodređeno vrijeme

Opći uvjeti:

– sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Pravilniku o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi

Posebni uvjeti:

– položen stručni ispit ili u roku od 24 mjeseca

– odobrenje za samostalan rad

– nepostojanje zapreka iz članka 261.Zakona o socijalnoj skrbi (NN18/22, 71/23)

Opis poslova: izrađuje godišnji, mjesečni i individualni plani program rada, sudjeluje kod prijema korisnika i uključivanja u novu sredinu, izrađuje individualni plan za korisnike i evaluaciju istih, procjenjuje preostale sposobnosti korisnika, provodi inicijalno testirane, sudjeluje u timskoj procjeni potreba, interesa i preostalih sposobnosti korisnika, pruža sve vrste socijalnih usluga, provodi edukacijsko-rehabilitacijske programe i aktivnosti, radi na poticanju i održavanju kognitivnih i motoričkih vještina, radi na razvijanju vještina za samostalnu brigu o vlastitoj prehrani, osobnoj higijeni, osobnom izgledu i urednosti, radi na uspostavi i održavaju socijalnih odnosa, pruža pomoć pri snalaženju u vremenu i prostoru, radi na osnaživanju korisnika, na razvoju socijalnih i emocionalnih osobina, razvijanju radnih navika, vodi brigu o higijeni prostora u kojem borave, izrađuje izvješća o rezultatima realizacije programa, brine o estetskom uređenju radnog prostora, pruža stručnu podršku pri uključivanju djece/učenika s teškoćama u razvoju i razvojnom riziku u programe redovitih predškolskih ili školskih ustanova (integracija), pruža pomoć i podršku korisniku pri svladavanju odgojno-obrazovnih sadržaja, izrađuje i nabavlja didaktičke materijale i pomagala, provodi usvajanje spoznajno – društvenih vještina i znanja, potiče razvoj interesno – kreativnih aktivnosti, razvija socijalno – vrijednosni sustav i komunikacijske vještine, potiče razvoj pozitivnog stava prema sebi i okolini, potiče društveno ponašanje, vodi propisanu evidenciju i ostalu potrebnu dokumentaciju, sudjeluje u radu stručnih tijela i povjerenstava Centra, te surađuje s ostalim stručnim radnicima, osigurava i provodi savjetodavni rad s korisnikom, roditeljima, skrbnicima, udomiteljima i članovima obitelji, redovito se stručno usavršava, prema potrebi obavlja neposredni odgojno – obrazovni rad s učenicima te stručno-razvojne i koordinacijske poslove, radi sa studentima, pripravnicima i volonterima, radi ostale poslove po nalogu ravnatelja, dežura po potrebi.

Uz pisanu molbu za radno mjesto na koje kandidat/kinja aplicira obvezno je priložiti izvornik ili presliku:

– diplome o stečenoj stručnoj spremi

– dokaza o državljanstvu (važeća osobna iskaznica, vojna iskaznica, putovnica odnosno domovnica ako kandidat/tkinja nema ni jedan od navedenih dokumenata, sve sukladno čl. 29. Zakona o hrvatskom državljanstvu, NN 53/91, 70/91, 28/92, 113/93, 4/94, 130/11, 110/15, 102/19)

- potvrde o radnom stažu (čl. 2. Pravilnika o elektroničkom zapisu podataka iz područja radnih odnosa, NN 32/15)

– izvoda iz matične knjige rođenih

– uvjerenje nadležnog suda da protiv kandidata/kinje nije pokrenut kazneni postupak, ne starijeg od mjesec dana.

– životopisa

Kandidati koji podnesu pravovremenu i urednu prijavu i ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja mogu biti pozvani na razgovor i /ili testiranje i/ili pisanu provjeru znanja, sposobnosti, vještina bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta. Kandidat koji ne pristupi razgovoru/testiranju/provjeri smatra se da je povukao prijavu i više se ne smatra kandidatom prijavljenim na natječaj.

Kandidat/tkinja koji/a ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužan/na je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, odnosno uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu i ima prednost u odnosu na ostale kandidate/kandidatkinje samo pod posebnim uvjetima.

Pozivaju se osobe iz članka 102. stavak 1. – 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17,98/19 i 84/21) da uz prijavu na natječaj za sva radna mjesta dostave dokaze iz članka 103. stavak 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19 i 84/21).

Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843, a dodatne informacije o dokazima koji su potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju, potražiti na slijedećoj poveznici:

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 77/91,27/93,58/93, 2/94,76/94,108/95, 108/96,82/01,103/03,148/13 i 98/19 ) uz prijavu na natječaj dužni su osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje, odnosno potvrdu iz koje je vidljivo takvo pravo.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 48.Zakona o civilnim stradalnicima Domovinskog rata (NN 84/21), uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaze navedene na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 9.Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13,152/14,39/18 i 32/20), uz prijavu na natječaj dužni su osim doka o ispunjavanju traženih uvjeta priložiti i dokaze o invaliditetu. Dokazom o invaliditetu, u smislu zakona smatraju se javne isprave o invaliditetu na temelju kojih se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom.

Isprave se prilažu u neovjerenom presliku, a prije izbora kandidata predočit će se izvornik.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostaviti neposredno ili poštom u roku od 8 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama.

Prijavom na natječaj kandidat daje dobrovoljnu i izričitu privolu Centru za odgoj i obrazovanje

Rudolf Steiner Daruvar, kao voditelju obrade osobnih podataka, da prikuplja, koristi, objavljuje i obrađuje osobne podatke kandidata isključivo u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno Uredbi (EU) 2016/679 Europskog parlamenta i vijeća od 27. travnja 2016.godine o zaštiti pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka te o stavljanju izvan snage Direktive 95/46/EZ (Opća uredba o zaštiti podataka).

Nepotpune i/ili nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Prilikom zapošljavanja oba spola su u ravnopravnom položaju.

Odabrani kandidat/-kinja obvezan/-a je prije potpisivanja ugovora o radu dostaviti izvornike ili ovjerene preslike traženih dokumenata.

Prijave dostaviti na adresu: Centar Rudolf Steiner Daruvar, Masarykova 85, 43500 Daruvar s naznakom: »Za natječaj«. Potrebno je navesti na koje radno mjesto aplicira.

País del trabajo: Croacia.

Número de puestos: 2.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Experiencia: 1 años.

Empleador: CENTAR RUDOLF STEINER DARUVAR.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: MASARYKOVA 85, 43500 DARUVAR

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 03 de Enero de 2024, y con identificador de la vacante:2431714.

Ver las 2 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Otros profesionales de la enseñanza › Educadores para necesidades especiales › profesor para alumnado con necesidades educativas especiales/profesora para alumnado con necesidades educativas especiales › maestro de educación primaria para alumnado con necesidades educativas especiales/maestra de educación primaria para alumnado con necesidades educativas especiales ofertadas.