Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Técnicos en ingeniería mecánica > Stručni Radnik/stručna Radnica Na Tehničkom Održavanju

STRUČNI RADNIK/STRUČNA RADNICA NA TEHNIČKOM ODRŽAVANJU

Búsqueda de Técnicos en ingeniería mecánica en Croacia

Clasificación del trabajo: Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de las ciencias y la ingeniería de nivel medio › Técnicos en ciencias físicas y en ingeniería › Técnicos en ingeniería mecánica.

Traducción de la profesión: Technicians and associate professionals › Science and engineering associate professionals › Physical and engineering science technicians › Mechanical engineering technicians.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, broj: 87/08. – 156/23.) Srednja škola Ivanec, Eugena Kumičića 7, 42240 Ivanec, raspisuje

NATJEČAJ

za radno mjesto (m/ž):

Stručni radnik/ca na tehničkom održavanju – obavlja poslove domara - 40 sati ukupnog tjednog radnog vremena na neodređeno puno radno vrijeme.

Stručna sprema: Radnik sa srednjom stručnom spremom strojarskog ili srodnog usmjerenja uz uvjet da ima položen stručni ispit za rukovatelja centralnog grijanja sukladno Pravilniku o poslovima upravljanja i rukovanja energetskim postrojenjima i uređajima (NN broj: 88/14. i 20/15.).

Rad u dvije smjene u sjedištu poslodavca. Probni rad 2 mjeseca.

Ugovor o radu sklopit će se tek nakon utvrđivanja zdravstvene sposobnosti kod specijaliste medicine rada.

Uvjeti za zasnivanje radnog odnosa:

Osim općih uvjeta sukladno općim propisima o radu kandidati trebaju zadovoljiti i posebne uvjete propisane Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14., 07/17., 68/18., 98/19., 64/20, 151/22, 156/23) te moraju imati položen stručni ispit za rukovatelja centralnog grijanja prema Pravilniku o poslovima upravljanja i rukovanja energetskim postrojenjima i uređajima (NN 88/2014, NN 20/2015).

- radni odnos u školskoj ustanovi ne može zasnovati osoba za koju postoje zapreke iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu za natječaj, u kojoj obavezno treba biti navedeno radno mjesto na koje se prijavljuje i osobni podaci (osobno ime i prezime, adresa stanovanja, broj telefona/mobitela, e-mail adresa) kandidati trebaju priložiti u neovjerenoj preslici:

  • životopis
  • dokaz o stupnju i vrsti stručne spreme (svjedodžba)
  • dokaz o državljanstvu
  • elektronički zapis o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (elektronički zapis HZMO-a o radno-pravnom statusu), ne stariji od 8 dana od dana objave natječaja
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 30 dana od dana objave natječaja)
  • uvjerenje o položenom ispitu za rukovatelja centralnog grijanja.

Mjesto rada: Srednja škola Ivanec, Eugena Kumičića 7, 42240 Ivanec.

Kandidati dokumente dostavljaju isključivo u neovjerenim preslikama koje se ne vraćaju.

Nakon odabira kandidata, a prije potpisivanja ugovora o radu, odabrani kandidat obvezan je dostaviti izvornike dokaza o ispunjenosti formalnih uvjeta iz natječaja, jer nedostavljanje traženih isprava smatra se odustankom od zapošljavanja u Školi.

Kandidati koji prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju, dužni su se u prijavi pozvati na to pravo i uz prijavu priložiti sve propisane dokaze o tom statusu:

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19, 84/21, 156/23), člankom 48. stavku 1.-3. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (NN 84/21), člankom 48. f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 02/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19) i člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20), dužni su se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo i priložiti dokaze o priznatom statusu u skladu s propisom na osnovi kojeg ostvaruje pravo prednosti te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji uz prijavu na natječaj dužni su priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja i sve potrebne dokaze (članak 103. st.1 Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata uz prijavu na natječaj dužni su priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta za ostvarenje prava prednosti pri zapošljavanju (članak 49. st.1 Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o utvrđenom invaliditetu, odnosno drugu javnu ispravu o invaliditetu, na temelju koje se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.).

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova (NN 82/08, 69/17).

Kandidatom prijavljenim na natječaj smatrati će se samo osobe koje podnesu pravodobnu i potpunu prijavu te ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja te se odazove pozivu na postupak vrednovanja.

Nepravodobne, nepotpune i prijave koje nisu vlastoručno potpisane neće se razmatrati.

Kandidati će se vrednovati sukladno Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja u Srednjoj školi Ivanec.

Odabir kandidata izvršit će se vrednovanjem.

Obavijest o sadržaju i načinu procjene i vrednovanja kandidata te o vremenu, rasporedu i mjestu održavanja, biti će objavljena na mrežnoj stranici Škole www.ss-ivanec.hr (pod natječaji).

Obavijest o rezultatima natječaja biti će objavljena na mrežnoj stranici Škole: www.ss-ivanec.hr (pod natječaji) u roku od 15 dana od donošenja odluke o izboru kandidata.

Rok za podnošenje prijava kandidata na natječaj je 8 dana od dana objave natječaja na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Srednje škole Ivanec.

Natječaj vrijedi od 25. ožujka 2024. do 02. travnja 2024. godine.

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostavljaju se osobno ili redovnom poštom na adresu: Srednja škola Ivanec, Eugena Kumičića 7, 42240 Ivanec, s naznakom „Za natječaj za radno mjesto – Stručni radnik/ca na tehničkom održavanju – neodređeno puno radno vrijeme“

Prijave dostavljene putem e-maila neće se razmatrati.

Obavijest o zaštiti osobnih podataka

Srednja škola Ivanec tijekom predmetnog natječaja u svojstvu voditelja obrade sukladno odredbama Opće uredbe o zaštiti podataka, prikuplja i obrađuje osobne podatke kandidata sadržane unutar dokumentacije dostavljene sukladno uvjetima natječaja te ih za neprimljene kandidate zadržava u daljnjem roku od pet godina u skladu s rokovima zadržavanja dokumentarnog gradiva škole i potrebnim za obranu pravnih zahtjeva te nakon toga trajno uništava, odnosno, ukoliko je primjenjivo, vraća kandidatima. Za ostvarivanje svojih prava na uvid u vlastite osobne podatke, izmjene i brisanje, podnošenje prigovora ili ograničenje obrade, kandidati mogu podnijeti zahtjev pisanim putem na adresu škole, kojom prilikom će škola provjeriti identitet podnositelja zahtjeva sukladno odredbama Opće uredbe o zaštiti podataka. Za sva pitanja u vezi zaštite osobnih podataka kandidati se mogu obratiti izravno Službeniku za zaštitu podataka škole putem kontakata javno objavljenih na mrežnim stranicama škole www.ss-ivanec.hr/politika-privatnosti.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Segundo ciclo de enseñanza secundaria.

Empleador: SREDNJA ŠKOLA IVANEC.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: EUGENA KUMIČIĆA 7, 42240 IVANEC

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 28 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2478585.

Ver las 88 ofertas de trabajo de Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de las ciencias y la ingeniería de nivel medio › Técnicos en ciencias físicas y en ingeniería › Técnicos en ingeniería mecánica ofertadas.